Jump to content

Presuda - idealni dio bez tabularne


Nenonu

Preporučene objave

Pozdrav,

dobio sam presudu općinskog suda radi utvrđenja vlasništva:

I. Utvrđuje se da se vlasništvo stana tužitelja na II katu čest. zgr.xxx k.o. Xxxx označenog brojem 3, a koji se sastoji od ………….. te je tužitelj ovlašten temeljem ove presude izvršiti uknjižbu svojeg prava vlasništva navedenih posebnih dijelova nekretnine uz istovremeno brisanje istog prava na navedenoj nekretnini s imena tuženice Xxxxx.

II. Utvrđuje se da suvlasnički dio tužitelja na čest.zgr.xxx k.o. Xxxx iznosi 267/1000 dijela.

 

Hoće li mi biti dopuštena uknjižba suvlasničkog dijela u zem. knjige jer u točci II. nema tabularne izjave?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se temeljem presude Općinskog suda knjižiš kao vlasnik nema nikakvih problema.

ali moraš od suda tražiti da ti na istu presudu stave žig pravomoćnosti.

poslije toga u gruntovnici tražiti i ispuniti zahtjev za upis vlasništva .

daš im 250.00 kuna za sudsku pristojbu i priložiš presudu sa pravomočnosti .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Pitao sam dva odvjetnika i oba smatraju da mi na osnovi točke II. presude zemljišno-knjižni sud neće dopustiti uknjižbu idealnog dijela od 267/1000 dijela (etažno vlasništvo) jer nema onoga tabularnog dijela:

"te je tužitelj ovlašten temeljem ove presude izvršiti uknjižbu..........................". Sad sam stvarno u dilemi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ste napisali da u presudu stoji

 

te je tužitelj ovlašten temeljem ove presude izvršiti uknjižbu svojeg prava vlasništva navedenih posebnih dijelova nekretnine uz istovremeno brisanje istog prava na navedenoj nekretnini s imena tuženice Xxxxx.

 

a nakon toga da takvog teksta u presudi nema :misli::-o

 

Ipak: ako je tako nešto stajalo u tužbenom zahtjevu, a sud se o tome nije izjasnio u presudi, to može biti - sasvim formalno gledano - žalbeni razlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija