Jump to content

neisplaćene 3 plaće dobio otkaz


Prgy

Preporučene objave

Dobar dan!

Radio sam 4 mj u jednoj firmi kao trg.putnik,prvu placu sam primio a ostale tri nisam jer se pogorsalo stanje naplate.

Dobio sam otkaz kao višak ,firma nije mogla nastaviti sa tim dijelom posla a kako sam bio u dobrim kulturnim odnosima s direktorom nisam poduzeo nikakve mjere a place su mi bile obecane da cu primiti cim si oni naplatu izvrše.

Zanima me dali postoji zastara za takove slucjeve da nebih ostao bez novaca pa ako treba nesta poduzeti da poduzmem na vrijeme.

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prgy je napisao:

Dobar dan!

Radio sam 4 mj u jednoj firmi kao trg.putnik,prvu placu sam primio a ostale tri nisam jer se pogorsalo stanje naplate.

Dobio sam otkaz kao višak ,firma nije mogla nastaviti sa tim dijelom posla a kako sam bio u dobrim kulturnim odnosima s direktorom nisam poduzeo nikakve mjere a place su mi bile obecane da cu primiti cim si oni naplatu izvrše.

Zanima me dali postoji zastara za takove slucjeve da nebih ostao bez novaca pa ako treba nesta poduzeti da poduzmem na vrijeme.

hvala!

Prgy,

neisplata plaće ne zastarjeva 3 godine. Ti moraš od poslodavca tražiti obračun neisplačenih plaća .Možda ih i imaš?!Ako ih nemaš: Napiši "zahtjev za zaštitu prava" u kojem tražiš obračun plaće i isplatu plaće za mjesece te i te...Upozori ga da je prema ugovoru o radu i ZOR-u, dužan postupiti prema tvojem traženju ili ćeš u protivnom tražiti zaštitu prava putem suda te prijaviti slučaj inspekciji rada.(Ukoliko imaš obračunske liste za neisplačene plaće ,postupak je isti samo ne navodiš traženje obračunskih lista.) Pošalji to poštom s povratnicom poslodavcu.Ako ti ne odgovori(jer ne mora)u roku od 15 dana, tražit ćeš zaštitu prava potem suda,opet u toku od 15 dana od kada ti se nije javio (pismeno). Poslodavac zna što znaći odbijanje takovog tvog zahtjeva. Odmah ga prijavi i inspekciji rada. Obračun tih plača mora ti dati jer u protivnom čini prekršaj prema ZOR-u, a koji je po istom zakonu kažnjiv sa 61 000 do 100 000 kn. Obračun neisplačenih plaća je ovršna isprava.Na nikakva usmena obečanja nemoj pristati jer si usmeni dogovor već "popušio".

Samo naprijed i nedaj se preveslati.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prgy je napisao:

hvala na odgovoru!

zanimalo me samo koliko vremena mogu tolerirati.Obecanje je bilo do kraja godine a ako imam 3 onda cu ga pricekati jer mi je ka covik reka u kakvoj je situaciji pa da mu izadjem u susret koliko mogu. Zahvaljujem na trudu!

Prgy,

pazi da te ne zvoza. Prije dvije godine ja sam jednom svom poslodavcu zaradio 20.000 E dobiti u 45 dana koliko je trajala raelizacija posla Izrada interijera) Posao sam našao je ,Plačanje sam osigurao ja , kooperante na poslu sam našao ja, posao sam sa našim ljudima radio sam ja(radio sam kod njega do tada 10mjeseci)on je dao ime firme i broj žira. Do tog trenutka redoviti sam dobivao plače. Nakon 20 somova gospodin me obavjesti da je u problemima i da mora sa istekom godine zatvoriti. Ja sam mu povjerovao i naravno obečao mi je ispatiti dvije zaostale plače oli ti 2000E. No međutim je po isteku godine gospodin "ispario". Nema telefona. ne stanuje gdje je stanovao. nestao. Mislim ja : čovjeka stislo pa otišo u rodnu BiH. Kad prije mjesec i pol, vidim ja igrače u novom audiju ZG oznaka, raspitam se malo. Vidim firma mu radi (na internetu nađem)pošaljem mu pisamce sa povratnicom isto se vrati..... i stisnem mu tužbu. Tak moj prgy: Žali li ko tebe sad kad si u frci? Čisto sumnjam. Paaaaazi. :palac:

Da i nisi mi odgovorio jesi li dobio obračune neisplačenih plača??????????ak nisi odfmah to traži poslodavca. Po tome če znat da ti znaš i da te nemože muljati. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija