Jump to content

kako podijeliti imovinu?


iva50

Preporučene objave

Poštovani,

 

imam jedan problem oko kojeg bih se htjela posavjetovati s nekim tko je ili proživio isto ili zna ponešto o tome.

 

naime, u braku sam 25 godina i imam dvoje punoljetne djece. muž sada želi rastavu i sprema se podjela imovine.

 

dakle, bračna stečevina je kuća (u kojoj smo do sad živjeli i tu ostajem s djecom), dio gotovine koji glasi na moje ime te posebni dio koji glasi na djecu (dionice) te novac na računima mojeg muža. jedino, problem je što ja ne znam koliko on ima novaca jer navodno postoje računi u mnogim bankama za što mi on nije nikad rekao o kojim se iznosima radi.

 

trenutno moj muž želi sebi kupiti stan i ubrzava potpis papira za razvod braka.

 

dakle, meni je jasno da on želi prvo razvod a onda kupnju stana budući da bi se stan dijelio da ga je kupio dok je još u braku, ako sam u pravu... međutim, svoju polovicu kuće želi prepisati djeci, s tim da mogu s njom raspolagati nakon njegove smrti, dakle da kuću ne bi mogli prodati.

 

moja pitanja su:

 

1. da li je moguće putem suda otkriti sve njegove račune u bankama kako bi se vidjelo pravo stanje naše imovine prije nego se odselio?

 

2. da li je zakonski ispravno da moj muž prepiše svoju polovicu kuće na djecu s mogućnošću raspolaganja njome nakon njegove smrti? da li nakon nekog vremena može promijeniti svoju odluku bez mog znanja i svoju polovicu prepisati nekom trećem?

 

3. ukoliko uzme gotovinu u protuvrijednosti svoje polovice kuće, da li je obavezan prepisati i svoj dio kuće na mene?

 

4. da li dionice i štednja koja glasi na punoljetnu djecu ulazi u razdiobu bračne stečevine?

 

puuuno vam hvala na odgovorima!

 

Iva :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija