Jump to content

prava naplate iz stečajne mase


Lidija47

Preporučene objave

Postovani,

bila sam zaposlenica d.O.o. tvrtke. Ista je zapala u probleme nelikvidnosti u Veljaci 2009, te su od tada pocele neislpate placa svim djelatnicima.

Pocetkom Listopada 2010 otvoren je stecaj nad tvrtkom.

Od stecajne upraviteljice su svi djelatnici dobili dopis s iznosima potrazivanja zaostalih placa. Medjutim, sada smo saznali da na pravo isplate 3 posljednje place imaju samo oni koju su postali od zadnjeg dana raditi u tvrtki. a svi zaposlenici su vec pocetkom Rujna dobili otkaz i tvrtka od tada ne radi.

Pa jeli moguce da je nas zakon tako blesav! Znaci, radnici trebaju cekati prekrstenih ruku, ne traziti sebi drugi nacin egzistencije da bi dobio nekakvu naknadu za svoj rad???

Tako sada ispada da imamo pravo na place za Rujan (kada nitko nije radio i svi smo dobili otkaz), Kolovoz i Srpanj????

A sta je s preostalim neisplacenim placama???

Sto je s ipslatama neipslacenih placa za djelatnike koji su dali otkaz u Srpnju nakon 4 neisplacene place i nasli posao u drugoj tvrtki????oni nemaju pravu na nikakvu naknadu???

pa jeli to moguce????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lidija47 je napisao:

Zahvaljujem:-)

iskreno, ocekivala sam Vas odgovor, jer vidim da ste Vi dosta aktivni i da dosta pomazete ljudima svojim savjetima...:-)))))

 

Hvala Vam i svako dobro u Novoj

 

Nema na čemu.

Zahvaljujem na dobrim željama a tkođer i ja Vama i Vašoj obitelji, žalim sve najbolje u nadolazočoj

2010-toj. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo trebalo bi vidjeti u kojoj je trenutno fazi stečajni postupak, ako nije kasno onda bi mogli podnijeti samostalnu prijavu potraživanja radi "ostatka". Trenutni prijavu potraživanja sastavio Vam je stečajni upravitelj u skladu sa Zakonom o osiguranju potraživanja radnika u slučaju stečaja poslodavca, a koji osigurava nekakav minimum prava, što ne utječe na prava radnika kao vjerovnika iz Stečajnog zakona da proba prijaviti potraživanja ostalih plaća.

Predlažem da se dodatno konzultirate sa odvjetnikom radi uvida u trenutno stanje i mogućnosti namirenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

stecaj je tek otvoren, prvo rociste je bilo pocetkom Prosinca - na koje mi nismo trebali doci - tako nam je rekla stecajna koju je nemoguce dobiti, kad je dobijete ne mozete doci do rijeci od nje, niti dobiti nekakvu korisnu informaciju.

Majke mi, meni se cini da nas radnike svi idu zeznuti.

Nista cudno u lijepoj nasoj............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija