Jump to content

Pričuva - Popravak krova


dinok

Preporučene objave

Molim pomoć!

 

Mjesto radnje - Zagreb, ulica u centru grada

 

Moja situacija je ukratko ovakva. Vlasnik sam jednosobnog stana u centru koji se nalazi na 5. (zadnjem) katu zgrade s ravnim krovom.

Krov je pukao i napravila se rupa koja sada doslovno radi lokve na podu. Trenutno nitko ne živi u stanu iz toga razloga, ali imam neke planove s tim stanom za koje treba popraviti krov.

 

Pitanje - predstavnik stanara kaže da nemaju novca popraviti krov iz pričuve i jedno 100 puta nas je odbio s pričom - kada bude novaca riješiti ćemo krov. Obzirom da je zgrada dosta stara nekako mi se ne čini da će se normalnom pričuvom ikada akumulirati dovoljno novca za popraviti krov.

 

Koje su moje opcije u ovom trenutku? Moliti sve stanare za milost i novac, čekati da procuri od mene pa sve do 2. kata pa da se onda nešto pokrene ili ima i koja 3. opcija?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

popravak krova(ravne ploče )je nužna radnja radi održavanja zgrade .

pismeno i sa povratnicom (ili na urudžbeni upravitelja)traži od upravitelja zgrade da se pristupi saniranju krova koji je zajednički. ako se obračaš usmeno neshvate te ozbiljno.

 

ako iz tvog stana procuri oborinska voda i napravi štetu susjednom stanu, odgovaraš za štetu načinjenu na stanu ispod.

 

ukoliko se ne pristupi saniranju oštečenja na krovu možeš krov popraviti sam i od suvlasnika zgrade tražiti naknadu štete i popravka krova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija