Jump to content

Povratak s porodiljnog i novi posao


zg_antonia

Preporučene objave

zg_antonia je napisao:

Zanima me koliko dana pri povratku s porodiljnog dopusta sam duzna raditi na starom poslu ukoliko dam otkaz s namjerom odlaska na novi posao?

Molim odgovor i na sljedeće pitanje: Da li se rodiljni dopust išta produžuje od 1 godine ukoliko ga koristi otac?

 

zg antonija,

ako vi dajete REDOVITI otkaz ugovora o raduvi niste obvezni poslodavcu navesti razlog za isti, otkazni rok propisan čl. 120 ZOR-a a zavisi od toga koliko ste dugo radili kod tog poslodavca. Ukoliko je on ugovorom o radu određen u duljem trajanju nego što je to prepisano ZOR-om, prema čl.12 istog zakona, primjenjuje se onaj otkazni rok koji je za vas povoljniji.(proč.Čl.120 iz NN137/04 Zakon o radu).

Što se tiće porodiljnog mislim da to neće ići preko godine dana starosti vašeg djeteta, ukoliko niste rodili blizance ,trojčeke ili treče i svako sljedeče djetete, kada imate pravo porodiljni koristiti do treće godine djetetova života. Isto bi trebalo vrijediti i za vašeg supruga :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zg_antonia je napisao:

Evo čitam ugovor i piše mi otkazni rok 2 mjeseca, koliko je po zakonu?

 

Draga,

a kak bi ja to mogel znati (ili zakon) ak neznam kak dugo radiš kod poslodavca,ha?

Dakle ne :cita: -mo kaj piše cigo1. I ne čita nam se ZOR,ha?

Ajmo otkucati na Gogglu NN137/04,Zakon o radu. čl.120 pa :cita: :propis::skakuce:

 

 

I to bu to. antonija bu sve znala. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zg_antonia je napisao:

Hvala, bum googlala. Inženjer sam pa mi je jako teško sročiti u kratko što je pisac zakona htio reći.

 

I ja sam,inžinjer i mislim da ti nebu teško. ZOR je jasan ko pekmez, pogotovo taj član 120. :palac: A ima tam i grugih finih stvari za naučit. Baš je zanimljiv taj ZOR. I svae tam lepo piše (kak bi rekel Zvonko Majdak): "gde je tanje a gde uže,di dišiju ruže a gdi smrdi salama"....... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija