Jump to content

Darovni ugovor


terti

Preporučene objave

Dobar dan,

 

napravio sam 2006 darovni ugovor, u kojoj sam dio svog vlasništva nekretnine darovao majci. Nisam to nikada proveo u gruntovnici. Rečeno mi je da majka ne plaća porez jer se ne plaća darovanje sina majci.

 

Majci je stigao zahtjev porezne uprave o prijavi poreza na nekretnine, s naznakom da u roku 8 dana prijavi poreznu obvezu i da je za neprijavljivanje previđena kazna od 5.000,00 do 50.000,00 kn.

 

2 pitanja:

 

1. Mora li majka platiti taj porez ( darovanje sina majci) ?

2. Može li se izbjeći plaćanje kazne ?

 

Dodao bih da do uknjiženja nikada nije došlo jer sam odustao od tog ugovora a nisam znao da se ipak mora prijaviti poreznoj upravi.

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napravljen je darovni ugovor i prema ugovoru se određuje porez . nije bitno što po ugovoru imovina nije upisana na novog vlasnika .

obveza prijave poreza imaju svi koji rade ugovore(nebitno koje)u roku od 30 dana odsklapanja ugovora.

porez neplaćaju potomci i preci a što znači da po učinjenom ugovoru roditelji neplaćaju porez na darovanu nekretninu.

 

postoji obveza prijave poreza iako porezna nemora napisati rješenje.

nema poreza ali zbog vaše nemarnosti ili neinformiranosti možda bude kazna.

ako stigne kazna pišite žalbu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zbog neinformiranosti, nitko mi nije rekao da treba prijava dok ne upisujem u gruntovnici.

 

Znam da to nije opravdanje , ali mi strašno zvuči kazna od 5000 do 500000 kuna.

 

Znate li kakva je praksa, slijedi li uvijek kazna?

 

Majka uopće nije ni bila upoznata s detaljima nakon potpisa, jer smo to napravili kada sam trebao otići živjeti u inozemstvo, to je propalo tako da nismo više ništa pokretali.

 

Zaboravili smo na darovni ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija