Jump to content

Gotov ugovor na odredeno


Dario-ri

Preporučene objave

Dario-ri je napisao:

Dakle, bio sam prijavljen na 3 mjeseca ugovornog roka koji istice 13.01.2010 godine.

 

Proslog tjedna mi je objasnjeno da mi se ugovor nece produziti.

Mene zanima dali moram ugovor odraditi do kraja i kako to izbjeci i otici odmah...

 

Hvala xD

Ugovor bi trebali odraditi jer ste se potpisom istog na to obavezali.

Najelegantnije:dogovorom sa poslodavcem.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

Dario-ri je napisao:

Dakle, bio sam prijavljen na 3 mjeseca ugovornog roka koji istice 13.01.2010 godine.

 

Proslog tjedna mi je objasnjeno da mi se ugovor nece produziti.

Mene zanima dali moram ugovor odraditi do kraja i kako to izbjeci i otici odmah...

 

Hvala xD

Ugovor bi trebali odraditi jer ste se potpisom istog na to obavezali.

Najelegantnije:dogovorom sa poslodavcem.

:palac:

 

A ima jedan problem...

ja uopce nisam nista potpisivao

potpisao sam jedan u 7 mjesecu, nakon sto je taj istekao nisu mi dali drugi ali meni je placa i dalje isla pa se nisam bunio...

 

Tako da bi mogao ja i sad sa posla otic :D??

 

to je ovdje normalno di radim, po 5,6 mjeseci nemaju ljudi ugovora ali im placa ide i to je to...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dario-ri je napisao:

cigo1 je napisao:

Dario-ri je napisao:

Dakle, bio sam prijavljen na 3 mjeseca ugovornog roka koji istice 13.01.2010 godine.

 

Proslog tjedna mi je objasnjeno da mi se ugovor nece produziti.

Mene zanima dali moram ugovor odraditi do kraja i kako to izbjeci i otici odmah...

 

Hvala xD

Ugovor bi trebali odraditi jer ste se potpisom istog na to obavezali.

Najelegantnije:dogovorom sa poslodavcem.

:palac:

 

A ima jedan problem...

ja uopce nisam nista potpisivao

potpisao sam jedan u 7 mjesecu, nakon sto je taj istekao nisu mi dali drugi ali meni je placa i dalje isla pa se nisam bunio...

 

Tako da bi mogao ja i sad sa posla otic :D??

 

to je ovdje normalno di radim, po 5,6 mjeseci nemaju ljudi ugovora ali im placa ide i to je to...

 

Dario-ri,

dakle ako si ti svoj zanji ugovor potpisao u 7-om mjesecu a dalje nisi potpisivao ništa što piše u tom ugovoru vezano za prestanak istog?

Znači

1.ili je u tom ugovoru naveden datum 13.01. 2010 kao datum prestanka ugovora pa će to tada i prestati

2.ili ti je ugovor istekao recimo nakon tri mjeseca(?) pa slijedom toga prema čl. 15 st.5.ZOR-a ostaješ raditi kao da imaš ugovor na neodređeno jer isti čl. kaže:

"Ako je ug.o radu na određeno vrijeme sklopljen protivno odredbama ovog Zakona ili ako radnik ostane raditi kod poslodavca i nakon isteka vremena za koje je ugovor sklopljen, smatra se da je radnik sklopio ugovor o radu na NEODREĐENO vrijeme."

Et,pa ti vidi. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ugovoru pise da je potpisan 9. srpnja.2009 godine

pise da je vrijeme trajanja ugovora 3 mjeseca (ili nesto slicno, ubiti 3 mjeseca).

 

Ja sam dobio placu i za 11 mjesec koji teoretski nisam radio pod ugovorom ali mi na isplati place pise UPLATA REDOVITIH PRIMANJA, iako ja tad ugovora nisam imao niti sam produzio novi na 3 mjeseca.

 

Cuo sam da bi trebao dobiti rjesenje o prekidu ugovora, ili novi ugovor 2 tjedna prije prestanka vazeceg ugovora na odredeno vrijeme.

 

Moram dodat da u proslih 4 mjeseca nisam dobio platnu listu iako sam je vise puta trazio, i novi ugovor nisam dobio, sto bi po datom zakonu trebalo znaciti da sam ja primljen za stalno.

 

Posto me se oni sigurno oce rjesiti, zanima me na koji nacin se ja mogu od toga branit, ili makar rjesiti da dobijem otkaz kao tehnoloski visak zbog isplate nekih novaca sa biroa. Procitao sam da dobivam 70% place, ali nigdje nisam nasao koliko moram raditi, tj koliko vremena moram raditi da bi primao 70%

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija