Jump to content

Zastara za par dana, savijet


jozy

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima!

 

Evo kratak opis situacije;zalio sam se na prekrsajni nalog u roku o 8 dana. nakon toga sam uspjesno izbjegao sve pozive na sud pa cak i 3 policiska posjeta :-)

sad mi 27.10. nastupa zastara za prekrsaj i mene interesira kako se osigurati od antidatiranja od strane suda? moja je ideja da 28.10. odem na sud i trazim uvid u stanje predmeta, cini mi se da je to njajbolji nacin, a ako ipak antidatiraju rjesenje a ja imam u ruci taj uvid sa suda koji tvrdi suprotni, moglo bi to i u novine ic :-)

posto nisam pravnik, zanima me misljenje Vas strucnjaka o ovoj situaciji.

 

Hvala lijepa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jozy je napisao:

Lijep pozdrav svima!

 

Evo kratak opis situacije;zalio sam se na prekrsajni nalog u roku o 8 dana. nakon toga sam uspjesno izbjegao sve pozive na sud pa cak i 3 policiska posjeta :-)

sad mi 27.10. nastupa zastara za prekrsaj i mene interesira kako se osigurati od antidatiranja od strane suda? moja je ideja da 28.10. odem na sud i trazim uvid u stanje predmeta, cini mi se da je to njajbolji nacin, a ako ipak antidatiraju rjesenje a ja imam u ruci taj uvid sa suda koji tvrdi suprotni, moglo bi to i u novine ic :-)

posto nisam pravnik, zanima me misljenje Vas strucnjaka o ovoj situaciji.

 

Hvala lijepa!

 

Otiđite stanje predmeta provjeriti na sud pa čete znati šta se s njim dešava.

Iako po novom zakonu i fizičoj osobi koja ne prima sudske pozive tj. izbjegava njihov prijem a dostava se smatra urednom (pokušaj dostave 2x plus 3 puta dostava policije)sudsko rješenje može biti izvješeno na oglasnoj ploči suda i u roku 15 dana ono postaje pravomočno. Bilo bi bolje da ste primili poziv otišli se na sud braniti pa primiti rješenje i onda se još žaliti VPS-u ako nise zadovoljni presudom i tada bi slučaj sigurno otišao u zastaru jer je za to još zastara bila 2 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Omerta_man je napisao:

Kako je rekao fakincina 100% ovim samo dajete na pasivnosti kao stranka i vjerujte mi da je jako teško da se desi da sud pogriješi u datumu (makar je sve moguće)

 

Kako navodi Omerta bili ste pasivni kao stranka, a vaša priča o andidatiranju rješenja je stvarno smješna, a pogotovo ovo s objavom u novinama. Pa tu se radi vjerovatno o nekom relativnom banalnom prekršajnom postupku u kojem ste se držali po strani i čekali neznam šta a mogli ste slučaj bez poblema odvesti u zastaru da ste bili samo malo mudriji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa moguce da je smijesna, ali bilo je prituzba ljudi da im rjesenja dodu debelo (sest mjeseci) iza datuma zastare, a rjesenje kao napisano par dana prije zastare, pa ako postoji objasnjenje da hrvatskim postama za dostavu pisma treba po sedam mijeseci onda je stvarno smijesno.

Bilo je govora o tome i na ovom forumu.

Otic cu ovih dana do oglasne ploce suda pa cu pogledat jel ima tamo kakvo rijesenje, a 28. svakako idem u pisarnicu po taj uvid u stanje.

Nadam se da nisam zeznio stvar ne uzimajuci pozive, ali nisam znao da je bolje tako, dok mi Vi niste rekli.

 

hvala svima na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jozy je napisao:

Da znam, nisan misliu uvid u spis vec u kojem je stadiju proces, to se moze izvesti u referadi koliko sam ja informiran...

 

Ukoliko je rješenje bilo izvješeno na oglasnoj ploči suda i postalo pravomočno a što najvjerovatnije je zbog vašeg izbjegavanja primitka rješenja to možete saznati u pisarnici prekršajnog suda. Malo je čudno sada vaše zanimanje za stanje slučaja a do sada ste ga opstruirali a mogli ste ga bez problema kako smo več prije komentirali dovesti do zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam pravnik,ali mislim da bi najpametnije bilo prvo telefonom nazvati pisarnicu prekrsajnog suda i raspitati se o stanju predmeta,ukoliko je doneseno rješenje a nije objavljeno na oglasnoj ploči,najpametnije je otići tamo i pokupiti ga i poslati preporučeno žalbu u zakonskom roku na visoki prekršajni sud,tako da rješenje ne postane pravomočno,samim korištenjem te mogućnosti nakon 27.10. predmet prelazi u zastaru, jer ne postoji nikakva mogućnost antidatiranja od strane vps-a, ako nije problem javi kako je prošlo ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo danas sam bio na sudu, prvo u pisarnici pa onda kod sutkinje. sve u svemu predmet nije zakljucen, sto bi drugim rijecima znacilo da je usao u zastaru. jer sve i da se donese presuda imam pravo zalbe na vps, a zastara sluzbeno nastupa u ponoc.

Eto ipak je neucinkovitost sudova ispravila moju gresku u vidu ne odazivanja. zadnji pomak u predmetu je bilo izdavanje dovedbenog naloga u policiju za moje dovodenje na sudenje, a posto zivim na dvije adrese od toga nista nije bilo.

Eto drago mi je ako sam ikome pomogao svojim iskustvom, i najljepse zahvaljujem svima na odgovorima

 

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija