Jump to content

Sporazumni otkazni rok (HITNO)


Bale

Preporučene objave

Pozz ljudi,

Imam ugovor o radu dok se kolegica ne vrati sa porodiljnog.

Kolegica se treba vratit sa porodiljnog 01.11.2009.

 

Sefica zeli da potpisem sporazumni otkaz i to je to jeli...

 

Sta vi mislite da li bi to bila dobra ideja ili ne?

Sa sporazumnim otkazom mislim da nemam pravo na naknadu sa zavoda?

 

Posto sam mlad momak i nemam pojma o ovim pravnim zavrzlamama neznam sto da radim.

Btw Oovo mi je prvi poso . . .:D

Radim tu vec godinu i pol dana. . . prvo 6 mjeseci ugovor i onda dok se kolegica ne vrati.

 

Kakava su moja prava?

E da jos 1 pitanje da li imam pravo na naknadu sa zavoda nakon pravnog isteka vazeceg ugovora?

 

BTW Sutra idem kod Sefice kao moram to potpisat molim vas savjet!!! HITNO

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bale je napisao:

Pozz ljudi,

Imam ugovor o radu dok se kolegica ne vrati sa porodiljnog.

Kolegica se treba vratit sa porodiljnog 01.11.2009.

 

Sefica zeli da potpisem sporazumni otkaz i to je to jeli...

 

Sta vi mislite da li bi to bila dobra ideja ili ne?

Sa sporazumnim otkazom mislim da nemam pravo na naknadu sa zavoda?

 

Posto sam mlad momak i nemam pojma o ovim pravnim zavrzlamama neznam sto da radim.

Btw Oovo mi je prvi poso . . .:D

Radim tu vec godinu i pol dana. . . prvo 6 mjeseci ugovor i onda dok se kolegica ne vrati.

 

Kakava su moja prava?

E da jos 1 pitanje da li imam pravo na naknadu sa zavoda nakon pravnog isteka vazeceg ugovora?

 

BTW Sutra idem kod Sefice kao moram to potpisat molim vas savjet!!! HITNO

 

Bog daj B.koji je :vrag:

Odgovaraj na pitanja:

1. kakav si ugovor o radu imao za prvih 6 mj.

2.jesili potpisao novi ugovor o radu i imala nekka klauzula u njemu koja ograničava vrijema trajabnja (ugovor o radu na odrađeno vrijema) :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da imao sam ugovor na odredjeno vrjeme na 6mjeseci . . .

Poslje sam taj ugovor prekinuo i potpisao dok se kolegica ne vrati sa porodiljnog a kolegica se vraca 01.11.

 

Znaci skoro godinu i pol sam tamo.

 

Sefica hoce da potpisem sporazumni i da dobijem 7 dana godisnjeg koji mi je ostao i da prestaem radit 01.10.

Znaci danas je fakticki bio moj zadnji dan tamo po njenom...

 

Hoce da sutra to potpisem ja sam reko da cu vidjet da moram razmislit.

 

*Al ako potpisem to nemam pravo na naknadu sa Zavoda jel tako?

*Da li imam pravo na naknadu po isteku ugovora odnosno kad se kolegica vrati sa porodiljnog?

 

PS

Net me nesto hebe MAX adsl ---->ajme majko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bale,

dakle čl.11o ZORA govori o preštanku ugovora o radu jedan od načina je onaj iz st. 5. koji govori o tome da ugovor može prestati sporazumom radnika i poslodavca, što znaći da ti na to moraš pristati. Isti mora biti u pisanom obliku. Ti ne potpišeš i od sporazuma "0" ČL.116 govori o tome da "ugovor o radu sklopljen na određeno vrijeme(atakav je tvoj) može se redovito otkazati samo ako je takova mogučnost predviđena ugovorom (a to kod tebe jest)pa je ono što poslodavac može da ti da "redoviti otkaz ugovora o radu" zbog smanjenja obima poslovanja (naravno to mora obrazložiti), pa onda ideš na burzu i dobovaš naknadu(kao ono teh. višak) ili da ti da izvanredni otkaz ugovora o radu,radi tvojih nekih grijeha (što zasigurno neće učiniti jer to mora dokazati opomenama od prije,disciplinskuma isl).

Najbolje bi biloda ti onako elegantnomalo :klanja::moli: svoju :vjestica: jer da buš :svorc: i sve bo ok.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaboravil sam jednu važnu stvar a to je da kod poslovno uvijetovanog otkaza ,odnosno prije njega ,poslodavac ti mora ponuditi (može ponuditi),neko drugo radno mjesto. To je "opasno" jer šefica hoće sporazumni: Ako te stavi na neko drugo r.m. poćet će šikana, aonda buš imal problema, jer znaš kakvi su šefovi. Tražila bu svaki dan da ti nađe neku grešku, aonda buš sam htel :bjezi:

Dakle samo na finjaka s njom.Nemaš ništa od tog da joj prijetiš da nemože nikog drugog zaposliti 6 mj. Jer tvoj je cilj da odeš na burzu. Zato samo elegantno i gospodski.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija