Jump to content

usprkos rješenju odbora za državne službe ministrica poništila natječaj nakon 6 mj.


vanima

Preporučene objave

U 4.mj.ove godine javila sam se na natječaj, obavila testiranje(bila sam druga,žena koja je bila prva imala je 1 bod više).i naravno u 6.mj došlo je rješenje(potpisala sama ministrica-nije žena vidjela valjda koga zapošljava) u kojem prima tu ženu u radni odnos (OK imala je 1 bod više) ali ono što me razljutilo bilo jeto što su u rješenju naveli sasvim druge bodove, radno iskustvo koje nema veze sa poslom na kojem bi radila i on o najbolje -školska sprema-nema veze ni sa ministarstvom ni sa poslom za koji smo se natjecali, a u to vrijeme navedena osoba je bila u R.O.A ja sam imala potrebnu ŠS, radno iskustvo(12 god) i bila sam na burzi...Uložila sam žalbu.....I 22.09.-Odbor za državne službe poništio je rješenje kojim se ta žena prima u radni odnos , proglasilo moju žalbu osnovanom jer žena sa svojom ŠS nije mogla pristupiti testiranju, te naredili ministarstvu da premet vrate na odlučivanje odjelu 1.stupnja ali da se uzmu u obzir rezultate provedenog testiranja.

I ono najbolje nadaš se poslu......a ministrica 07.10. jednostavno poništi natječaj za samo to radno mjesto.

Postavlja se pitanje.....Zašto?..znaći, 2 puta sam zakinuta...mogla sam već raditi da je bilo po zakonu prvi put, a bome i drugi put.Doma sam od navedenog ministarstva samo dobila odluku za obustavljanjem natječajA bez ikakvo obrazloženja(navodno je obustavljen natječaj zbog zabrane zapošljavanja......ali zar sam ja kriva što je pravda tako spora(od 4-9 mj) i naravno za nas obične smrtnike nedostižna. Molim Vas savjet jer sam jako razočarana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vanima je napisao:

U 4.mj.ove godine javila sam se na natječaj, obavila testiranje(bila sam druga,žena koja je bila prva imala je 1 bod više).i naravno u 6.mj došlo je rješenje(potpisala sama ministrica-nije žena vidjela valjda koga zapošljava) u kojem prima tu ženu u radni odnos (OK imala je 1 bod više) ali ono što me razljutilo bilo jeto što su u rješenju naveli sasvim druge bodove, radno iskustvo koje nema veze sa poslom na kojem bi radila i on o najbolje -školska sprema-nema veze ni sa ministarstvom ni sa poslom za koji smo se natjecali, a u to vrijeme navedena osoba je bila u R.O.A ja sam imala potrebnu ŠS, radno iskustvo(12 god) i bila sam na burzi...Uložila sam žalbu.....I 22.09.-Odbor za državne službe poništio je rješenje kojim se ta žena prima u radni odnos , proglasilo moju žalbu osnovanom jer žena sa svojom ŠS nije mogla pristupiti testiranju, te naredili ministarstvu da premet vrate na odlučivanje odjelu 1.stupnja ali da se uzmu u obzir rezultate provedenog testiranja.

I ono najbolje nadaš se poslu......a ministrica 07.10. jednostavno poništi natječaj za samo to radno mjesto.

Postavlja se pitanje.....Zašto?..znaći, 2 puta sam zakinuta...mogla sam već raditi da je bilo po zakonu prvi put, a bome i drugi put.Doma sam od navedenog ministarstva samo dobila odluku za obustavljanjem natječajA bez ikakvo obrazloženja(navodno je obustavljen natječaj zbog zabrane zapošljavanja......ali zar sam ja kriva što je pravda tako spora(od 4-9 mj) i naravno za nas obične smrtnike nedostižna. Molim Vas savjet jer sam jako razočarana

 

Vanima,

možda te ovo neće izvuči iz razočaravajuće situacije i možda te neće utješiti ali draga nisi ti kriva što ti ministrica nije rođakinja,kriva je rođakinja što joj to jest. Vidiš moraš trežiti posao tamo gdje imaš, rodjaka. Onda čak ne moraš ni raditi, možeš biti samo zaposlena i primati plaču. A da su ljudi na vlasti svemogući to ti zasigurno nije nepoznato. Zato ženo smiri se i traži posao dalje, negdje gdje nemoraš imati rodjaka da bi se zaposlio, ali moraš raditi pa će ti onda rodjak biti suvišan. I nemoj biti žalosna što ne radiš u državnoj službi. To ti uskoro neće biti IN.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vanima,

možda te ovo neće izvuči iz razočaravajuće situacije i možda te neće utješiti ali draga nisi ti kriva što ti ministrica nije rođakinja,kriva je rođakinja što joj to jest. Vidiš moraš trežiti posao tamo gdje imaš, rodjaka. Onda čak ne moraš ni raditi, možeš biti samo zaposlena i primati plaču. A da su ljudi na vlasti svemogući to ti zasigurno nije nepoznato. Zato ženo smiri se i traži posao dalje, negdje gdje nemoraš imati rodjaka da bi se zaposlio, ali moraš raditi pa će ti onda rodjak biti suvišan. I nemoj biti žalosna što ne radiš u državnoj službi. To ti uskoro neće biti IN.

Ma gle Veteran sve ja to kužim ali sad mi je stvarno prekipilo, a o nepravdi da ne govorim....U godinu i pol pokopala sam mamu,tatu,svekrvu i baku....nisam mogla ništa jer je to viša sila i tak je valjda trebalo biti.....U bivšem poduzeću u kojem sam radila 13 god.postala sam tehnološki višak...jer su direktorovi klinci narasli i treba im posao..otišla sam bez ijedne lipe otpremnine.....nisam tužila..nisam ništa.imala sam nadu naći ću posao, a on nek se nosi....njegovoj djeci treba-mojoj ne.....e onda muž ima obrt(on i jedan radnik) radi jer nas hvala Bogu ima.....napravi posao do kraja i to posao koji je trajao par mjeseci-a novaca nema-savjet odvjetnika tuži ali parnica može trajati i pet godina-opet te gaze......Klinci krenuli u školu(jedna u srednju, a druga u 5.r.O.Š.treba knjige.treba milijun toga,a tebe sve gazi.......I daj mi reci da li više čovjek može biti normalan i ne reagirati na ništa....Trebao bi se dići jedan Matija Gubec....možda bi imali mi i naša djeca neke šanse u životu ...Hajde reci..da si kameni već bi se raspuknuo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vanima je napisao:

.....I daj mi reci da li više čovjek može biti normalan i ne reagirati na ništa....Trebao bi se dići jedan Matija Gubec....možda bi imali mi i naša djeca neke šanse u životu ...Hajde reci..da si kameni već bi se raspuknuo

 

Venima draga,

svima nam se događaju neugode poput tvojih. I rodjacima i netjacima. Svima. Kad provjeriš kaj te najviše boli, kad se osječaš omalovaženo,prevareno, izigrano,pokradeno tad se zasigurno tvoj istinski JA ne vidi , ne čuje i ne uzima u obzir. Svi mi imamo životne borbe, svoje mini ratove i ponekad, kao ti sad osječamo da nitko to ne vidi, da nas slušaju a nitko ne čuje i nitko ne cijenitu našu borbu i želju za uvažavanjem. nekad i jest tako. s druge strane jesmo li mi sposobni vidjeti i cijeniti borbe drugih? Rijetko. Tako je to danas u našim životima. Otođili smo se.

U situaciji kojoj si sada, dozvoli sebi da proživiš ove neugode koje doživljavaš ali se nemoj pretjerano poistovječivati sa njima jer će te one baciti u ulogu žrtve. To nikako nebi bilo dobro ni za tvoje fizičko zdravlje.. Usredotoči se uz maksimalan napor na pozitivna razmišljanja. Na sve lijepo i dobro a toga zasigurno ima i u tvom životu, samo ti to sad trenutno ne vidiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da i zaboravil sam na Gubca.

Trbal bi. ne sa vilama. Krvi je bilo preveć na ovim našim prostorima, Treba "goljak" veličine Visa. Treba Vođa sa moralnim i stručnim kvalitetama. Treba odlučnih, hrabrih i mladih Rohatinskih,Fabera. Kad se takvi "gubci" pojave, bit ćemo uz njih radi tvoje, moje i svačije djece pa i radi rodjakove. A takvih ima samo ne vole kurvu ...politiku i u tom je bed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija