Jump to content

Solidarni jamac


bakar

Preporučene objave

Pozdrav!

Godine 2001. potpisao sam osobi iz firme kao solidarni jamac za nenamjenski kredit. Neki dan dobio sam obavijest od odvjetnika banke da ja kao jamac dugujem banci izvjesnu svotu novaca (u kunama) i da ako to ne platim u roku od 15 dana ide se na sud (ovrhu). Banka je navodno s korisnikom kredita 2005. godine prekinula ugovor o kreditu zbog neredovitog plaćanja istog i tražila da se ostatak duga podmiri u cijelosti. Ja o svemu tome, evo do neki dan, nisam ništa znao, niti me je itko o tome kontaktirao. Evo prošlo je od toga već 8 godina pa sam mislio da je kredit odavno isplaćen jer je kredit bio na 5 godina. Nije mi u firmu, niti doma, dolazila ikakva opomena za obustavu.

Ne znam što mi je u svezi toga činiti, i kako će sve to na kraju ispasti. Stoga vas molim za neki savjet...

Unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razgovaraj sa kreditnim dužnikom

možda je on do sada vratio dug.

banka te trebala davno pozvati na vračanje duga ako dug ne vrača dužnik.

moguče da je nastupila zastara potraživanja

nemoj priznati dug

u svakom slučaju za kamate ne odgovaraš tj. moguti naplatiti kamate od dana kad te obavjeste da dužnik nevrača dug i pozovu jamca da vrača dug.

 

pročitaj Zakon o obveznim odnosima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija