Jump to content

Prometna bicik & auto na nogostupu


Banto

Preporučene objave

Na danasnji dan bez automobila 22.09.2009. odlucio ja voziti ce biciklom i zazalio. Naime krecuci se Maksimirskom ulicom po plocniku sjevernom stranom iz pravca Dubrave prema Maksimiru, dakle uz stranu gdje je ZOO prije krizanja sa ulicom Ravnice naletio je na mene auto koji je izlazio iz dvorista desno ravno na ulicu Ravnice to je ulica izmedju Krasa i starackog doma. Taj izlaz nema nikakav znak niti semafor pa auti smiju skretati lijevo, ravno ili desno bar tako policija tvrdi. Imam lakse tjelesne ozljede(hematome na nogama, oguljena koljena i dlanove ruku),totalno unisten bicikl (pogođen u zadnji kotac) i kompletno unistenu odjecu i obucu i jos 300 kn kazne od prometne policije jer sam upravljao biciklom van biciklisticke staze. Naime biciklisticka staza je skroz od Dubrave i onda prestaje na tom djelu jer je tu stanica Zeta i onda opet pocinje nakon par metara. Navodno sam prema policiji trebao stati i tih 20 metara bicikl gurati i da me je onda auto lupio nebi bila odgovornost 50:50 ili sa plocnika preci na kolnik i tih 20 metara voziti izmedju tramvaja i automobila. :-? Srecom ovaj put nisam sa sobom vodio moju malu kcer od 16 mjeseci koju inace tu redovito vozim kada idemo na igranje u maksimir. Policija nam je rekla da svatko treba popraviti svoju stetu. Automobilu ogreban crni plasticni branik vidljiv okom sa cca. 20 cm daljine, a moj bicikl za staro zeljezo kao i sve stvari.

Kome da se zalim???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalazili ste se na pogrešnom mjestu.

 

Isključivi ste krivac za ovu prometnu nesreću i možete imati sreće ako Vas vlasnik vozila privatno ne tuži. Ukoliko je vozilo imalo kasko osiguranje, sigurno će Vas tužiti osiguravateljska kuća.

 

Nadam se da sad znate da biciklima nije mjesto na nogostupu.

 

Imali ste neopisivu sreću što ste lupili u vozilo. Vozila imaju jeftine rezervne djelove nakon koje zamjene je vraćeno u prvobitno stanje.

 

Što mislite kako bi prošli da ste udarili u trbuh trudnice?

 

Čitav bi život nekome plaćali doživotnu rentu.

 

Kako bi prošli da je neki drugi biciklist udario u Vašu 16-to mjesečnu kćerku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kaznu nemoj platiti (ako nisi)i dobiješ prekršajni nalog na koji se žališ prekršajnom sudu.

sud će odrediti dali si kriv ili ne

kao što je rečeno auto može biti opasna stvar i vlasnik mora postupati sa osobitom pozornošću.

dali je na ogradi dvorišta bila pločica sa natpisom pazi auto.

razgovaraj sa odvjetnikom koji bi te mogao zastupati.

 

možda postoji tvoja krivica za vožnju biciklom po djelu staze

ali krivnja vozača automobila je za nesreču .

morao je s osobitom pozornošću izlaziti iz dvorišta i to u nazad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

petpetica je napisao:

Nalazili ste se na pogrešnom mjestu.

Istina.

Imali ste neopisivu sreću što ste lupili u vozilo.

Mene je lupilo vozilo jer ja nisam mijenjao smjer kretanja, a auto me je pogodio prilikom izlaska sa moje desne strane u zadni kotac

Što mislite kako bi prošli da ste udarili u trbuh trudnice?
Pa ja sam vozio 10 na sat ako ne i sporije i bez brige kocnice mi itekako dobro rade i do sada nisam imao nikada nikakav slican udes, a vozim bicikl vec 27 godina.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija