Jump to content

Koje je pravno značenje "Odbijenog upisa zabilježbe" - HITNO


Petar321

Preporučene objave

Može li mi netko reći koje je pravno značenje "Odbijenog upisa zabilježbe".

 

Situacija je slijedeća u postupku sam kupovine nekretnine.

No malo prekasno sam uoćio da u Vlasničkom listu u djelu

"Knjižni upisi koji vrijede za sve udjele na B listu"

 

piše:"

Temeljem ovosudnog rješenja broj gornji zabilježuje se odbijeni upis zabilježbe zabrane otuđenja i opterećenja nekretnine.

"

 

Bilo bi mi jasno da je zabilježena zabrana, tada ne bi ulazio uopće u kupovinu, no koje je značenje "odbijenog upisa zabilježbe", i ako je odbijen zašto je ovdje naveden.

 

Druga stvar, od banke su me obavjestili, da ne smije biti nikakvih zabilježbi.

 

 

Pod statusom Z predmeta pod kojim se vodi zabilježba stoji da je odbijna i pod Bilj.o kretanju spisa :kaže OSTALO, VIDI

Z-XXXXXX.

 

dok taj drugi predemt

Sadrzaj prijedloga : ŽALBA NA RJEŠENJE Z-xxxx/09

Bilj.o kretanju spisa : SPIS U KALENDARU, POMOĆNI OMOT DIR. KAL

Način rješenja : INI PREDMETI

 

 

Može li mi netko objasniti u čemu je riječ, i da li uz cijelu situaciju se može dogditi da ja nakon što se uknjižim, a nedgje neki spor završi ostanem bez stana.

 

S druge strane investitor me uvjerava da su svi sporovi završili, da se nitko nije žalio i da je sve ostalo stvar gruntovnice koja je spora a da će oni to riješiti.

 

 

 

Isto me brine, da li postoji mogućnost da banka ne da kredit na temelju gore naveden zabilježbe.

 

 

Hvala, unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Netko je trazio da se zabiljezi spor i da se zabrani prodaja (ili neko drugo otudjenje) predmetne nekretnine, pa je dobio odbijenicu.

No na svako podnosenje zahtjeva, zemljisno-kjnizni je odjel duzan odgovoriti i obrazloziti.

 

Tko je trazio zabiljezbu i zasto , mozete saznati iz onoga sto je pohranjeno u pismohrani. Trazite uvid u taj spis, pa procitajte. Tako cete se najbolje uvjeriti o cemu je rijec, i da li postoji opasnost da taj netko (kroz koji dan, npr.) pokrene sudski spor glede te nekretnine...

 

Banka nece odbiti kredite samo zbog toga sto je zapisana odbijenica zahtjeva. Vazno je da zabiljezba o sporu koji je sada u tijeku ne postoji, ili da se zabranjuje otudjenje nekretnine ili pak da se nekretnina opterecuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija