Jump to content

Dvojno državljanstvo i vozačke dozvole


pigeonzg

Preporučene objave

Prijeti mi oduzimanje HR vozačke dozvole zbog vožnje u alkoholiziranom stanju.

Budući da imam dvojno državljanstvo (HR i BiH) i u obje države sve dokumente i prebivalište molim vas da mi javite da li mogu nastaviti voziti u HR sa BiH vozačkom dozvolom a da ne kršim hrvatske zakone.

 

Koristim službeni auto registriran u Zagrebu i vozačka mi treba zbog prirode posla.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

pigeonzg je napisao:

A ukoliko u vremenu zabrane upravljanja otkažem prebivalište u Hrvatskoj.

Da li bi legalno vozio u tom periodu sa BiH dozvolom?

 

Pitanje glasi na koji način iskoristiti dvostruko prebivalište da izbjegnem odgovornost u RH?

 

Lako.

 

U BIH izvršiti promjenu osobnog imena (npr. Ivo - Ivan, Mujo - Mujica, Jovo - Jovan) i izmjeniti sve dokumente uključujući i vozačku i prometnu dozvolu.

 

Ime u RH zadržati po starom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Hvala za ideju.

 

Imam još jedno pitanje:

Nakon alkotesta policija mi je na licu mjesta uručila 3 dokumenta: Prekršajni nalog (R108), Naredba za privremeno oduzimanje dozvole (R115) i zapisnik o alkotestu (R109). Na prekršajnom nalogu policija je napravila grešku i navela pogrešan član ZKPC-a kao razlog prekršaja (organizacija sportskih natjecanja). Ja sam kod pisanja žalbe sudu naveo da nisam kriv za prekršaj po kojem je napisan Prekršajni nalog.

Pitanje: da li se predmet može odbaciti zbog pogrešno napisanog prekršajnog naloga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija