Jump to content

Porez na sudski određenu najamninu


djemi

Preporučene objave

U kući imam dva stana. Jedan stan na IV. katu bez lifta iznajmljujem za 57 kn/m2 a u drugom u prizemlju mi živi zaštićena najmoprimka koja je stekla vlastiti odgovarajući useljiv stan i ne želi se iseliti. Moj odvjetnik nakon konzultacije sa sucem predložio mi je da tražim najamninu od 15 kn/m2 jer Grad Zagreb toliko traži za svoje prazne stanove i sudac toliko određuje skoro automatski i u privatnim parnicama. Stanarka je odmah po prijemu moje tužbe počela plaćati 15 kn/m2.

Moram li na taj iznos plaćati porez i zašto?

Ja smatram da ne moram jer Poreska uprava priznaje svakom iznajmljivaču 30% najamnine kao amortizaciju i oporezuje samo ostalih 70% po stopi od 15%. Mene je sud oštetio svojom praksom da sili privatne iznajmljivače da iznajmljuju svoje stanove po istoj cijeni kao i Grad Zagreb koji ispunjava političke i socijalne funkcije i na taj način ja za taj stan dobivam ukupno manje nego što bi iznosila amortizacija koju bi mi Poreska uprava priznala da sam iznajmio taj bolji stan u prizemlju za istu cijenu 57 kn/m2 kao i onaj na IV. katu.

Imam li pravo? Zašto se Poreska uprava ne pojavi na sudu i obori sve takve presude?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

djemi je napisao:

Stanarka je odmah po prijemu moje tužbe počela plaćati 15 kn/m2.

Moram li na taj iznos plaćati porez i zašto?

 

Imate presudu. Sami ste tražili taj iznos (Vaš odvjetnik). Stanarka plaća taj iznos.

 

Naravno da morate platiti porez. Ako Vam se iznos ne sviđa, zašto ste ga tražili?

Ako zaštićena stanarka ima drugi stan, tražite da se odseli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!

Po saznanju mojeg odvjetnika, nakon razgovora sa sucem, da sam ja tražio bilo koji realan iznos sudac bi presudio samo 15 kn/m2. Da se žalim, plaćao bi odvjetnika i troškove i na kraju jednog dana opet dobio 15 kn/m2.

Ja želim ovdje obznaniti da ako sud nekog tjera da posluje s gubitkom onda on nebi trebao plaćati porez!

Da smo mi razumna država Poreska uprava bi ustala protiv ovakvih presuda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija