Jump to content

Zima 94 i spomen


nardo

Preporučene objave

Ne spavajte,znate da je danas 15 godina od čuvene akcije na Dinari,akcija koja je promjenila tok domovinskog rata,akcija

koja je dobila najveće pohvale,akcija koja je spriječila drugu Srebrenicu,kako,pa bilo bi tako da je pao Bihać.

Hvala mojim prijateljima iz 7 gardijske brigade,koji su zajedno sa nama iz 4 gbr krčili kamen po kamen, dok nismo

stvorili uvjete za OLUJU.Na temperaturi od -20,uz mečavu,

uz dobro ukopanog neprijatelja,koji je ujedno koristio

naše zarobljenike kao živi štit,ali pobjedilo je srce.

Četnici nikada nisu bili poraženi na Dinari u svojoj povjest,

do danas.

Nevenko Petric,Grgo Zec,Marko Tošić,Mate Vuletić,Marko Basić,

položili su svoje živote,da bi nama i našoj djeci omogućili bolji život.

Četnici su dobro upamtili snagu hv-a,tada su imali prema izvorima www.bosanskograhovo.com nekoliko stotina mrtvih,

i tu tugu su nazvali GRAHOVAČKA KADINJAĆA.

 

 

ZAPAMTITE DATUM "23.12 1994" KOJI SE SPOMINJE KAO PREKRETNICA RATA

 

 

 

 

 

:idemo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nardo je napisao:

Ne spavajte,znate da je danas 15 godina od čuvene akcije na Dinari,akcija koja je promjenila tok domovinskog rata,akcija

koja je dobila najveće pohvale,akcija koja je spriječila drugu Srebrenicu,kako,pa bilo bi tako da je pao Bihać.

Hvala mojim prijateljima iz 7 gardijske brigade,koji su zajedno sa nama iz 4 gbr krčili kamen po kamen, dok nismo

stvorili uvjete za OLUJU.Na temperaturi od -20,uz mečavu,

uz dobro ukopanog neprijatelja,koji je ujedno koristio

naše zarobljenike kao živi štit,ali pobjedilo je srce.

Četnici nikada nisu bili poraženi na Dinari u svojoj povjest,

do danas.

Nevenko Petric,Grgo Zec,Marko Tošić,Mate Vuletić,Marko Basić,

položili su svoje živote,da bi nama i našoj djeci omogućili bolji život.

Četnici su dobro upamtili snagu hv-a,tada su imali prema izvorima www.bosanskograhovo.com nekoliko stotina mrtvih,

i tu tugu su nazvali GRAHOVAČKA KADINJAĆA.

 

 

ZAPAMTITE DATUM "23.12 1994" KOJI SE SPOMINJE KAO PREKRETNICA RATA

 

 

 

 

 

:idemo:

 

Sve dobro vojniče , tebi i obitelji. Sam sam učesnik "Dinarae " , ali nije mi uopće palo na pamet da je danas godišnjica . Crni bunari , Crni Lug , Jankovo brdo ,Veliki bat ,Čorin lecman , Sajkovići ! Vjerujem da ti zvuči poznato . Mala zamjerka vama "lijenim Dalmošima" :-D Pa jeste baš uvijek morali kasniti na smijenu? :palac: . Je bilo je hladno , mokro , dva mjeseca traje smjena , četiri godišnja doba se promjene u jednom danu ,nezaboravni lunch paketi sa mokrim kruhom i tri konzerve , jabukom i vindija sokom (da prste obližeš ) .Ali imali smo srce i ponos , gdje bi bio kraj ovoj državi da su politačari dali samo poštenje koje smo mi imali . Bilo je svega i lijepih i jako ružnih stvari , ali zaista smo bili kao braća . Kada smo vam predavali položaje , znali smo da će mo na iduću smjenu doći na linije pomaknute nekoliko kilometara dublje prema neprijatelju . Isto tako ni mi nismo niti centimetra dali da nam uzmu . Bila je luda kombinacija "napušeni dalmoši" i " pijani zagorci" .Pitam se gdje bi nam bio kraj da smo bili normalni :smijeh::smijeh: Ako se tako tvrdi da je to prekretnica u ratu ( naravno da je)Osjećam da moram još nešto napisati . Jednostavno me uhvatila nekakva glupa nostalgija ,kao da sam pubertetlija ,a ne kojusina sa 45 god.

 

OD DANA DAŠNJEG , PA SVE DO KRAJA SVIJETA

NEĆE PROĆI DAN . DA NAS SE NE SJETE LJUDI

NEKOLICINE NAS SRETNIKA ,ZDRUŽENE BRAČE

JER ONAJ KOJI DANAS KRV PROLIJE SA MNOM

ODSADA ĆE BITI I MOJ BRAT

 

HENRY V

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija