Jump to content

Molim savjet!


upsy

Preporučene objave

Daklem,

Da ne ponavljem cijelu priču, radi se o prekršaju vožnje u alkoholiziranom stanju iz prosinca 2007., dakle zastara nastupa za cca mj. i pol.

stari post

 

Prije par dana sam dobila rješenje o prekršajnom postupku u kojem sam proglašena krivom i dodijeljena mi je novčana kazna. Oduzimanje vozačke je sutkinja "apcigala".

Kazna je 2.000,00 kn + sudski troškovi.

E, sad...obzirom da mi se životna situacija "malčice" promijenila, naime ostala sam bez posla ter sam trenutačno nezaposlena :palacdolje: i primam novčanu naknadu sa zavoda za zapošljavanje.

Mislim da sam prilično dobro prošla, no momentalno zaista nemam love da platim kaznu.

Da li postoji način (i ako da koji) da zamjenim novčanu kaznu društveno korisnim radom ili sl. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaš prekršajni postupak se vodi još po starom zakono sa zastarom od 2 godine i mogučnosti žalbe visokom prekršajnom sudu. Dakle žalite se zadnji dan roka za žalbu i gotovo je sigurno da visoki prekršajni sud vašu žalbu neče stiči obraditi u roku unutar 2 godine od počinjenja prekršaja. Zastara se produžuje za godinu dana samo ako visoki prekršajni sud u roku unutar 2 godine donese svoju odluku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!

Kolika mi je objektivno šansa da Visoki prekršajni sud ne stigne obraditi moju žalbu do 5. 12. (žalbu moram predati do petka)

I još jedno pitanjce, ako u žalbi navedem da tražim da mi se novčana kazna zamjeni dobrotvornim radom, da li se i to smatra žalbom?? Da li i to ulazi u rok za zastaru? Ili žalba isključivo podrazumjeva da se ne smatram krivom i žalim se na presudu?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija