Jump to content

izvanbracna stecevina i pravo


cake

Preporučene objave

9godina veze,od toga 6.godina izvanbracnog zivota,5.u inozemstvu(imam dokaze prebivalista na istoj adresi) te u hrv.nesto malo vise od 1.godine

kad smo se vratili u hrv.,kako smo bili zaruceni i planirali vjencanje,kupili smo stan na pola,oboje se i vodimo kao vlasnici,svatko 1/2

u medjuvremenu imala sam spontani te sam se na duzi period udaljila od posla,dok smo sve ulagali u njegovu karijeru koja sad cvjeta,a ja sam nezaposlena

najradje bi otkupila njegovu polovicu stana,ali kako nemam stalni posao vec tu i tamo nesto uleti ne mogu dici kredit

zanima me ukoliko nadjem posao i uspijem dignut kredit da ga isplatim,da li po ikakvom pravu meni ista pripada od njegove polovice s obzirom da je svoj posao izgradio velikim dijelom na mojim idejama i mom intelektualnom vlasnistvu

doslovno covjek kad smo se sreli prije 9 godina nije imao nista materijalno,danas jako puno

a ja sam nazalost bez posla i jedva krpim kraj s krajem

ne zelim nista sto me po zakonu ne pripada,ali mi je isto krivo/nepravedno da je njegova nova partnerica sjela na gotovo i da uziva ono sto smo mi zajedno gradili i s mukom stvarali

a ja moram sve ispocetka

kako nepravda nikakve veze nema sa zakonom,ja bi htjela vidjet sta zakon kaze o toj izvanbracnoj zajednickoj stecevini te sto mi po zakonu pripada i koja su moja prava

puno hvala onom ko mi da valjan pravni savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija