Jump to content

Otkaz ugovora o radu na određeno vrijeme u trudnoći


mamaZeljka

Preporučene objave

mamaZeljka je napisao:

Molim stručnu osobu za pomoć.

Ugovor o radu na određeno vrijeme mi istiće par dana prije poroda. Ukoliko ne dobijem novi ugovor, što mogu učiniti da ne spadnem na minimalac? Imam neprekinutog radnog staža 10,6 godina! Najljepše se zahvaljujem!

Mama Žrelka,nažalost nemre te ništa. U nazivu poruke krivo ste se izrazili. Nema otkaza nego Vaš ugovor PRESTAJE jer je tako njime određeno.Druga bi stvar bila da Vam ga poslodavac produži. :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina, krivo sam se izrazila, ugovor prestaje, i samim time razumijem da Poslodavac nema više nikavih obaveza prema meni. Zanime me što država može učinit po tom pitanju a da to nije minimalac, budući da sam kod prestanka tog ugovora na bolovanju/porodiljnom? I još jedno pitanje, da li me može netko zaposliti dok sam na bolovanju/porodiljnom, da li je to nekako regulirano zakonom? Jednostavno se ne mogu pomiriti s činjenicom da nakon tolikog radnog iskustva u ovom slučaju spadam na minimalac koji je mizerija!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mamaZeljka je napisao:

Istina, krivo sam se izrazila, ugovor prestaje, i samim time razumijem da Poslodavac nema više nikavih obaveza prema meni. Zanime me što država može učinit po tom pitanju a da to nije minimalac, budući da sam kod prestanka tog ugovora na bolovanju/porodiljnom? I još jedno pitanje, da li me može netko zaposliti dok sam na bolovanju/porodiljnom, da li je to nekako regulirano zakonom? Jednostavno se ne mogu pomiriti s činjenicom da nakon tolikog radnog iskustva u ovom slučaju spadam na minimalac koji je mizerija!

 

MamaŽ.

to ćete pitanje postaviti g.Rubensu koji je maher za ova pitanja. Možete i na njegov PM, ako ne vidi Vaš post.A nebi bilo loše da i pročitate sve njegove postove tamo je zasigurno odgovor i na Vaše pitanje. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija