Jump to content

produžetak ugovora o radu na određeno u državnoj službi


ivanabt

Preporučene objave

Može li mi netko reći dali mi se može produžiti ugovor o radu jer radim u državnoj službi budući da sada postoji zabrana zapošljavanja u državnim službama?

 

Mislim da se ta zabrana zapošljavanja odnosi samo na zapošljavanje novih ljudi....a u tom slučaju ja nisam nova jer već godinu dana radim u državnoj službi pa me zanima mogu li mi produžiti ugovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Diskutabilno, trebalo bi pronaći ako postoji nekakvo tumačenje same te odluke.

 

Odluka se odnosi na "novo zapošljavanje" državnih službenika i namještenika u tijelima državne uprave, a nigdje u odluci ne postoji pojašnjenje što to podrazumijeva, jedino se kao izuzetak navodi da Odluka se ne odnosi na središnja tijela državne uprave osnovana zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o ustrojstvu i djelokrugu središnjih tijela državne uprave (NN 77/09).

 

U formlno-pravnom smislu svaki novi ugovor o radu odnosno svako novo rješenje o stupanju u državnu službu jest novo zapošljavanje, dok faktički ti nisi novozaposlena osoba jer već radiš tu.

 

 

Kažeš "ugovor o radu jer radim u državnoj službi" :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

konkretno...

 

ja sam bila pripravnica pravnica u državnoj firmi i neki dan sam položila pripravnički ispit, dakle više nisam pripravnica, i imam ugovor o radu pripravnika na određeno...točno do 17.11. ove godine.

 

Samo me zanima dali mi mogu i nakon tog 17.11. produžiti ugovor zbog te Odluke o zabrani novog zapošljavanja državnih službenika i namještenika, jer ja nova nisam, radim godinu dana.

 

Jer koliko vidim u toj "Odluci" ništa konkretno ne piše.

 

Može li mi netko išta još reći na tu temu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija