Jump to content

etažiranje


nobadi

Preporučene objave

molim za pomoć, ljudi...

 

dogorilo mi je do noktiju. trebam prodati kuću, kupca (kupce u stvari, više njih) imam ali...kupac zahtijeva etažiranje a tu je...problem.

 

SITUACIJA jest složena. kuća se nalazi na dvije parcele koje su u suvlasništvu.

parcele su podijeljene vodoravno dok su objekti građeni okomito u odnosu na parcele.

u jednom mailu agencije koja prodaje moju kuću između ostaloga stajalo je i ovo:

Drugo, bez obzira na suvlasnistvo Vi Vaš dio mozete sami etazirati i ne treba Vam pristanak drugogo vlasnika, sto je odlična stvar!

ja u to doista želim vjerovati ali se opet postavlja pitanje: kako?

odakle početi?

 

suvlasnici nemaju potpuno ispravne građevinske dozvole a u tel. razgovoru sa čovjekom koji se već duže vremena bavi tom problematikom saznao sam da su upravo one prvo što se kod etažiranja traži.

moje je pitanje, upućeno onima koji doista znaju a ne samo nagađaju, da li je i kako moguće da ja etažiram samo svoj dio?

vlasništvo nad mojim dijelom nije upitno što se tiče ostalih suvlasnika, tu problema nema.

 

moj problem otežava i činjenica što nisam u hrvatskoj nego vani, vremenom sam više nego ograničen a ideja nemam...i još, ko za 'urac, mi se i žuri: imam na nišanu kuću koju želim kupiti, prodavatelj me neće čekati a ja sam za smiješnu sumu, nakon što sam iscrpio sve raspoložive resurse, prekratak...

 

please, ljudi, dosta mi je i gastala i neprospavanih noći...dajte neki konkretan savjet...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija