Jump to content

Suvlasništvo nad imovinom


mike06

Preporučene objave

Moj problem je u slijedećem:

Imovinu koju sam stekao smrću majke po ostavinskoj raspravi naslijeđuju i 2 strica koja su umrli jedan daleke 1969, a drugi 1986.

Da su oni suvlasnici nisam ni znao sve do ostavine jer su se zemljišne knjige odnosno prijenosi vlasništva u ono doba vodili vrlo šeprtljavo, da ne velim nikako.

Sada sam ja suvlasnik u 1/2 a dva strica svaki u 1/4 dijela.

 

Jedan stric koji je umro 1969 nema nasljednika, jer mu je posljednja sestra umrla prije 2 godine, te ja ostajem jedini koji je do danas poznat..

 

Drugi stric koji je umro 1986 ima 2 snahe jer su mu oba sina umrla.

 

Pošto je imanje veoma veliko, (preko 100.000 m2) a u pasivnom kraju te male vrijednosti, htio bih riješiti suvlasništvo.

 

Sad pitanje?

Stric koji je ranije umro a nema nasljednika, dal mogu tražiti naknadnu ostavinsku raspravu da mi se po toj osnovi dodijeli njegov dio.

Jel to mogu jednostavno na sudu dati zahtjev za prijepis uz izjavu da sam jedini nasljednik.

 

Više me brinu ostala 2 suvlasnika s kojima neznam kako riješiti problem. Htio bih obnoviti kuću i nešto okučnice, ali se suvlasnici ne slažu sa financijskim udjelom za troškove shodne vrijednosti njihovog suvlasništva.

 

Dali se oni mogu odreći suvlasništva da se nekretnina ne dijeli geometrijskom podjelom ili prodajom na javnoj dražbi.

 

Oni bi onako ukratko "nećemo sudjelovati a kad ti obnoviš onda ćemo to prodati pa razdijeliti"

Dakle, partizanskim načinom žele doći do uvećane vrijednosti bez sudjelovanja u tom procesu.

Ne bih htio poremetiti rodbinske odnose koji su dosta dobri a ipak, nebih htio niti "divide et impera"

Molim savjet kako najkraće i najjeftiniji riješiti taj problem.

Zahvaljujem na konstruktivnim odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju treba provesti ostavinske rasprave iza pokojnih.

 

Nakon živi suvlasnici bit će suvlasnici u idealnim dijelovima. Mogu se podijeliti sporazumno, a ako ne ide, pokrenuti sudski postupak razvrgnuća suvlasničkih odnosa u kojem će sud podijeliti fizički (geometrijski), a ako to nije moguće onda prodajom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija