Jump to content

Plača!!!


Nanook

Preporučene objave

Pozdravljam sve!!!

Radio sam kod privatnika 9 mjeseci,nakon toga me je zbog nedostatka posla poslao na zavod za zapošljavanje.

Ali mi nije isplatio zadnje dvije plače,bio sam uredno prijavljen i plaču sam dobivao na banku.

Dali se isplati ici na sud za 7 000 kuna,kakva je procedura na sudu i kakve su mi šanse??

Molim vas da mi netko pomogne,ili da savjet.

Unaprijed zahvaljujem....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nanook je napisao:

Pozdravljam sve!!!

Radio sam kod privatnika 9 mjeseci,nakon toga me je zbog nedostatka posla poslao na zavod za zapošljavanje.

Ali mi nije isplatio zadnje dvije plače,bio sam uredno prijavljen i plaču sam dobivao na banku.

Dali se isplati ici na sud za 7 000 kuna,kakva je procedura na sudu i kakve su mi šanse??

Molim vas da mi netko pomogne,ili da savjet.

Unaprijed zahvaljujem....

 

Nanook,

kako misliš "poslao te na zavod".

1.Kakav si ugovor imao?

2.Na koji način ste prekinuli radni odnos:

-sporazumom ili

otkazom?

3. jesi li dobivao obračune plaća? (platne liste)?

Hajde odgovori pa čemo dalje. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti!!

Ovako,imao sam ugovor na neodređeno vrijeme,nisam dobivao listu plače.On mi je uplačivao na banku svaki mjesec,ali znala je nekada kasniti po mjesec dana.

A odnos smo prekinuli sporazumno,jer sam se ja trebao vratiti na proljece kada bude posla.Ali nista od toga,jer nije dao plaču od 15.10.2009. kada ga zovem ne odgovara,kada ga trzim nije u uredu.....itd.

Meni i radnom kolegi je dužan oko 15 000 kuna.

Ali je dužan i poreznoj i na sve strane,mozda i ne izdrži do prolječa.

Zato se najviše i brinem,ako mu se nema što uzeti,kako dug naplatiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nanook je napisao:

Hvala ti!!

Ovako,imao sam ugovor na neodređeno vrijeme,nisam dobivao listu plače.On mi je uplačivao na banku svaki mjesec,ali znala je nekada kasniti po mjesec dana.

A odnos smo prekinuli sporazumno,jer sam se ja trebao vratiti na proljece kada bude posla.Ali nista od toga,jer nije dao plaču od 15.10.2009. kada ga zovem ne odgovara,kada ga trzim nije u uredu.....itd.

Meni i radnom kolegi je dužan oko 15 000 kuna.

Ali je dužan i poreznoj i na sve strane,mozda i ne izdrži do prolječa.

Zato se najviše i brinem,ako mu se nema što uzeti,kako dug naplatiti?

 

Kaj bum ja sa tobom nanook? ha? prvo mu napraviš uslugu sa sporazumnim a onda te prevari i neda ti plaću? E to nemre tah. Ti buš njemu ovak napisal doslovno:

naziv firme

adresa

n/r g. poslodavac

 

Predmet: ZAHTJEV ZA ZAŠTITU PRAVA

S obzirom da mi kao poslodavac sa kojim sam imao ugovor o radu br......od ......god. a koji je sporazumno prekinut dana .......g., te da mi niste isplatili zarađeneu plaće podnosim vam ovaj:

 

ZAHTJEV ZA ZAŠTITU PRAVA

Obrazloženje: Prema dogovoru, prilikom sporazuma o prestanku radnog odnosa , obećali ste mi isplatiti zaostale plaće ze mjesece........god. u ukupnom iznosu od..........kn neto. S obzirom da do danas isto niste učinili a što smatram nedopustivim kao što to smatram i činjenicu da mi ni za isplaćene a ni za neisplaćene plaće, niste dostavljali obračune istih, od vas zahtjevem sukladno propisima Zakona o radu da mi:

1. odmah po primitku ovog mog zahtjeva isplatite zaostale plaće u iznosu od...............km

2. dostavite sve mije obračune plaće isplaćenih i neisplaćenih na kučnu adresu.

Upozoravam Vas da, ukoliko ne udovoljite mojim opravdanim zahtjevima, bit ću prisiljen zaštitu prava tražiti kod nadležnih državnih tijela.

Lijep pozdrav. podnositelj zahtjeva:

U .....,....2010g. nanooook

 

E tak. To pošalješ poštom sa povratnicom. Čekaš 15 dana. Ako ti ne odgovori odeš na inspekciju rada i prijaviš gospodina. Ja mislim da će ti se sigurno javiti, sve platiti ....ili mu se plaće kakvih 100.000 kn kazne? kaj ti misliš? i bi se ti,da si on,javil?

eto nanook, tolko za sada.

Pozzzzzzzz :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija