Jump to content

odgovor sudu na prigovor ovršenika


vekica

Preporučene objave

Radi se o slijedećem. Moj obrt predao je ovršni prijedlog javnom bilježniku protiv klijenta koji ne želi platiti račun prema nama. Ovršenik je stavio prigovor na ovrhu, da otpremnice ne smatraju valjanim dokazom (iako su potpisne i popečaćene i s naše i s njihove strane) kao razlog navode da su otpremnice samo dokaz da im je materijal dostavljen, ali ne prema njihovim zahtjevima. Upravo nam je došao sudski zaključak da imamo u roku 8 dana podnijeti odgovor na prigovor, pismeno u 3 primjerka.

Ono što mene zanimaje slijedeće:

1. Da li sva 3 primjerka šaljemo sudu?

2. Da li je pametnije poslati poštom ili urudžbirati direktno na sudu?

3. MI imamo mailove njihovog direktora u kojima on priznaje dug prema nama i navodi da će ga podmiriti u određemon roku, i to barem 3 različita maila - da li da i njihov ispis priložimo odgovoru?

4. Koji bi naš odgovor uopće trebao biti s obzirom na cijelu situaciju?

Molim za hitnu pomoć, jer ne bismo htjeli ostati bez dužne nam uplate, s tim da još i mi dugujemo svojim dobavljačima za cijeli taj posao.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. da, sud će drugoj strani dostaviti Vaš odgovor na uvid

2. poštom, ako baš želite možete i osobno

3. dapače, ali ne znam kako bi to sud cijenio

4. ako je prigovor napisan ovako kako ste iznjeli onda ne vidim da je dužnik uopće osporio postojanje duga, već priznao, a ako nije bio zadovoljan dostavljenim onda nije trebao robu preuzeti, odnosno u ovom slučaju isti je račun trebao naknadno osporiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija