Jump to content

odjava vozila-pomoć


lilla

Preporučene objave

Molim vas da mi pomognete,

1.istekla je registracija na vozilu još 2001. godine ( znam sramota crvenim se) :-(

2. vozilo je još uvijek na prijašnjem vlasniku kojem nikada nije stigla kazna

3. ja želim vozilo prepisati na sebe, da li je ikako moguće da ja sama odjavim vozilo, vratim tablice i dozvole na policiju???

4. čitala sam odredbe ZSPC-a i dal me na kraju kači kazna ili je sve skupa već otišlo u zastaru ako sam ja dobro sve shvatila

5. da li je moguće da sklopim kupoprodajni ugovor ili čak možda ugovor o darovanju s prijašnjim vlasnikom te da mi on da punomoć koju bismo ovjerili kod javnog bilježnika da ja odjavim automobil s obzirom da nakon 8 godina će me frajer poslati k vragu ako bude morao nositi tablice?

6. riječ je o starom automobilu iz 1972. nije ništa prevrijedno dal ga moram voziti na procjenu zbog plaćanja poreza?

 

ne znam kog drugog da pitam jer svi okrenu očima kad čuju da je istekla registracija 2001. tak da vas molim ako bar išta znate da napišete jer me službenici u policiji samo šalju s jednog šaltera na drugi :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ako je vozilo stajalo u dvorištu - ništa zabrinjavajuće.

2. Neće mu ni doći. Nastupila zastara. Može samo doći policija da uzme tablice, ali bez kazne.

3. Kupac može odjaviti vozilo na temelju kupoprodajnog ugovora, sa potvrdom o odjavi ići registrirati vozilo, te sa potvrdom o registraciji nazad u policiju po iste one tablice.

4. Vas kači kazna po poreznim zakonima ako niste platili porez. Po ZSPC-u Vam ne mogu ništa ako ne upravljate vozilom po javnoj cesti.

5. Da, upravo to. Obični kupoprodajni ugovor.

6. Na procjenu se ide samo ako niste zadovoljni pocjenjenim porezom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija