Jump to content

Istek ugovora o radu na određeno vrijeme


Prava123

Preporučene objave

Poštovani,

imam jedno pitanje vezano za istek ugovora o radu na određeno vrijeme. Naime, u jednoj turističkoj agenciji imam ugovor od 01.04.-31.10.2009.(tj.ove godine), tako da mi kroz skoro manje od tjedan dana ugovor o radu istječe.

Direktorica mi je još kad sam potpisala ugovor rekla da ćemo za produženje vidjeti kroz 9.mj., međutim do sada mi još ništa nije rekla.

Iako mjenjam kolegicu koja je otišla na porodiljni dopust, ugovor mi ne glasi "do povratka sa porodiljnog osobe koju mijenjam" .

Pretpostavljam da u najgorem slučaju (neprodužetka ugovora) imam pravo na puni godišnji odmor (18 radnih dana), budući da ga nisam iskoristila, što bi značilo produženje ugovora za max.1 mjesec.

Molim Vas za odgovor

Unaprijed zahvaljujem uz pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prava123 je napisao:

Poštovani,

imam jedno pitanje vezano za istek ugovora o radu na određeno vrijeme. Naime, u jednoj turističkoj agenciji imam ugovor od 01.04.-31.10.2009.(tj.ove godine), tako da mi kroz skoro manje od tjedan dana ugovor o radu istječe.

Direktorica mi je još kad sam potpisala ugovor rekla da ćemo za produženje vidjeti kroz 9.mj., međutim do sada mi još ništa nije rekla.

Iako mjenjam kolegicu koja je otišla na porodiljni dopust, ugovor mi ne glasi "do povratka sa porodiljnog osobe koju mijenjam" .

Pretpostavljam da u najgorem slučaju (neprodužetka ugovora) imam pravo na puni godišnji odmor (18 radnih dana), budući da ga nisam iskoristila, što bi značilo produženje ugovora za max.1 mjesec.

Molim Vas za odgovor

Unaprijed zahvaljujem uz pozdrav,

Prava123,

sve je 5, samo se ne vidi pitanje ili ih ima bar dva,i to:

1. Što se dapogađa ako ostaneš raditi a da ti se ne produži ugovor?

2. možeš li koristiti GO?

 

ad.1. Ukoliko ti poslodavac ne produži ugovor on prestaje sa danom 31.10.2009g. jer je tako ugovorom određeno, a isti si potpisala.

ad.2. s obzirom da nemaš vremena (jer ga nisi koristila nakon isteka 6 mjeseci odnosno poslodavac te nije obavijestio o tvom pravu), do isteka ugovora isti koristiti nećeš to moći ostvariti iako si kod poslidavca radila (-iš) duže od 6 mj. Ukoliko bi ti sada poslodavac dao go, automatizmom bi tvoj ugovor prešao na ugovor o radu na neodređeno vrijeme.Naravno, on ti može produžiti ugovor za dužinu Go,ako želi u što ćisto sumnjam(nije te o tome obavjestio).

 

Bilo bi dobro da razgovaraš sa poslodavcem vezano za tvoj ostanak ili odlazak, te s tim u vezi i opravu na korištenje GO,jer nemaš se čega bojati. Najgori scenarij ti je jasan. Sve drugo može biti samo bolje. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija