Jump to content

Poplava u stanu


adebayor

Preporučene objave

Poštovani!

Kupio sam stan pred 2 godine. U njemu se već nalazio bojler.

Gazda stana (od kojeg sam kupio moj stan) živi ispod mene i dalje. Kotao bojlera puknuo je pred par dana te je voda iscurila meni po stanu, sobama, dnevnom boravku wc itd.. te je voda našla put i procurila skroz njemu po zidovima stana i kupatila.

Čija je odgovornost tu sad?

ja garanciju za taj bojler nisam dobio pri kupnji stana te sam vec zamjenio stari sa novim..

Taj isti bojler šta je puknuo ugradio je on kao investitor od kojeg sam ja stan i kupio - dakle ja sam tu najmanje kriv - barem mislim.

On će naknadu štete zahtjevati od mene to mi je dano do znanja, samo ne znam koliko.

 

Nisam ništa slikao:(

 

hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako pukne cijev ili ventil u zidu, onda štetu snose solidarno svi suvlasnici, ali za opremu i uređaje izvan zida (slavine, bojler, perilice) odgovara vlasnik.

 

Trebali ste zatražiti da stručna osoba utvrdi razlog pucanja kotla bojlera. Bojler je ipak relativno nov.

Svaki bojler osim termostata ima i dvije zaštite - termički osigurač i sigurnosni ventil. Zašto su zatajili? Možda je posrijedi neka greška u montaži, ili neispravnost samog bojlera?

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija