Jump to content

Autorsko pravo.Tko je dobar strucnjak u RH?


anonimno

Preporučene objave

http://www.dziv.hr/dziv-new/default.aspx?pArtID=43&selection=3

 

Ovdje možeš naći popis patentnih zastupnika registriranih pri Državnom zavodu za intelektualno vlasništvo.

 

Samo da dodam da je riječ o dosta kompleksnoj problematici, te je uzet samo nekog odvjetnika koji nema iskustva u tome otprilike iste koristi kao i sam se zastupati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi vrijeme da se pocne razlikovati industrijsko od intelektualnog prava. Ili, konkretno: kakve veze imaju patentni zastupnici s autroskim pravom. Ovo je na razini budalastina kada sudovi sude placanje licenci za kompjuterski softver po odredbama ZOO o ugovoru o licenci (patenta).

 

Inace, ovo drugo, oko izbora odvjetnika je tocno. radi se o dijelu prava kojim se ozbiljno bavi svega nekoliko odvejtnika u RH. Nazalost, bez imena radi zabrane reklamiranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas, tada recite mi imena u tom dijelu prava ili barem jednog ozbiljnig odvejtnika koji se bavi autroskim pravom, ne s patentima.Moze i e-mailom . Nije reklama, ako se ne gurate sami , a netko hitno trazi od vas savjet.

 

deasolis@yahoo.com

 

 

je napisao:

Bilo bi vrijeme da se pocne razlikovati industrijsko od intelektualnog prava. Ili, konkretno: kakve veze imaju patentni zastupnici s autroskim pravom. Ovo je na razini budalastina kada sudovi sude placanje licenci za kompjuterski softver po odredbama ZOO o ugovoru o licenci (patenta).

 

Inace, ovo drugo, oko izbora odvjetnika je tocno. radi se o dijelu prava kojim se ozbiljno bavi svega nekoliko odvejtnika u RH. Nazalost, bez imena radi zabrane reklamiranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha! Zašto je ured kojeg sam ja navela cenzuriran, a xxxx nije????

 

P.S: Aquamaris, ja sam navela kome se treba obratiti, no Forum manager mi je stavio iksiće...

:-)

 

Mislim da je ova cenzura malo preoštra, zar ne postoji razlika između preporuke i reklame??? Zar se svaki spomen imena nekog odvjetnika smatra reklamom??? Pa gdje je tu pamet??? A neki odvjetnici imaju čak i svoje web sajtove! Kako su oni to uspjeli? I na kraju, na onom ranije citiranom linku (DZAP) je masa imena - zar to nije reklama??

 

Poštujem ja netiquette i pravila foruma, ali mislim da treba negdje i crtu povući.

 

:roll:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije reklama, akonetko hitno trazi od vas savjet.

Ako se ne gurate sami tada je reklama .

deasolis@yahoo.com

Sramotno je da pravnici ne znaju definiciju ya reklamu.

je napisao:

Aha! Zašto je ured kojeg sam ja navela cenzuriran, a xxxx nije????

 

P.S: Aquamaris, ja sam navela kome se treba obratiti, no Forum manager mi je stavio iksiće...

:-)

 

Mislim da je ova cenzura malo preoštra, zar ne postoji razlika između preporuke i reklame??? Zar se svaki spomen imena nekog odvjetnika smatra reklamom??? Pa gdje je tu pamet??? A neki odvjetnici imaju čak i svoje web sajtove! Kako su oni to uspjeli? I na kraju, na onom ranije citiranom linku (DZAP) je masa imena - zar to nije reklama??

 

Poštujem ja netiquette i pravila foruma, ali mislim da treba negdje i crtu povući.

 

:roll:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija