Jump to content

3. pisana radnja - trgovačko pravo


htnet

Preporučene objave

Molim nekoga tko je po novom zakonu odabrao za 3. pisanu radnju trgovačko pravo da napiše što je dobio za pisanu radnju...

Inače, stavio sam ovo pitanje pod temu 3. pisana radnja, al mi tjedan dana nije nitko odgovorio... :(

Nije valjda da nitko nije to nesretno trgovačko odabrao... :(

Ne znam koje presude i zakone bih nosio sa sobom

 

Hvala kolegicama i kolegama koji su spremni pomoći! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav prijatelju!

Da, prijavi sam dodao pisanu i potpisanu izjavu da 3. radnju odabirem iz područja trgovačkoga prava.

Dokaz o uplati nosiš sa sobom u Zagreb, i predaješ ga prilikom pisanja 1. radnje.

 

Imaš li možda nekakva saznanja što bi moglo biti na toj nesretnoj 3. radnji?

Ne znam koje šprance i zakone da nosim?

Što ćeš ti ponijet?

A ima i još jedna kvaka: 3. pisana radnja, po zakonu o vježbenicima, ne mora biti vezana za stanje spisa, al ne znam da li da tako riskiram...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

heh...može biti svašta samo do sada nisam susreo ničiji komentar koji bi se odnosio na trgovačko-3. radnja, izgleda da ćemo nas dvojica probijati led...

Što se špranci tiče, ne znam hoćemo li ih moći imati, jer kao po novom se to ne smije...no u svakom slučaju ako je u trg.radnji nešto procesno, primjenjuje se zpp, pa ne bi trebalo biti problema ako dobro plivaš u zpp...inače, navodno se ta treća radnja ne boduje, pa ako i napišeš nešto nebulozno, neće zamjeriti :palac:

 

kad misliš na pisani dio, a kada na usmeni ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na pisani dio idem u mjesecu prosincu, a na usmeni kad me stave (nadam se sredinom siječnja '10. da stignem sve ponovit)

Kontam si otići na trgovački sud i nabaviti par presuda, čisto onako da imam...

Što se špranci tiče, čini se da se nitko živ ne pridržava tih pravilnika, pa se i šprance mogu koristit, što jasno ide nama u korist.

Živi bili pa vidili za to trgovačko!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo nabavih na trgovačkom sudu presude, praktički sve iz stvarne nadležnosti TS-a po ZPP-u, presude kojom se ukida i održava na snazi platni nalog, odluke o određivanju privremenih i prethodnih mjera, presude na tem. priznanja, odricanja, ogluhe, izostanka,...

 

Evo ne znam što bi moglo još biti iz nadležnosti TS-a, nadam se da će ljudi koji su odabrali trgovačko sa sobom ponijeti puno materijala i nadam se uspješnoj suradnji na ispitu! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija