Jump to content

porodiljni


damirche

Preporučene objave

Molila bih za pomoć.

Nigdje nemogu dobiti frišku informaciju vezanu uz porodiljne neknade. Na žalost, trenutno sam nezaposlena, na burzi, već tri mjeseca. Prije toga sam bila u radnom odnosu i na plaći od 6000 kn...

Pošto nemogu naći posao, razmišljam da to vrijeme krize iskoristi za prvu trudnoću(ipak mi je već 32):))

e sad, što je sa mojim primanjima? koliko dobivam sa burze i koliko dugo, ako zatrudnim?

koliko se mora biti u radnom odnosu po novom da se ostvaruje prihod na porpdiljnom? ono, poal godine cijela plaća, pola godine poal ili?? znam da se to nedavno mijenjalo otkad su se duplo i smanjile naknade na burzi, s obzirom na veliku plaću, trebala sam bobivati 5 mj 4500 kn s burze, sad su smanjili na 2250://

Kako sad to ide sa komplikacijama u trudnoći?

Da li se još može koristiti ono da ma netko prijavi na plaću kod sebe(kad saznam da sam trudna) pa na taj način osiguram naknadu, ili po novom zaista moram biti zaposlena neki određeni dio godine?

Svaka informacija je dobrodošla!

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju ostvaruješ pravo na rodiljnu naknadu u iznosu od 1663 kn, a ova sva razmišljanja na način sklapanja ugovora o radu zbog ostvarivanja tog prava a ne zbog samog obavljanja rada probaj zaboraviti.

 

Za delimitiranu rodiljnu naknadu i kasnije naknadu na roditeljskom dopustu potrebno je imati 12 mjeseci neprekinutog staža osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija