Jump to content

Poziv na glavnu raspravu - molim pomoć hitno


terra_zg

Preporučene objave

Danas sam primila poziv na glavnu raspravu u kojem je priloženo rješenje (od 19.3.2009.) vezano za tužbu (od 16.3.2009.) i prema kojem sam na tužbu mogla dati odgovor u roku od 15 dana.

 

Kako mi niti rješenje niti tužba nisu bili uručeni i tek danas sam saznala da postoje, zanima me mogu li sada, prije glavne rasprave, poslati odgovor na tužbu i u kojem obliku, odnosno mogu li to učiniti sama ili moram angažirati pravnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

terra_zg je napisao:

Danas sam primila poziv na glavnu raspravu u kojem je priloženo rješenje (od 19.3.2009.) vezano za tužbu (od 16.3.2009.) i prema kojem sam na tužbu mogla dati odgovor u roku od 15 dana.

 

Kako mi niti rješenje niti tužba nisu bili uručeni i tek danas sam saznala da postoje, zanima me mogu li sada, prije glavne rasprave, poslati odgovor na tužbu i u kojem obliku, odnosno mogu li to učiniti sama ili moram angažirati pravnika?

 

Poštovana,

 

rok od 15 dana teče od dana primitka, a ako do sada ništa niste primili, onda sada u roku od 15 dana morate dati svoj odgovor na tužbu. Savjetujem Vam savjetovanje s odvjetnikom, ne samo vezano na odgovor na tužbu već iz razloga daljnjeg zastupanja na sudu, no to naravno procijenite s obzirom na vrstu i težinu spora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo bi bolje da sačekaš raspravu.

na raspravi odmah poslije pozdrava kaži da neznaš o čemu se radi .da nisi dobila tužbu niti ikakva pismena .

kad dobiješ tužbu izjavi da se o istoj tužbi nemožeš očitovati odnosno treba ti par dana da proučiš tužbu.

a ako ne prekinu raspravu tj. nastave sa raspravom

nemoj potpisati zapisnik sa rasprave .

ali mislim da bi bilo bolje angažirati stručnu osobu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za početak, hvala na odgovorima.

 

Iskreno, nisam namjeravala angažirati odvjetnika za relativno malu tužbu (3600 kn i nepoznati iznos zatezne kamate) no osobno ne smatram da sam dužna taj novac.

 

Radi se o naime o davnoj nepripadnoj isplati obiteljske mirovine zbog koje me tuži HZMO, koji mi je istovremeno za tu istu nepripadnu isplatu umanjio povrat umirovljeničkog duga pa me pritom čak i oštetio (jer sam dio novca već vratila).

 

Nisam znala da sam tužena, no nije točno da nemam pojma o čemu se radi.

Naime, njihova pravna služba mi je 2007. poslala opomenu, na koju sam im odgovorila (prvo u telefonskom razgovoru s njihovom pravnicom, a zatim i slanjem dokumentacije faksom) kako su mi taj iznos već odbili od povrata (što pravnica s kojom sam razgovarala navodno nije znala, a nije je previše niti zanimalo). Rekla je da treba razgovarati sa šefom, nakon toga od njih nisam dobila nikakav daljnji dopis ili odgovor.

Sve do danas kad sam doznala da su me pred godinu dana (ili dvije godine nakon našeg razgovora) tužili.

 

Rasprava je za tri mjeseca.

Ima li smisla da ju sačekam i evenutalno pokušam pribaviti još neke papire (mada ne znam koje), ili je ipak bolje poslati odgovor već sada zajedno s dokumentacijom koju trenutačno imam?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Sudu na broj spisa možete uputiti dopis u kojemu ćete navesti da opreza radi osporavate tužbu i tužbeni zahtjev ,s obzirom da je MIO iznos iz poziva naplatio odbivši ga iz povrata duga umirovljeniku-prijebojem i na taj način i oštetio umirovljenika .

Ujedno napomenite da ne raspolažete tužbom pa se ne možete očitovati i molite sud da Vam dostavi tužbu kako bi se pravovremeno mogli očitovati i pribaviti dokaze ,kojim bi osporili tužbu i tužbeni zahtjev .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam još jedno pitanje (tražim svaki mogući argument protiv te tužbe). Postoji li zastara za potraživanje ovakve vrste? I, ako postoji, od kojeg trenutka se računa - od trenutka nastupanja duga ili (u ovom slučaju) od moje zadnje uplate na ime duga (u skladu s vansudskom nagodbom po kojoj sam dio vratila).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija