Jump to content

Tko zna?


Ivanexsjp

Preporučene objave

Branitelj sam u mup-u 17g od toga 8 u sjp, nemam rvi, sa zvanjem policijskog narednika i ukupnim stažom od 27 g. Postupkom za ostvarivanje prava na invalidsku mirovinu (ptsp) utvrđeno 60-40% u korist rata i dobio sam privremeno rješenje o predujmu invalidske mirovine zbog opće nesposobnosti za rad u svoti od 2.330,10 kn mjesećno. Kolikoj mirovini bih se mogao nadati, i dali se isplati ulagati žalbu ili kasnije tužbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nebi Vam savjetovao žalbu na ovo privremeno rješenje.To lovu budete dobivali do konačnog glavnog rješenja,a tada budu i zaostaci...

 

...dalje...-moj savjet-kada dobijete glavno rješenje,opet ne se žaliti(osim ako ne postoje činjenice koje nisu uzete u obzir prilikom izračuna mirovine),već se liječiti,te kroz određeno vrijeme (3,6,9,12 ili više mjeseci)ići na obnovu postupka temeljem pogoršanja bolesti(naravno ako do nje dođe)

 

 

....naravno postoji opcija da se žalite ,kao npr.ja-žalba odbijena....

 

što se tiče iznosa mirovine,teško je reći ,čak nemoguče ,jer se nezna što će 2.st.lj.komisija pri min.branitelja učiniti sa prijedlogom Vašeg 1.st.vještaka-dal će ga smanjit,potvrdit ili što je manje vjerojatno (ali nije nemoguće )povisit....u svakom slučaju sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Kompa je napisao:

... zavisi imate li ili ne status dragovoljca...pošto nemate status hrvi-a a bili ste u sjp...

Ima li ili nema status dragovoljca nije u ovoj priči uopće bitno jer kako nema status HRVI-a ne može biti polazni faktor 1,85 već samo 1,50 (čl. 17 ZOPHBDR-a)...

 

ali bio je u specijalnoj policiji i u startu bez rvi-a dobiva 1,5 - a ako je bio dragovoljac onda mu je i bez rvi i sa rvi 1,85.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

... a ako je bio dragovoljac onda mu je i bez rvi i sa rvi 1,85...

Bez namjere za ulaženjem u nepotrebnu raspravu i polemiku, 'ajmo biti malo praktični: gdje to piše ? Ja sam za moj stav da bez HRVI-a ne može "dobiti" 1,85 (bio on ili ne SJP...) naveo uporište u ZOPHBDR-a (čl. 17), te molim navedite i vi gdje da potražimo uporište za vašu tvrdnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

Kompa je napisao:

od 5000 kn do 5800 kn zavisi imate li ili ne status dragovoljca...pošto nemate status hrvi-a a bili ste u sjp...

 

Kompa tu si se razbacio cifrom ,a tko može garantirati da će 2.st.lj.povjerenstvao uzeti-potvrditi 60/40%?? u DANAŠNJE VRIJEME...svaka čast ako potvrde :palac:

 

a to sam samo odgovorio na njegovo pitanje i u ništa drugo nisam ulazio....čovijek je postavio pitanje sa određenim postocima i ostalim koje ima a ja sam mu samo na to odgovorio...

 

...ako mu potvrdi 2. stupanjska biti će mu otprilike tolika mirovina, a po ovome što duro i drugi pišu izgleda da će imati koeficjent 1,5 a s time i mirovinu bliže ( oko ) + - kojih 100 do 200 kn, 5000 ( ako omjer rat-mir ostane ovakav ako ga 2.stupanjska ne smanji )...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolikoj mirovini bih se mogao nadati, i dali se isplati ulagati žalbu ili kasnije tužbu?

 

Ukoliko imate priznato zvanje policijski narednik sa umirovljenjem to bi moglo biti prevedeno u vojni čin stožernog narednika,(s obzirom da niste HRVI dobivate "samo" jedan čin gore) te možete računati na iznos mirovine u blizini 4,700 kn manje porez ukoliko ste obveznik istog....

 

Da li da se žalite?????

 

A na što????

 

Morate prvo dobiti konačno rješenje da bi mogli uložiti žalbu.... ;-) (trenutno raspolažete sa privremenim rješenjem pa ne vidim smisao...)

 

P.S.Znam da ste vi "Zagorci" skloni tužbam oduvijek.... :-D

"Sve Vas bum tužil" Al malo sačekati...moj malen savijet... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

...

Ukoliko imate priznato zvanje policijski narednik sa umirovljenjem to bi moglo biti prevedeno u vojni čin stožernog narednika...

Moglo ?, teško ... mislim da će to ipak biti u nadnarednika...smutnju unosi primjena čl. 7 st. 5 Pravilnika o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smutnju unosi primjena čl. 7 st. 5 Pravilnika o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda...

 

Čl.7. se odnosi na Pripadnika Ministarstva koji je poginuo u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, a koji je stekao zvanje..... tako da nije relevantan u ovom slučaju...(nadam se da čitamo isti pravilnik iliti zadnji važeči..)

 

No ukoliko gore navedeni gospodin ne dobije kao što sam naveo čin gore prilikom umirovljenja onda će biti nadnarednik...ali...s obzirom na praksu biti će st.narednik...

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

 

Čl.7. se odnosi na Pripadnika Ministarstva koji je poginuo u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, a koji je stekao zvanje..... tako da nije relevantn u ovom slučaju...

Da čl. 7 tako počinje ali on regulira i za žive (ostali stavci...) npr. st 3,4,5 ...

"Radi određivanja vrijednosnog boda iz članka 4. ovoga Pravilnika, pripadniku Ministarstva - hrvatskom ratnom vojnom invalidu I i II grupe sa 100% tjelesnog oštećenja koji je stekao zvanje policajac, viši policajac, policijski narednik i viSi policijski narednik. Ministarstvo unutarnjih poslova će utvrditi policijsko zvanje samostalni policijski inspektor.

 

Pripadniku Ministarstva s ostvarenim statusom hrvatskog ratnog vojnog invalida, kao početno zvanje, od kojega se utvrđuje odgovarajuće više zvanje, u postupku ostvarivanja prava iz članka 3. ovoga Pravilnika, a u svezi određivanja vrijednosnog boda iz članka 4. ovoga Pravilnika, uzima se najpovoljnije zvanje radnog mjesta na koje je bio raspoređen u razdoblju od 30. svibnja 1990. do 30. lipnja 1996. godine, ukoliko je ono za njega povoljnije.

 

Pripadniku Ministarstva bez ostvarenog statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida, kao zvanje u postupku ostvarivanja prava iz članka 3. ovoga Pravilnika, a u svezi određivanja vrijednosnog boda iz članka 4. ovoga Pravilnika, uzima se najpovoljnije zvanje radnog mjesta na koje je bio raspoređen u razdoblju od 30. svibnja 1990. do 30. lipnja 1996. godine, ukoliko je ono za njega povoljnije."

No ostavimo se "jalove" polemike i sačekajmo rješenje MUP-a...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, najbolje je sačekati rješenje pa onda možemo konkretnije....

Rukovodio sam se dosadašnjom praksom MUP-a da se prilikom umirovljenja svojih djelatnika(bez statusa HRVI) dodjeljuje zvanje više, znači policijski narednik bi se preveo u zvanje viši policijski narednik što je relevanto činu u Hrvaskoj vojsci-Stožernog narednika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ako to može pomoći prije mjesec dana sam umirovljen bez statusa RVI a zvanje policijski narednik prevedeno je u vojni čin nadnarednik sukladno važećem pravilniku.....

nego da vas pitam za jednog prijatelja koji je prije par dana dobio rješenje o iznosu mirovine u visini 2200 kn a ima slijedeće parametre

dragovoljac sa statusom RVI trajno 30%, profesionalna, omjer 30%rat 70 % izvan rata, čin vojnik, 25 godina staža, 43 godine života,

je li moguće da je to točan izračun, hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drajo je napisao:

da vas pitam za jednog prijatelja koji je prije par dana dobio rješenje o iznosu mirovine u visini 2200 kn a ima slijedeće parametre

dragovoljac sa statusom RVI trajno 30%, profesionalna, omjer 30%rat 70 % izvan rata, čin vojnik, 25 godina staža, 43 godine života,

je li moguće da je to točan izračun, hvala...

 

moguče je jer mu je ovaj civilni dio dosta velik i ako je radio u životu za neku malu plaću ili minimalac ili nije radio nego je bio na burzi onda će mu i ovaj civilni dio biti jako, jako mali a što u konačnici znači i cijela mirovina zbrojena civilni + vojni dio biti će mu dosta mala....<>

 

...drugo su osobe koje su radile u mup-u ili morhu oni su bili prijavljeni na iznos plaće koji su primali i nisu radili na minimalcu, za razliku od osoba koje su radile po tvornicama i kod privatnika....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U trenutku umirovljenja imao sam zvanje policijski narednik i bio sam raspoređen na radno mjesto po zvanju, koje je pretvoreno u vojni čin nadnarednik, što znači da se u trenutku umirovljenja za pripadnike MUP-a koji nemaju status RVI ne dodaje jedno zvanje već se samo prevodi u vojno, nadalje ako nekome može pomoći ostali parametri su dragovoljac, omjer vojno 70% civilno 30%, staž 35 godina, 45 godina života, opća invalidnost, rješenje za isplatu 5164 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija