Jump to content

podjela bračne stečevine-zašto svjedoci???


istrijanka

Preporučene objave

Javljam se s novim pitanjem.Moja majka je započela parnicu protiv tate za podjelu bračne stečevine. Imaju kuću i stan koji su stekli u braku, na vlasničkom listu je otac naveden kao vlasnik.Imovina je stečena u braku , ali me interesira di je "caka" jer nam se žale poznanici da ih mama traži da joj budu svjedoci na sudu da je i ona zajedno s tatom sudjelovala u zidanju kuće.

Da pojasnim cijelu situaciju.Mama je psihički bolesnik,odnosno ima psihičke smetnje radi kojih nije u nikakvim odnosima sa tatom,sestrom i sa mnom,odnosno s nikim osim svojim bratom i sestrom.Radi se o maničnoj šizofreniji radi koje se liječila ovo ljeto na psihijatriji, odnosno prisilno je hospitalizirana putem MUP-a.Sada se svima želi osvetiti (njene riječi).

Pretpostavljam da traži svjedoke jer je kuća napravljena prije 1997. godine, tj. prije novog obiteljskog zakona ali molim ako netko ima slično iskustvo da mi odgovori

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Sva imovina stečena za vrijeme trajanja bračne zajednice ,stečena radom bez obzira na koga je upisana u gruntovnici smatra se bračnom stečevinom i dijeli se po pola .

 

Imovinu koju su bračni drugovi naslijedili ili unijeli u brak smatra se vlastitom imovinom i ne dijeli se .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija