Jump to content

invalidnost


bah

Preporučene objave

imam braniteljsku ivalidsku mirovinu opča nesposobnost trajno f43.1 i f62 u omjeru 30%rat,70% civilno zanima me koliki imam invaliditet ako imam po tom riješenju hzmo-a,i dali mogu negdje utvrditi invalidnost na te dijagnoze i kako nalazim se u zagrebu hvala svima koji mi mogu pomoči pozdrav braniteljima!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a jedno je invalidnost a drugo nesposobnost za rad..ti si umirovljen temeljem opče nesposobnosti za rad koja je nastupila 30 posto u svezi rat i 70 posto izvan tih okolnosti(koje može biti alkohol,kraljžnica i slično)...znači vještak u mirovinskom nije utvrđivao tvoj invaliditet..nego samo dali si radno sposoban temeljem njegovog mišljenja ostvario si invalidsku mirovinu kao radno nesposoban 100 posto....da bi imao neku invalidnost moraš iči na invalidsku komisiju..kao što se išlo na vojnu komisiju u dubravu ili trešnjevku gdje si dobio invalidnost....ja isto osim 20 posto invalidnosti na ptsp,nemam druge invalidnosti...imam ocjenu vještaka kao i ti samo u omjeru 50-50 da sam radno nesposoban....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa vještak HZMO-a ti je procijenio invalidnost i radnu sposobnost,a planina ti je sve rekao o tome.Invalidnost je invalidnost i ona se ne procjenjuje koliko se ja kužim u to,nego njen uticaj na radnu sposobnost koja ti je već određena.Invalidnost se priznaje po listi postotaka oštećenja koju je neko pametan??? odredio da za svako oštećenje organizma ili bolest iznosi toliko i toliko,no nisam siguran da sam te u potpunosti shvatio..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za invalidnost se javljaš svom doktoru opče prakse i onda te on upučuje na komisiju za ocjenu invalidnosti..barem je tako bilo..i onda ako dobiješ invalidnost dužan si tu dokumentaciju prinjeti u hzmo gdhje češ ponovno izači kod vještaka ako bude bilo potrebno......................nisam previše stručan u tom dijelu..ali hodi kod doktora opče prakse pa če ti najbolje znati reči jer se svakodnevno susreče sa tim...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bah je napisao:

imam braniteljsku ivalidsku mirovinu opča nesposobnost trajno f43.1 i f62 u omjeru 30%rat,70% civilno zanima me koliki imam invaliditet ako imam po tom riješenju hzmo-a,i dali mogu negdje utvrditi invalidnost na te dijagnoze i kako nalazim se u zagrebu hvala svima koji mi mogu pomoči pozdrav braniteljima!!!!

 

Za dijagnoze f43.1 i f62 tj. tvoje psihičko oboljenje prema odredbama Zakona o listi tjelesnih oštećenja ne nose nikakav invaliditet, jer tvoje psihičko oboljenje prema istom zakonu ne smatra se kao tjelesno oštećenje organizma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

bah je napisao:

imam braniteljsku ivalidsku mirovinu opča nesposobnost trajno f43.1 i f62 u omjeru 30%rat,70% civilno zanima me koliki imam invaliditet ako imam po tom riješenju hzmo-a,i dali mogu negdje utvrditi invalidnost na te dijagnoze i kako nalazim se u zagrebu hvala svima koji mi mogu pomoči pozdrav braniteljima!!!!

 

pozdrav svim braniteljima,ja sam isto dobio opću nesposobnost 30vojno 70 civilno i podnio sam žalbu mirovinskom koja je odbijena i morao sam se onda žaliti upravnom sudu i čekao sam presudu pune 3 godine i sud je utvrdio da je moja tužba osnovana a tražio sam da mi se prizna 100% posljedica rata a ne samo sramotnih 30 % a otišao sam u rat bez da sam imao vojnu obvezu jer nisam ni služio jna i imao sam 18 godina .nakon toga pozvan sam u tvrtkovu 5 na reviziju odnosno pregled i doktorica kad je vidjela moju liječničku dokumentaciju bez ikakve dvojbe potpisala je da je moja bolest znači opća nesposobnost 100 % posljedica rata i sad čekam 19.11 2009 gdje idem na reviziju kod dr.taborskog. ne mogu izdržati a da ne napišem razlog zašto mi je vještak dodijelio opću 30-70 ,jer sam razgovarao sa njim telefonom točno znam koji referent sve imam zapisano jer sam i njega spomenuo u tužbi upravnom sudu jer taj čovjek je sigurno mnogima zagorčao život ,neću ga imenovati jer sam već rekao da idem na tu famoznu reviziju pa da ne bi sam sebi skočio u stomak. ovako je bilo dobio sam bio broj vještaka koji je radio na mom predmetu odnosno vještačio i pitam ja njega gospodine zašto ste meni dodijelili 30-70 kad sam ja kao potpuno zdrava osoba sa 18 godina otišao u rat ,znači dragovoljac i status hrvi 30% i bez ikakvih drugih oboljenja prije rata i jedino oboljenje je ptsp koje imam u kartonu. a sad sljedi biser svih bisera kaže on gospodine pa vi imate 30% invalidnost na ptsp da ste dobili 40 % invalidnost na ptsp ja bih vam dao omjer 40-60 ili da ste dobili 100%invalidnost na ptsp ja bih vam dao 100% posljedica rata ,ja sam mu pokušao objasniti da mi ratni kolege sa 20 % invalidnosti hrvi imaju priznato 100% posljedica rata a on meni kaže da valjda on zna svoj posao i da se sad radi po nekom novom sistemu i da te moje kolege koje su dobile 100% a nemaju 100% invalidnost na ptsp podliježu reviziji i da je to njima dodijelito greškom .vjerujte mi da sam mogao u tom trenutku doći do njega udavio bih ga kao pile koliko je on meni pojeo živaca i zakinuo me i materijalno i psihički jer sam morao tolike godine dokazivati što je davno moglo biti riješito da je samo bio drugi čovjek da vještači,žalosno ali istinito i mislim da su svi kojima je on "vještačio" prošli isto što je tragično i sramotno u svakom pogledu i još samo jedna stvar u presudi upravnog suda stoji da je tuženo tijelo(mirovinsko) bilo dužno obučiti vještaka kako se radi a ne kako se njemu svidi već po zakonu .uglavnom sve se svodi na to ako imaš sreće da ti netko vodi postupak samo po propisima znači za sve isti zakon vjerujem da bi i tužbi i suicida branitelja bilo itekako manje ali nažalost takvih "vještaka" ima još i zato se nemojte ustručavati tražiti svoja prava po zakonu i ništa više .evo ako sam malo duže pisao morao sam to izbaciti iz sebe jer kome sam god to pričao ljudi se smiju i kažu to se samo tebi može dogoditi ali nažalost događa se mnogima samo se svi nečega i nekoga bojimo pa šutimo ,moramo se boriti i na ovaj način da kroz svoj primjer pomognemo drugome da zna što ga čeka i kakva su mu prava .pozdrav braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se s tobom , mi koji smo ušli u rat kao malodobni ili ti sa 18 god vjerovatno nisi nigdje prije bio u radnom odnosu isto kao i ja .Tako da smatram da ako smo ušli u vojsku sa ocjenom radne sposobnosti 5 (znači potpuno zdravi) znači ptsp sam jedino mogao zaraditi u ratu , a drugih oboljenja nemam znači logično bi bilo 100% opća nesposobnost za rad. Sretno Bog! :palac:http://www.legalis.hr/uploads/thumbs.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala ,nadam se da će i dr.taborski tako razmišljati kad mu dođem na pregled ,idem sam na taj pregled bez pratnje a to mislim kako su određeni takozvani branitelji išli na liječnička povjerenstva sa visoko rangiranim vojnim osobama ili iz političkih stranaka na vlasti ili oporbe ,već su unaprijed imali sve dogovoreno a pojavili su se samo reda radi,i isto tako imaju napravite lažne ratne puteve i medicinsku dokumentaciju e takve nitko ne dira jer je to dugačak lanac i moglo bi se svašta doznati samo da se ima volje i hrabrosti ali koliko je meni poznato nisam još pročitao negdje da su nekog kaznili odnosno oduzeli mu nezakonito stečenu mirovinu na taj način , moja pratnja su istina i medicinska dokumentacija i ponosim se time jer nisam od onih što vuku za rukav i traže veze i vezice ili podmazuju nalaze novcem ,zato i narod i ima takvo mišljenje o braniteljima kad vide tko je sve u vojnoj mirovini a o ratu slušao na radiju u njemačkoj i kad se sve smirilo vratili su se takvi i više su cijenjeni nego mi sirotinja koja smo branili domovinu.dok smo mi ratovali oni su zarađivali pare i sad imaju i dobru kuću i auto i žive na visokoj nozi plus vojna mirovina naravno kupita i to mi svi znamo ali nema se hrabrosti ,svako se boji bosti sa rogatim ,žalosno ali istinito pozdrav svim istinskim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lanser je napisao:

hvala ,nadam se da će i dr.taborski tako razmišljati kad mu dođem na pregled ,idem sam na taj pregled bez pratnje a to mislim kako su određeni takozvani branitelji išli na liječnička povjerenstva sa visoko rangiranim vojnim osobama ili iz političkih stranaka na vlasti ili oporbe ,već su unaprijed imali sve dogovoreno a pojavili su se samo reda radi,i isto tako imaju napravite lažne ratne puteve i medicinsku dokumentaciju e takve nitko ne dira jer je to dugačak lanac i moglo bi se svašta doznati samo da se ima volje i hrabrosti ali koliko je meni poznato nisam još pročitao negdje da su nekog kaznili odnosno oduzeli mu nezakonito stečenu mirovinu na taj način , moja pratnja su istina i medicinska dokumentacija i ponosim se time jer nisam od onih što vuku za rukav i traže veze i vezice ili podmazuju nalaze novcem ,zato i narod i ima takvo mišljenje o braniteljima kad vide tko je sve u vojnoj mirovini a o ratu slušao na radiju u njemačkoj i kad se sve smirilo vratili su se takvi i više su cijenjeni nego mi sirotinja koja smo branili domovinu.dok smo mi ratovali oni su zarađivali pare i sad imaju i dobru kuću i auto i žive na visokoj nozi plus vojna mirovina naravno kupita i to mi svi znamo ali nema se hrabrosti ,svako se boji bosti sa rogatim ,žalosno ali istinito pozdrav svim istinskim braniteljima

To je istina, ali znaš onu:"Nigdar ni bilo, da nekak ni bilo"; već sam u jednom postu naveo da se prema veteranima rata u povijesti često odnosilo na sličan način (diljem svijeta). A, ima i ona strana:"Što si željela, to si dobila"! (bez uvrede - i ja sam među nas 100000-

200000 koji se tako osjećaju). :tikvan::glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lanser,molim pojašnjenje! Je li moguće da kod Taborskog ideš osobno? S obzirom da i ja svaki dan (nakon pune tri godine) očekujem odgovor Upravnog suda, a glede istog problema i uvjerena sam da će biti pozitivno, znam da ću morati ponovo na komisiju. No do sada su kod Taborskog išli samo papiri, a nikada nisam išla osobno. Zanima me jel' to nešto novo jer bih rado otišla i zamolila ga da samo pročita ratni put prije donošenja ocjene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, isto kao i na drugostupanjsku za HRVI, samo sam ja poslala dopis u kojim sam tražila da budem nazočna i stvarno su me pozvali.Bilo je učinkovito. Zna li netko iz iskustva, može li se tražiti na isti naćin i kod Taborskog, jer jednostavno ne vjerujem ovima iz HZMO-a da će poslati sve potrebite papire na uvid Taborskome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, isto kao i na drugostupanjsku za HRVI, samo sam ja poslala dopis u kojim sam tražila da budem nazočna i stvarno su me pozvali.Bilo je učinkovito. Zna li netko iz iskustva, može li se tražiti na isti naćin i kod Taborskog, jer jednostavno ne vjerujem ovima iz HZMO-a da će poslati sve potrebite papire na uvid Taborskome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tonka59 je napisao:

Lanser,molim pojašnjenje! Je li moguće da kod Taborskog ideš osobno? S obzirom da i ja svaki dan (nakon pune tri godine) očekujem odgovor Upravnog suda, a glede istog problema i uvjerena sam da će biti pozitivno, znam da ću morati ponovo na komisiju. No do sada su kod Taborskog išli samo papiri, a nikada nisam išla osobno. Zanima me jel' to nešto novo jer bih rado otišla i zamolila ga da samo pročita ratni put prije donošenja ocjene.[

REPUBLIKA HRVATSKA

MINISTARSTVO OBITELJI ,BRANITELJA

I MEĐUGENERACIJSKE

 

Povjerenstvo za reviziju ocjena invalidnosti

 

 

Predmet:Poziv na pregled

poštovani gospodine

dana 19.11.2009 u 11 sati dužni ste se javiti na pregled u prostorije Povjerenstva za reviziju ocjena invalidnosti,na adresu :Zagreb ,park stara trešnjevka 4

 

kod dolaska ste obavezni ponijeti svu medicinsku dokumentaciju o liječenju po psihijatru

molimo obavezno potvrditi dolazak na telefon :01/3658022

napominjemo da je u vašem interesu odazvati se ovom pozivu

Nakon obavljenog pregleda putne troškove moći ćete refundirati u ministarstvu obitelji,branitelja i međugeneraciske solidarnosti temeljem obrasca (zahtjev za refundaciju)koji ćete dobiti u Povjerenstvu(refundira se prijevoz autobusom,željeznicom-drugi razred te brodom

 

s poštovanjem

 

Predsjednik povjerenstva

prim.dr.Vlado Taborsky

 

pozdrav svim hrvatskim braniteljima ,ne znam da li je to nešto novo jer i ja se prvi put susrećem sa tim pregledima nakon presude upravnog suda u moju korist,prvo su me zvali iz tvrtkove 5 da dođem na pregled sa originalnom dokumentacijom ali je mogao dođi na pregled i moj opumoćenik međutim na pregled kod dr.taborskog moram doći osobno sa svom medicinskom dokumentacijom uostalom evo možete vidjeti kakav je to poziv ,jedan mi je kolega rekao da neću osobno ni vidjeti dr.taborskog već da će taj pregled napraviti netko iz komisije ali evo još koji dan pa idem na taj pregled pa ću vam napisati kako sam prošao .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da iznesem osobno misljenje...a mislim da cu biti velikim dijelom u pravu :misli:

Naime nije uopce uobicajeno da se na tu komisiju kod "Taborskog" poziva osoba da prisustvuje vijestacenju vec u 90% slucajeva tamo "odlaze papiri"

A iz nekih razgovora koliko sam bar cuo Taborski rijetko kada i bude nazocan pri vijestacenju to u pravilu obavlja netko drugi dok on eventualno samo stavlja svoj potpis.

Toliko koliko osobno znam o tome... :vrti:

A Vas "lanser" bit ce da su pozvali tamo zbog same tuzbe koju ste podnijeli pa sada traze dlaku u jajetu :vrti:

Ne mora biti da je bas tako kako sam napisao ;-)

Iskreno se nadam da ce sve biti ok. i zelim Vam srecu :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grom74 je napisao:

Napiši svakako kako si prošao na tom pregledu ,mnogima će to koristiti ,da znaju što ih ubuduće čeka . Sretno, Bog![/quo

 

Hvala na željama ,svakako ću napisati kako sam prošao jer mislim da bi uskoro mogli mnogi branitelji na kojekakve revizije ,teško stanje u državi ali ipak mislim ako je branitelj sve išao legalnim putem ne vidim razlog da se ti branitelji ponovno izlažu stresu i frustracijama pogotovo ako se nešto vuče godinama i već su kao i sam na kraju sa živcima ,to je velik teret jer ta komisija drži moj budući život u svojim rukama a tako i od mnogih drugih ,nadam se da će sve dobro proći i želim svim istinskim braniteljima da guraju pravdu do kraja i da se branitelji drže zajedno ,da jedni drugima daju savjete a ne da se međusobno prepucavaju ,ponekad jedan pravi savjet može puno toga promijeniti a 100 loših savjeta ništa .pozdrav svim hrvatskim braniteljima :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lanser je napisao:

tonka59 je napisao:

Lanser,molim pojašnjenje! Je li moguće da kod Taborskog ideš osobno? S obzirom da i ja svaki dan (nakon pune tri godine) očekujem odgovor Upravnog suda, a glede istog problema i uvjerena sam da će biti pozitivno, znam da ću morati ponovo na komisiju. No do sada su kod Taborskog išli samo papiri, a nikada nisam išla osobno. Zanima me jel' to nešto novo jer bih rado otišla i zamolila ga da samo pročita ratni put prije donošenja ocjene.[

REPUBLIKA HRVATSKA

MINISTARSTVO OBITELJI ,BRANITELJA

I MEĐUGENERACIJSKE

 

Povjerenstvo za reviziju ocjena invalidnosti

 

 

Predmet:Poziv na pregled

poštovani gospodine

dana 19.11.2009 u 11 sati dužni ste se javiti na pregled u prostorije Povjerenstva za reviziju ocjena invalidnosti,na adresu :Zagreb ,park stara trešnjevka 4

 

kod dolaska ste obavezni ponijeti svu medicinsku dokumentaciju o liječenju po psihijatru

molimo obavezno potvrditi dolazak na telefon :01/3658022

napominjemo da je u vašem interesu odazvati se ovom pozivu

Nakon obavljenog pregleda putne troškove moći ćete refundirati u ministarstvu obitelji,branitelja i međugeneraciske solidarnosti temeljem obrasca (zahtjev za refundaciju)koji ćete dobiti u Povjerenstvu(refundira se prijevoz autobusom,željeznicom-drugi razred te brodom

 

s poštovanjem

 

Predsjednik povjerenstva

prim.dr.Vlado Taborsky

 

pozdrav svim hrvatskim braniteljima ,ne znam da li je to nešto novo jer i ja se prvi put susrećem sa tim pregledima nakon presude upravnog suda u moju korist,prvo su me zvali iz tvrtkove 5 da dođem na pregled sa originalnom dokumentacijom ali je mogao dođi na pregled i moj opumoćenik međutim na pregled kod dr.taborskog moram doći osobno sa svom medicinskom dokumentacijom uostalom evo možete vidjeti kakav je to poziv ,jedan mi je kolega rekao da neću osobno ni vidjeti dr.taborskog već da će taj pregled napraviti netko iz komisije ali evo još koji dan pa idem na taj pregled pa ću vam napisati kako sam prošao .

 

Evo danas sam bio na pregledu kod dr.Taborskog ,sad mi je jasno zašto je kod branitelja strah samo od imena dr.taborskog taj čovjek nama kroji sudbinu uh nadam se da više nikad neću morati ići na pregled kod njega . Prvo je bio jedan branitelj na redu ispred mene koji mi je rekao da je već jednom bio na pregledu kod dr.taborskog i da su se gadno posvađali a sad ide drugi put i to opet kod njega .On je ostao nekih pola sata na pregledu i opet ništa nije riješio a onda sam ja došao na red .Inače nosim kapu šiltericu na glavi i tako sam i ušao sa njom na glavi kod doktora i odmah paljba na mene kao da sam tko zna što napravio :zao: ja skinem kapu ,i da ne zaboravim reći u kancelariji bude dr.taborski ,tajnica ili što je već i onaj koji se pregleda a ne kao što se pričalo da doktor taborski tu i ne bude .Uzeo je moju dokumentaciju koja mu je poslana iz tvrtkove gdje sam bio na ponovnom pregledu i kaže šta je ovo pa vještak je napisao 100% opća nesposobnost a bila je 30-70 i to još kod njega potvrdito i onda je uzeo čitati presudu upravnog suda da bi me stao rešetati pitanjima kao da sam u kvizu najslabija karika moraš odgovoriti brzo i točno ne znam da li me namjerno provocirao ili što ali primjer pitanja koje si tablete pio 2005 godine ,onda koje si jutros popio tablete ,i takvih još par pitanja ja se ne mogu sjetiti što sam jučer jeo a ne koju sam terapiju pio prije par godina a onda kaže i ja sam vidio mrtve stotinu i tako dalje pa jel ja znam da će ovo koštat državu i onda lista moju medicinsku dokumentaciju i kaže potvrdit ću ti 100% opću ako si se sve vrijem liječio a ako se nisi liječio neću i tako je gledao po godinama nalaze i vidio da sam se redovito liječio i samo me je na kraju tražio najnovije nalaze iz 2009 godine i kad je vidio da imam sve rekao je da će potvrditi traženi omjer 100 % opća uzrok rat. O ljudi ja nisam ni stigao doći od njega do riječi samo što nešto počnem pričati on me prekine :-o na kraju je sve dobro ispalo ali da nisam imao dokumentaciju ništa od svega sad to valjda ide nazad u mirovinsko ili kud nemam pojma, više sam sa živcima puko skroz .Evo tako je otprilike prošao pregled da znate što vas čeka kad budete išli ,bez kape na glavi ,napamet sve moguće terapije koje ste pili unazad nekoliko godina i živce da izdržite provokaciju da li namjernu ili što ne znam svakako ne ugodno za onog tko dođe a najvažnije je papirologija morate biti čisti i potkovani sa redovitom liječničkom dokumentacijom inače možete :place: pozdrav svim hrvatskim braniteljima i borite se za svoja prava :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo danas sam bio na pregledu kod dr.Taborskog ,sad mi je jasno zašto je kod branitelja strah samo od imena dr.taborskog

 

mogli ste objaviti u topiću u kojem je i započela "rasprava" tako da i ostali dobiju informaciju iz prve ruke o vašem osobnom iskustvu!

 

i samo me je na kraju tražio najnovije nalaze iz 2009 godine i kad je vidio da imam sve rekao je da će potvrditi traženi omjer 100 % opća uzrok rat

 

Eto to sam već iznio u ranijem postu....

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503333145&forum=33&post_id=202888#forumpost202888

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lanser je napisao:

Evo tako je otprilike prošao pregled da znate što vas čeka kad budete išli ,bez kape na glavi ,napamet sve moguće terapije koje ste pili unazad nekoliko godina i živce da izdržite provokaciju da li namjernu ili što ne znam svakako ne ugodno za onog tko dođe a najvažnije je papirologija morate biti čisti i potkovani sa redovitom liječničkom dokumentacijom inače možete :place: pozdrav svim hrvatskim braniteljima i borite se za svoja prava :palac:

 

i živce, kažeš ?

 

davno potrošenoooooooooooooooooooooooo..................... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lanser, hvala ti puno na ovoj informaciji. Meni je jedino važno da ON pročita papire. Da nemam čiste papire ne bih ni išla na Upravni sud, mada je žalosno da baš mi koji imamo sve čisto prolazimo ovakovu kalvariju, no očito vrijedi ona stara "pravda je spora ali dostižna". Drago mi je što si uspio i dao malo optimizma nama kojima još predstoji ta procedura.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tonka59 je napisao:

Lanser, hvala ti puno na ovoj informaciji. Meni je jedino važno da ON pročita papire. Da nemam čiste papire ne bih ni išla na Upravni sud, mada je žalosno da baš mi koji imamo sve čisto prolazimo ovakovu kalvariju, no očito vrijedi ona stara "pravda je spora ali dostižna". Drago mi je što si uspio i dao malo optimizma nama kojima još predstoji ta procedura.

 

želim ti puno sreće i kao što sam rekao "naoružaj " se živcima jer ćeš vidjeti da će te izbacivati iz takta sa svojim načinom govora i kojekakvim pitanjima čisto da te isprovocira ili je to bilo samo način da vidi kako ja reagiram na takve stvari uglavnom pregled je igra bez granica a igru vodi dr.Taborski ,kad budeš otišla i prošla to bit će ti sve jasno i napiši kako si prošla možda pomogneš nekome ,svima želim puno sreće(živaca) tko bude išao na taj pregled pozdrav svim braniteljima :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija