Jump to content

Minimalac za VSS


p3tar

Preporučene objave

Nisam na tražilici našao odgovor... pa da pitam. Imam mali obrt te trebam zaposliti na neodređeno dvoje ljudi sa VSS na obuku, te jedno od njih neće raditi u svojoj struci... gdje god sam gledao nisam našao dali trebaju imati neku minimalnu propisanu plaću po stručnoj spremi ili mogu biti npr. na minimalcu(2.814,00 kn)... knjigovođa mi se raspitivala isto, te mi je javila da toga više nema, osim ako nije propisano kolektivnim ugovorom. Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

p3tar je napisao:

Nisam na tražilici našao odgovor... pa da pitam. Imam mali obrt te trebam zaposliti na neodređeno dvoje ljudi sa VSS na obuku, te jedno od njih neće raditi u svojoj struci... gdje god sam gledao nisam našao dali trebaju imati neku minimalnu propisanu plaću po stručnoj spremi ili mogu biti npr. na minimalcu(2.814,00 kn)... knjigovođa mi se raspitivala isto, te mi je javila da toga više nema, osim ako nije propisano kolektivnim ugovorom. Unaprijed zahvaljujem.

 

p3tar pozzzzzz.

čl.88 ZOR-a govori o određivanju plaće. Iz tvoga je poste razvidno da nisi potpisnik kolektivnog ugovora. Prema tome za tebe vrijede st.3 koji govori o primjerenoj plaći za jednak rad i st.4. koji govori o mogućnosti da sud ustanovi što je to primjerena plaća ukoliko ti to ne možeš. (NN137/04 Zakon o radu). Pretpostavljam da ti nisam otkrio novinu i preporućam iz iskustva, da ćeš imati više koristi ako budeš imao zadovoljnog radnika (i ne samo radi veće plaće). :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru. Pročitao sam članak 88 ZORa i ako sam dobro shvatio iz toga i odgovora, nije nigdje propisan iznos po spremi... Da, svakako se slažem s tobom. Oboje startaju skoro od čiste nule, bez mogućnosti da sami sebe zarade...napustili su bolje plaćene poslove radi vrste posla koju će obavljati, tako da su upoznati sa svime i samim time ravnamo se po znanju i sposobnostima, ne školi koja ni meni a niti njima trenutno ne pomaže. Svakako je bolje imati zadovoljnog radnika... Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

p3tar je napisao:

Zahvaljujem na odgovoru. Pročitao sam članak 88 ZORa i ako sam dobro shvatio iz toga i odgovora, nije nigdje propisan iznos po spremi... Da, svakako se slažem s tobom. Oboje startaju skoro od čiste nule, bez mogućnosti da sami sebe zarade...napustili su bolje plaćene poslove radi vrste posla koju će obavljati, tako da su upoznati sa svime i samim time ravnamo se po znanju i sposobnostima, ne školi koja ni meni a niti njima trenutno ne pomaže. Svakako je bolje imati zadovoljnog radnika... Hvala.

 

"U dobrij volji" preporućam ako nisi ,proćitaj postove moderatorice Ultre iz teme "razmišljanje jednog poslodavca" sa ovih stranica o "radnom".Vrlo je poučno. Takvi stavovi trebali bi voditi poslodavce a i posloprimce, kako bi se aktivnosti u kojem se odvijaju interakcije između zainteresiranih u međusobnimodnosima odvijali na zadovoljstvo i korist jednih i drugih. Poslodavaca i posloprimaca. :-)

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav svima!

 

Jedno pitanje vezano VSS minimalac. Djevojka i ja uskoro osnivamo ili obrt ili d.O.o. Oboje imamo VSS i poslovi/djelatnosti koji ćemo obavljati također zahtjevaju VSS (prema Zakonu o sportu).

Ako sam dobro shvatio (molim Vas ispravite me ako nisam), ne moramo imati VSS minimalac predviđen kolektivnim ugovorom za male poduzetnike??

Za početak nam to nikako nebi odgovaralo dok ne vidimo kako ćemo se snaći u poslovnim vodama.

 

Pročitao sam jako puno informacija, kalkuliram troškove svega ali sam poprilično zbunjen oko troškova vezanih za plaću.

 

Pomagajte :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija