Jump to content

Porez na promet nekretnina - ortački ugovor


st-sasa

Preporučene objave

Poštovani, molim savjet!

Naime, krajem 11-og mjeseca 2007g. potpisao sam ortački ugovor za izgradnju objekta sa četiri stambene jedinice. Ortak I je dao svoje zamljište a ja, ortak II, sam trebao svojim sredstvima (radom i materijalom) izgradit objekat. Nakon izgradnje objekta svaki bi dobio dvije stambene jedinice, od kojih jedna bi meni služila za rješavanje stambenog pitanja. Na temelju tog ugovora ja sam se upisao u vlasnički list kao suvlasnik (1/2 vlasništva) kako bi mogao dobit dozvolu za izgradnju (rješenje o uvjetima gradnje). Nakon što sam dobio dozvolu išao sam u banku tražiti kredit (koji je bio "dogovoren" prije kompletnog posla), ali došlo je do promjena i odbili su mi kredit. Zbog takvog raspleta situacije bio sam prisiljen raskinuti ortački ugovor, što sam i napravio u 10-om mjesecu ove godine, i pomirio se sa izgubljenim uloženim sredstvima. Problem nastaje početkom ovog mjeseca kad dobivam porezno rješenje u kojem stoji da moram platiti 15.000 kn poreza na promet nekretninama. Na prvu nisam to shvatio ozbiljno, mislio, došlo do neke greške, jer ugovor je raskinut, Ortak I dobiva nazad svijih 1/2 zemljišta, a ja izgubljena sredstva, a uz sve to moj dio zemljišta je bio manji od 600m2 pa bi trebao biti oslobođen poreza. Bio u poreznoj ali oni ostaju pri svome, porez treba platiti!

Šta mogu tu napraviti da ne platim taj porez?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija