Jump to content

matematičari molim pomoč


FRANJO/FRENKI

Preporučene objave

Danas sam dobio rješenje s tvrtkove pa bih molio matematičare (đuro, esad i drugi)da mi izračunaju vrijednost mirovine jer tablicom se neuspjevam koristiti koliko ona god bila jednostavna.Parametri su slijedeči:

Opča nesposobnost,30%rat i 70%mir,22god staža na poslovima oso,zvanje viši policajac,prvostupanjsko rješenje RVI po drugi puta,dragovoljac ,39 godina starosti,ratni staž(cjeli rat).Neznam mislim da je to sve što je potrebno. :frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dečki puno hvala na odgovorima.Dajte mi još samo recite dali se je ikada ikom isplatilo žalit na omjer rat/mir.Nekako mi je mali taj vojni dio obzirom da sam jako puno proveo na prvoj crti.Ljudi koji su bili samnom na terenima i bili manje od mene imaju veči postotak.Neznam uopče o čemu ovisi taj dio priče Rat/mir i na temelju čega rade izračune.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Frenki,ne vrijedi se žaliti.Mene su kao i većinu drugih otkantali s tim.Za žalbu trebaju debeli argumenti,a omjer rat mir ovisi o da se tako izrazim o trenutnoj "modi" kod mr.T-a.Vjerovatno ima neke naputke iz vlade,(teža matrijalna situacija u državi i sl.)jer drugih argumenata nema.Strpi se ,skupljaj dokumentaciju i idi na obnovu postupka-pogoršanje kao i ja,pa to možda prođe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam isto imao opću 30 vojno 70 civilno i žalio sam se i prvo me mirovinsko odbilo pa sam tužio na upravnom sudu i čekao sam 3 pune godine presudu i dobio sam da se moja žalba uvažava ,nakon toga pozvan sam u tvrtkovu na pregled gdje mi je viši vještak dao 100% opću posljedica rata i nakon toga sam pozvan na povjerenstvo za reviziju ocjene invalidnosti kod dr.taborskog i on mi je rekao da će potvrditi 100 % opću posljedica rat i evo sad čekam da dobijem novi izračun mirovine ,još ništa nije sigurno dok ne dobijem na pismeno ali evo za sad se isplatilo čekati presudu ako su papiri čisti i ako imaš osnove za tužbu to onaj koji tuži najbolje zna jer se sve gleda npr. sa koliko godina si stupio u rat ,da li si prije od nečega bolovao ,ratni put ,dužnosti koje si obnašao ,kad si se počeo liječiti odnosno da li se liječiš redovito i koje šifre imaš i još mnogo toga sve u svemu duga i teška procedura zato treba dobro razmisliti sa čim raspolažeš od navedenog i ja sam išao u centar za psihosocijalnu pomoć braniteljima kod pravnice koja me je i savjetovala da podnesem tužbu u zakonskom roku i to je pravnica koja mi je i sastavila tužbu da napomenem da je to napravila besplatno jer njih plaća ministarstvo branitelja ,evo toliko ako te još što zanima pitaj rado ću pomoći svima ako mogu ,pozdrav svim braniteljima :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lanser, molim te ako nisi dobio PM, molim te pošalji mi na moj PM neki broj da kontaktiramo, odnosno pomozi jer nam treba primjer tvoje tužbe upravnom sudu.

Vjeruj mi, nećemo biti prvi koji ćemo te to zatražiti (ima nas više, ali obraćam se u ime svih) jer eto, prepoznali smo se u tvojoj životnoj priči.

Poštovani suborci, evo da samo navedem, u sve ovoj zbrci koja se javlja ovih dana, često nailazim na rečenice ljudi koji odlučuju o nekim našim životnim pitanjima i to; "Naputak je iz vlade došao da se moraju smanjivati omjeri". Nažalost, to je otišlo malo predaleko, hoću reći, katastrofa, da nemam snage o tome napisati niti slova.......Lanser čekam PM!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Naputak je iz vlade došao da se moraju smanjivati omjeri"

 

Ne postoje nikakvi napuci o smanjivanju "omjera¨" to je netočnost koja se prenosi i plasira bez ikakve realne podloge za to.

 

Ukoiko vam netko ustvrdi(vještak ili bilo tko) da je dobio takav naputak tražite isti na uvid (u pisanom) obliku i ubrzo će te shvatiti da isti ne postoji....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lanser dali ti je netko rekao što se u međuvremeno promjenilo?Ipak od 30 do 100% ima puno i što su to sad vidli a dosada nisu???Dali si za vrije dok je trajala tužba primao mirovinu po onome kako su utvrdili 30/70 ili nisi primao ništa?.Tužba upavnom sudu i čekanje presude tri godine stvarno je sramota.Tužba traje maltene koliko i rat,

i nek mi nitko ne govori da je to normalno.

Ja neznam što ču napraviti nemam živaca za natezanja jer da imam još bih radio ,a s druge strane moram priznati da me taj omjer u najmanju ruku vrijeđa.Još če ispast da sam prirodno lud iako sam prošao sve moguče zdravstvene preglede prije ulaska u policiju (još kao djete) i nakraju

me netko pravi tukcem.

Dali bi htio poslat primjerak tužbe na moj e mail f.lojen@vip.hr ili skajpom na adresu hajdica1.

:-o:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FRANJO/FRENKI je napisao:

Danas sam dobio rješenje s tvrtkove pa bih molio matematičare (đuro, esad i drugi)da mi izračunaju vrijednost mirovine jer tablicom se neuspjevam koristiti koliko ona god bila jednostavna.Parametri su slijedeči:

Opča nesposobnost,30%rat i 70%mir,22god staža na poslovima oso,zvanje viši policajac,prvostupanjsko rješenje RVI po drugi puta,dragovoljac ,39 godina starosti,ratni staž(cjeli rat).Neznam mislim da je to sve što je potrebno. :frajer:

 

Franjo/Frenki, ne bih te htio plašiti, ali koliko čitam iz tvog pitanja, vidim da ti je sada na snazi prvostupanjsko rješenje o RVI i za pretpostaviti je da ti je DLP rješenje od prošlog puta isteklo i da sada čekaš njihovo novo rješenje.

Vidiš, tu može biti problema oko dodjele čina za izračun mirovine, jer ti MUP neće izdati rješenje o zvanju dokle god ne dobiješ DLP rješenje o stausu HRVI, već će samo dopisom izvjestiti HZMO koje ti je osobno zvanje, znači viši policajac, a ne ono uvećano za dva čina kao kad imaš status HRVI i ovi u HZMO će ti obračunati mirovinu po tvom osobnom zvanju (znači viši policajac, a to ti je prevedeno u vojne činove mislim narednik ili stožerni narednik, ne znam sad točno), a kad dobiješ rješenje od DLP o statusu HRVI, tada ćeš ga odnijeti u kadrovsku u svojoj PU i tada će ti izdati pravo (uvećano za dva čina) rješenje o zvanju koje ćeš dostaviti HZMO-u na temelju kojeg će ti se ponovo izračunati mirovina.

Ovo sve je bilo i kod mene slučaj, jer u trenutku umirovljenja mi je isteklo rješenje od DLP i nalazio sam se u tom nekom svojevrsnom vremenskom vakumu između dva rješenja.

Ako mogu kako pomoći, pitaj!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo poslao sam na tvoj f.lojen@vip.hr nekoliko dokumenata od tužbe upravnom sudu do presude i nakon toga sam dva puta išao na ponovno vještačenje prvo u tvrtkovu a zatim kod dr.taborskog nadam se da da ćeš se uspijeti snaći u tome ako još što nije jasno pitaj ,cijelo vrijeme dok sam čekao presudu suda primao sam onoliko koliko mi je odredilo mirovinsko i sad nakon presude i ponovnih vještačenja još uvijek čekam novi izračun mirovine ,sve to ide sporo ali se nadam da će napokon novi izračun mirovine biti onakav kako su mi rekli na zadnjim vještačenjima ali zato kažem više ne vjerujem nikom dok ne vidim crno na bijelo ,nadam se da sam ti bar malo pomogao za ostalo nazovi i pitaj poslao sam ti broj telefona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

"Vojni" dio (po časničkom namjesniku) bi bio: 2577,33 kn, a onaj drugi možete procjeniti kao iznos : svoju bruto plaću iz prosinca 2008 pomnožite s 0,28273.

Đuro zašto bruto plaču iz prosinca 2008.Tada sam več bio na bolovanju i puno je manja nego ona iz recimo listopada 2008 kad sam još imao nočne sate i prekovremeni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato jer je ona naječešće bila najveća kod nekog da tako kažem prosječnog osiguranika u HZMO-u, ti ako želiš računaj i s tvojom najvećom ikad isplaćenom ali znaj da HZMO uzima sve isplaćene plaće u za tebe najpovoljnijem desetogodišnjem slijedu i nije ih briga za listopad ili prosinac, prekovremene ili bolovanje ... Ti s tom listopadskom i ja s tvojom prosinačkom griješimo a sad je pitanje samo tko više, a tko manje u odnosu na HZMO-o...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija