Jump to content

knjigovodstveni servis pomoć!!


kosmej

Preporučene objave

Postovanje,

dali mi netko moze reci dali knjigovodstveni servis ima pravo zadrzati radnu knjizicu ako firma ima dugovanja prema njima.

Naime zena mi je "direktorica" firme, tj. njezin stari ju je prijavio kao direktoricu mada ona nema nikakve veze sa firmom...on ima punomoc da obavlja sve poslove..

sada ona zeli da se firma prebaci na brata jer se udala i zivi 700km dalje, i ovi u servisu joj nedaju radnu knjizicu jer firma ima neka dugovanja prema njima. dali je to zakonski ispravno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niti slučajno. To mi sliči na ucjenu. ZOR-u-Prestanak Ugovora o radu čl.129 st.1 kaže da se kod prestanka radnog odnosa sve isprave vezane za prestanak mora vratiti najkasnije u roku od 8 dana od dana odjave,(znači radna knjižica, primjerak odjave sa hzzo-a i hzmo-a). To za poslodavca predstavlja najteži prekršaj i sankcije.

I šta uopće radne knjižice rade u knjigovodstvenom servisu? Takve stvari se drže u tvrtki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija