Jump to content

Pravo na odvjetnika - pomoć hitno


soka12

Preporučene objave

Molim Vas da mi odgovorite da li je moguće i na koji način dobiti besplatnu pravnu pomoć, odnosno odvjetnika koji bi zastupao osobu optuženu za kaz. djelo iz čl.99, st.1.

 

Prema informacijama koje imam čl.66 Zakona o kaznenom postupku predviđa mogućnost da te osobe dobiju besplatnu pravnu pomoć, ako im imovinsko stanje ne dozvoljava angažiranje odvjetnika, što je ovdje slučaj. Nadalje, radi se o mladoj osobi s psihičkim smetnjama, te joj je i na taj način otežana obrana, ali se osoba smatra poslovno sposobnom.

Pitali smo na Županiji, uputili su nas na Sud, gdje nam je rečeno da takva mogućnost ne postoji.

Možete li mi reći da li ipak postoji mogućnost da se u ovom slučaju osobi dodijeli odvjetnik po službenoj dužnosti i što i kada poduzeti....

 

Molim Vas što detaljniji odgovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne postoji mogućnost da se dotičnoj osobi dodjeli branitelj po službenoj dužnosti jer ne postoje za to zakonske osnove. naime da bi okr. u postupku dobio branitelja po sl. dužnosti mora se: 1. raditi o kaznenom djelu za koje je zakonom propisana obvezna obrana, što ovdje nije slučaj

2. pritvorski predmet

3. suđenje u odsutnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija