Jump to content

razrješenje dužnosti dvo


CrniizTigrova

Preporučene objave

Evo javljam se prvi put imam pitanje za sve one koji su dobili razrješenje dvo nakon 6.mjeseci.razrješen sam dužnosti dvo i bio na bolovanju oko 9.mjeseci,sa današnjim danom doktor mi je zatvorio bolovanje,te mi je rečeno kako moram doći ponovno radit u postrojbu,sada me zanima kako se ja mogu vratiti u postrojbu a razriješen sam dužnosti.lječničku komisiju nisam obavio zbog ćekanja potpisa 2 in obrasca od strane postrojbe te je tako još u proceduri slanja u zagreb na komisiju.zanima me dali je tko imao ovakav slučaj :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam ozljedu na radu od 1998 i 2 operacije koljena a sad mi piše i da bi trebao na 3 operaciju.stalno idem na komisije ali uvijek dobijem rješenje sposoban što se tiče bolovanja doktor mi neče više produljit bolovanje i veli da moram na posao.nije mi jasno ako sam razriješen dužnosti kako mogu se vratiti na posao,navodno trebam biti tamo a oslobođen sam svih dužnosti.jučer sam nakon 1,5mj. tek dobio papire 2in potpisane od strane zapovjednika pa kasne sa slanjem na komisiju.što sad više da radim neznam .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani forumaši dali mi može tko dati kakav odgovor na moj slučaj i što bi bilo pametno napraviti ,dali da se javim u postrojbu(osobno smatram da se ne javim i da mi se krše moja prava pošto sam razriješen dužnosti sa 01.06.ove godine)usto na zadnjem pregledu sam od psihijatra dobio šifru(f43.2)ne bi ju detaljno opisivao jer korisnici ovog foruma dobro znadu što ona znači.na upit doktorice da otvorim bolovanje po članku f43.2 rekla je da nemam pravo na puno bolovanje(100%)međutim čitajuči ranije postove korisnika foruma,piše da mi mora dati (100%)bolovanje.osobno sam mišljenja da u ovom mom slučaju glavnu (igru )vode hzzo i moj poslodavac.možda vas tlačim svojim pitanjima ali bih volio čuti mišljenje vas iskusnih forumaša.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenjem kojim ste razrješeni dužnosti ustrojbenog mjesta na koje ste kao djelatna vojna osoba raspoređeni radi bolovanja vam je regulirano stanje u službi a ne status u službi,a to znači da ste po prekidu razloga za razrješenje obvezni se javiti u postrojbu i obnašati zadaće koje vam odredi zapovjednik postrojbe dok se ne donese novi akt (rješenje, zapovjed,..) o raspoređivanju na dužnost ili na drugi način regulira stanje ili status u službi. Što će vam zapovjednik postrojbe ili netko u njegovo ime reći da radite ili samo OK javio si se bumo se čuli tad i tad ili dođi tad i tad, to je druga stvar ali to pokriva odnsno ispunili ste svoju obvezu.Vaš postupak u stilu ja sam razrješen dužnosti i iako mi više ne otvaraju bolovanje ja smatram da se ne trebam javiti u postrojbu i raditi odnosno ako poslušate savjet zkova i ne radite jer planirate u mirovinu dok istovremeno nemate pokriće (bolovanje...) za to, to vas vodi u relativno brzo rješenje slučaja: nečastan otpust. Ako personalci u vašoj i nadređenoj postrojbi znaju i odrade posao a vi budete postupali kako imate namjeru, eto nečasnog otpusta dok kažeš keks (bolje rečeno u uređenim pravnim tokovima OS RH-a to se rješi do kraja tekućeg mjeseca).

 

P.S U svezi bolovanja i iznosa bolovanja zbog šifre F43.2 i tvrdnji da na ovom forumu piše da to mora biti 100% osnovice, bih naglasio da se nesposobnost ili sposobnost DVO za obnašanje dužnosti regulira posebnim pravilnikom i posebno povjerenstvo je za to nadležno, a za bolovanje je HZZO i alfa i omega; nažalost na ovom forumu se sve učestalije pojavljuju takve, najblaže rečeno neutemeljene, tvrdnje i savjeti da od takvih savjeta bi čovjeka mogla zaboliti i dugo boliti glava ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam to su igre i igrice...treba pazit jer zbilja se može dobit nečastan otpust,a onda gospodine nemate pravo takoreči na ništa....

.....ne znam ja ipak ne bi išao radit,jer pod bolovanjem ne bi smio dobiti otkaz do konačnog rješenja.Ne može mene nitko slat radit ako ja za to nisam psiho-fizički sposoban,a na Vama je da odlučite.lp iz KC

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:..

...ne znam ja ipak ne bi išao radit,jer pod bolovanjem ne bi smio dobiti otkaz do konačnog rješenja.Ne može mene nitko slat radit ako ja za to nisam psiho-fizički sposoban,a na Vama je da odlučite.lp iz KC

Skrenuo bih pozornost da se u prethodnim postovima ističe da je proglašavan sposobnim za službu i da mu liječnik ne želi više otvarati bolovanje, a njemu je glavni argument da je razriješen dužnosti pa misli da se ne mora javljati iako neće imati otvoreno bolovanje a niti rješenje da je nesposoban za službu... Nisu to igre i igrice... odnosno mogu se pretvoriti u igru a ceh će platiti ...To da ste privremeno nesposobni obnašati dužnost dokazujete bolovanjem, a nesposobni za DVS rješenjem nadležnog (MORH-ovog) povjerenstva... Oprez...Ako nemate niti bolovanje a niti rješenje da ste nesposobni za službu i izjavljujete ja ne želim raditi i to pokazujete u praksi vjerujete jedino moguće će kod svakog poslodavca biti: otkaz ( a u MORH-u dodatno otežavajuće rješenje se zove nečastan otpust...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na pojašnjenju ali možda me možete razumjeti kad vam onako iz vedra neba izjave da od danas niste više na bolovanju,jednostavno vam padne mrak na oči.ja shvačam u kakvoj sam situaciji sa time ću se pomiriti i odraditi obaveze koje budu tražili od mene .obiteljski sam čovjek i imam na umu da imam djecu koja trebaju od nečeg živjeti.pozdrav svim forumašima :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,evo od bivšeg pripadnika TIGROVA,ako si sposoban za posao po njihovom rješenju odi na posao,a zahtjev za utvrđivanje radne sposobnosti podnesi sam,sad sve ovisi tvoje oboljenje ne mora značit da si više od polovice nesposobniji za rad od zdravog čovjeka,odi na posao,pa nakon par dan opet otvori bolovanje,sigurno nemoj dopustit da dobiješ nečasni otpust,traži i mišljenje psihijatra o tvojoj radnoj sposbnosti,možda ti to pomogne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro izgleda da smo slično mislili ,ali ja sam se krivo izrazio-najgore bi bilo da čovjek dobije nečastan otpust.Ma koja komisija kaže da sam ja sposoban za rad???Ako meni nije OK,pa nek idem radit, 1-2dana neka radi pa opet na bolovanje,kao što kaže zeljkoda....

 

....tko će odgovarat ako tako bolesni čovjek napravi neko "sranje"na poslu?-tko??..Oni će prati ruke i onda se sve komplicira,izvješća,maltetiranja ,tužbe itd,itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam mislio i napisao ono što je u pravnom, ali ne i samo formalno-pravnom već i sadržajnom dijelu za njega bitno s obzirom da je upit bio u svezi razrješenja dužnosti DVO zbog bolesti i njegovih prava i obveza poslije prestanka razloga za razrješenje. Ta je materija regulirana Zakonom i Službovnikom, te se nemam namjeru upuštati u procjene stavova tipa: tko to meni išta može pa i određivati i reći da sam sposoban a ja mislim da nisam... jer biti ću zločesto slikovit: to može ono povjerenstvo koje je za to ovlašteno i kod kojeg će se on pojaviti (papiri...) kada bude htio ostvariti svoje možebitno pravo na invalidsku mirovinu, a na mišljenje jednog takvog povjerenstva ste bili (ili ćete biti...) "osuđeni" i Vi kao i mnogi drugi, normalno zavisno od poslodavca npr. MUP, MORH, ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam napisao samo svoje mišljenje,što će,ako ga doktor neće više držat na bolovanju,ili sutra dođe i odmah otvori novo bolovanje,mislim da ovo nije razriješenje DVO,nego nakon 6mj bolovanja razriješuju te s ustrojbenog mjesta,vjerovatno si sad na listi neraspoređenih,po mišljenju liječničkog povjerenstva,kao što sam predložio već,neka na osobni zahtjev preda zahtjev za procjenu radne sposobnosti,kako se već to predaje,nek mu doktor opće prakse ispuni zahtjev za procjenu radne sposobnosti,jer to može na osobni zahtjev,već sam upoznat sa takvim slučajevima,i onima koji nisu ni blizu zadovoljavali uvjete,sad su to nekaj postrožili,liječničku dokumentaciju ima valjda kojom može to potkrijepit,a do onda neka trpi,samo da ne dopusti da dobije nečastan otpust,slažem se ja s tim da što ako se nešto dogodi i o lječničkom povjerenstvu,pitanje je što se događa u praksi,sad je pitanje na koju komisiju su papiri poslani MORH-a ili HZMO.a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo javljam se svima koji su odgovorili ili dali svoje mišljenje i hvala.javio sam se na posao i porazgovarao sa nadređenima ,konkretno gdje je odlučeno da sam oslobođen svih dužnosti do odluke komisije i konačnog rješenja.papire 2in i medicinsku dokumentaciju preuzela je moja lječnica koja šalje na komisiju u tvrtkovu u zagreb.potvrđeno mi je da mogu očekivati ,konačno rješenje za oko 1.mj. puno pozdrava u kalinovicu :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija