Jump to content

krađa zemljišta!


vanda13

Preporučene objave

Moja baka i njena nećakinja su na temelju Rješenja o naslijeđivanju i Rješenja o razvrgavanju suvlasničke zajednice nekretnina nasljedile zemljište i to svaka za 1/2 dijela.Sud je trebao sprovesti uknjižbu spomenutih rješenja po pravomoćnosti odluke.Međutim sud je uknjižio samo bakinu nećakinju za 1/2, dok je druga 1/2 i dalje ostala upisana na pokojnicu koju su baka i nećakinja naslijedile, a prema rješenjima ta polovica pripada mojoj baki. Kad smo ukazali na to da su rješenja uknjižena samo u korist nećakinje i zatražili da se uknjiži i baka na njen pripadajući dio, zemljišno knjižni odjel je izvršio uknjižbu tako da je ponovno upisivao nećakinju moje bake za 1/4, i moju baku za 1/4. ( odnosno sad su ih knjižili za polovinu od 1/2).Zemljište je ranije u cijelosti 1/1 pripadalo bakinoj sestri koja nije imala potomaka.Više puta smo upućivali na krivu uknjižbu,podnijeli žalbu županijskom sudu zbog povrede materijalnog prava.Nećakinja živi u SAD, te je prodala svoj suvlasnički dio građevinskom poduzetniku,a kupoprodajni ugovor je potpisan u SAD i potpis nije ovjeren u konzulatu RH, tako da prema tome nije valjan u RH, već je kupac uložio brisovnu tužbu na temelju koje se prvo uknjižio za 1/2 dijela što je vidljivo iz zk.ul.Nakon toga kupac njene 1/2 praveći se da nezna da je već uknjižen, ponovno šalje istu tužbu pod istim brojem i traži uknjižbu za 1/2 na istoj čestici, što bi ispalo da se želi uknjižiti za cijelo na toj čestici zemlje.Mi smo bili na nekoliko ročišta i očitovali smo se i zatražili da se tužbeni zahtjev protiv nas povuče, jer da su se i nećakinja, a sad i njen kupac već uknjižili na 1/2 koja ima je pripadala po rješenjima.Sutkinja koja je prva vodila slučaj se uvjerila da je tužitelj več uknjižen na pripadajući mu dio i da bi sve ostalo bilo protuzakonito, međutim odluku nije donijela već joj je slučaj oduzet i predan drugoj sutkinji, koja je također vidjela da se tužitelj želi uknjižiti na nešto što mu ne pripada,međutim ni ona nije donijela odluku, već je predmet dobio novi broj i sazvano je novo ročište za sječanj 2010.Na koncu dobili smo rješenje da županijski sud odbio i žalbu zbog povrede materijalnog prava,uz obrazloženje da je 2004 nećakinja uknjižena na temelju pravomoćne i ovršne presude ( nije navedeno koje), a drugi puta da se uknjižila za 1/4 na temelju gore spomenutih rješenja, i tako postala suvlasnica za 3/4 na spomenutoj nekretnini.Mi smo još u sporu sa nećakinjinim kupcem, jer nedamo da se uknjiži na našu 1/4, molim vas za pomoć, kome da se obratimo za ovu krađu,državnom odvjetništvu, USKOK-u. napominjen zemljište se nalazi na jednom našem otoku i na vrlo atraktivnoj lokaciji.Molim za pomoć!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Protiv rješenja županijskog suda možete podnijetiustavnu tužbu Ustavnom sudu, a možda i reviziju Vrhovnom sudu ako je moguća.

 

Na doista sumnjive okolnosti mijenjanja sudaca i čudnih brojeva predmeta možete se pritužiti predsjedniku višeg suda, Ministarstvu pravosuđa, a i podnijeti prijavu Državnom odvjetništvu odnosno USKOK-u, ako postoji sumnja na korupciju.

 

Što se tiče uknjiženja nećakinje temeljem prethodne presude, jeste li zatražili povijesni izvadak i kopije dokumenata na temelju kojih su se vršile uknjižbe u tom z.k. ulošku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.Ono što mene dodatno buni je objašnjenje suda da je bakina nećakinja uknjižena još 2004. godine na temelju "pravomoćne i ovršne presude", za 1/2, a drugi puta da su na temelju rješenja o nasljeđivanju upisane svaka za 1/4.Napominjem da su se nečakinja i baka mogle jedino uknjižiti na temelju rješenja o nasljeđivanju i rješenja o razvrgavanju suvlasničke zajednice i to svaka za 1/2 dijela.Nije mi jasno na što bi se moglo odnositi ovo "pravomoćna i ovršna presuda", a potom se navodi da je naknadno upisana i na temelju rješenja o nasljeđivanju.Sad čekamo povijest čestice, ali mi moramo reagirati čim prije.Da li bi bilo najpametnije se obratiti državnom odvjetništvu pismenim putem te priložiti svu dokumentaciju kako je kronološki i slijedila ( naše zamolbe ZK odjelu, predsjedniku suda, žalbe kako naše na stanje u zk knjigama, tako i one upućene od strane novog kupca bakine nečakinje).Kupac bakine nečakinje nevezano za ovo rješenje koje smo dobili od županijskog suda vodi paralelno parnicu protiv nas u kojoj se želi uknjižiti na dio moje bake.Nije mi jasno zašto je prva sutkinja maknuta sa slučaja kad je trebala donijeti odluku, i zašto druga sutkinja nije zaključila slučaj kad je i sama rekla tužitelju da iz onog što je on zatražio ispada da se on hoće na tim parcelama uknjižiti za cijelo,što bi bilo protivno onome iz rješenja o nasljeđivanju.Vidjela je da je tužba neosnovana,a slučaj nije zaključila, već joj je dodjelila novi broj i ponovno nas poziva na ročište u sječnju.Jedno je sigurno,da ovo nisu čista posla, i da nas netko želi pokrasti na sasvim "legalan" način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Stanje u katastru također je važno ,Naime u katastru se vodi registar posjednika .Vi bi trebali usporediti stanje posjeda i povijesni izvadak čestice , iz kojeg se vidi tko je kada i na temelju čega postao knjižni vlasnik.

 

Možda kupac nećakinjinog dijela je podnio tužbu za stjecanje vlasništva dosjelošću , tvrdeći da se nalazi u zakonitom posjedu dvadeset godina ili više od 1o, a Vi to trebate osporavati i tvrditi na temelju posjedovnog lista iz katastra i povijesnog izvatka da ste vi odnosno baka zakoniti posjednik , da posjed niste nikada nikome ni na koji način ustupili i pribavite dva svedoka koji će potvrditi istinitost navoda .

Ako je nećakinja prodala i Vaš tj. bakin dio to spada u KD.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija