Jump to content

ptsp..prolupana stvarnost.


zendra

Preporučene objave

Dragi prijatelji i suborci..molio bi pomoč pogotovo od starih forumaša...Branitelj sam..sa 18 god otišao u 3gbr...od 93...do 2000g...naravno rat sve prva linija...skinuo se, otišao raditi sretan što sam ostao živ i zdrav...kroz godine gledajuči kakvi sve uljezi koriste povlastice mene i mojih prijatelja..i naravno promjenom mog ponašanja i opčenito mog zdravstvenog stanja...krenuo tek 2008 javiti se doktoru Nemogavši više ignorisati svoju bolest...naravno znao sam za famozni rok 31.12.2005...ali išao sam se samo lječiti...te 2008..dijagnoza f43,1.chr...i f 32,2...svaki mj kontrole...bolnica...priznato mi 100%bolovanje kao posljedica rata...u međuvremenu dobivam i šifre...f62,0.....i f..20..imam mišljenja od šest psihijatara zadnji koji je i napisao ovu 62.0...je Profesor Gruden....i sve to nije dovoljno da prođeš na prvo stupanjskoj komisiji....drugi puta se žalio....neznam što dalje...što očekivati...žalio sam se na ovo prvo stupanjsko rješenje....moja doktorica kaže da če me u petak skinuti sa bolovanja...dali je uopče moguče sa ovim šiframa i ovom bolesti izganjati tu običnu invalidsku mirovinu...koju bi dobio kao obični civil...Dali je upče više moguče biti na bolovanju sa ovim šiframa i ovom bolešču nakon ovog novog zakona o braniteljima...jel ono što su mi priznali kao posljedicu rata sad više nevrijedi...valjda su se šalili...prije godinu dana je od rata sad nije...ma smijeh......unaprijed zahvaljujem svima koji mi mogu pomoči sa bilo kakvim savjetom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo bih se osvrnuo na "bigtunin" post tj.ne kužim zašto misliš da je neomiljen??? Bas nisam primjetio da postoje omiljeni i ne omiljeni već prije mislim da je već toliko puta započeta ova tema pa se ljudima jednostavno ne da vise odgovarati stalno na ista pitanja a o istoj tematici se već pisalo stotine puta... Ali slažemo se oko ovoga da dotični gospodin teško tj.nikako ne može vise ostvariti vojnu mirovinu na temelju navedenih oboljenja temeljem novoga zakona a ni temeljem staroga... posto je onaj famozni rok za predaju tj.priznavanja PTSP-a odavno prošao sada koliko je to moralno ili

nemoralno o tom potom jer na svu moju žalost zbog ljudi koji su stvarno oboljeli a nisu na vrijeme ostvarili svoje pravo ili nisu započeli ljecenje moram napisati da je ipak negdje trebalo povući tu crtu samo još davnih dana...

A govoriti kako je netko ostvario mirovinu na nepošten način prije isto je koda bi rekli da među "novije stecenim mirovinama" nema istih tih lažnih.

I tako rasprava može u nedogled pa se možemo dijeliti na ove i na one... bla bla bla...

Uglavnom dotični bolovanje može vuci u nedogled samo šta će s tim dobiti to je pitanje... puno sreće i još vise zdravlja želim s moje strane svima Vama a pravda kad tad stigne samo ju je teško dočekati :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se sa tobom..Koske...o omiljenim i neomiljenim...o pravim i lažnim stvarno bi se moglo u nedogled.Znam da su ljudi siti ovakvih tema na forumu ali ipak smatram da trebam svoj problem pokušati podjeliti sa drugima nadajuči se da ču naletjeti na ljude koji imaju slične probleme...jel u mom slučaju više se neradi o tim famoznim rokovima...mirovini..hrvi..itd...u sve sam upučen jako dobro u ovih tri god sam to magistrirao....jednostavno se radi o toj samoj bolesti koju je država priznala kao posljedicu rata i sad je jednostavno negira....pa nismo na tržnici bogamu, malo je malo nije....mi više nakon 11mj09g...i stupanja na snagu novog zakona nepostojimo sa svojim bolestima..obični liječnici u sustavu povjerenstava za bolovanje koji dolaze u ordinacije naših doktora...pobijaju nalaze i mišljenja Provesora...Docenata....Psihijatara...i jednostavno poništavaju bolovanje.prekidaju ga....zašto....zato što je država u krizi...ma molim vas smiješno zaista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zendra, samo da znaš da nas ima još takvih sa istom problematikom. Tko nam je kriv što ni sami sebi nismo htjeli priznati da imamo problema, a kamoli potražiti pomoć stručnjaka.

Međutim moje je mišljenje, iako nisam pravnik, da nitko ne može zakonom odrediti kada će se netko razboliti. Već je pokrenuta ta tema na ovom forumu, a i ja mislim da jedino udruživanjem možemo srušiti taj zakon, jer ni onaj prošli nije jednako vrijedio za sve. Znam da su neki u Valpovu(novi ministar je slučajno od tamo) 2008. i 2009. dobili status HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lik24...Istina brate niko nam nije kriv....ali več me glava boli od toga e što niste ranije krenuli...gdje ste bili itd..itd..i zašto se uvjek pokretanje postupka..tj javljanje liječniku manifestira samo na jedan jedini način....a to je, evoga sad on krenuo ganjati mirovinu ma koju mirovinu..."ja sam samo bolestan"....sljedom toga ostalo je išlo samo...rat....njihovo priznavanje sa rješenjem da mi je bolest posljedica rata...i bla bla....da bi jesenas ja naglo ozdravio..tako oni kažu hahahahah....slažem se sa tobom da smo skupa jači i da netrebamo odustajati.....a o ovim hrvi...i ministru.....neču komentirati:))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lik24 je napisao:

Znam da su neki u Valpovu(novi ministar je slučajno od tamo) 2008. i 2009. dobili status HRVI.

 

Bitno je kada su podnjeli zahtjev za priznavanjem statusa hrvi-a, a ne kada su isti status dobili.

 

Osobno sam zahtjev za priznavanjem statusa hrvi-a predao u 12 mj. 2005. god. a rješenje o priznatom statusu sam dobio tek u 10. mj 2008 godine, a koji mi se status hrvi-a priznaje od 01.01.2006. godine.

 

Tako da je najbitnije je li zahtjev za priznavanjem statusa podnesen prije 31.12.2005. godine a ne datum kada je status priznat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam zahtjev podnio u 12mj.2005; rješenje dobio u 10mj. 2007g.(20%), ali dlp u 11mj.2008g. skida ispod 20%; way???? Pravnica u Centru za psihosocijalnu pomoć me pitala da se nisam slučajno žalio na prvostupanjsko rješenje. Nisam, rekoh; :"Tada mi stvarno nije jasno kako su vas mogli odbiti na temelju ovakve med. dokumentacije.Možete čekati 2g., veli ona, ili tužba Upravnom sudu, pa čekanje oko 4g". Podnio sam tužbu, došao novi zakon i sad se premišljam, što dalje. Zdravlje mi je sve lošije, poglavito psihičko-sve učestlije završavam na psihijatriji-urgentno. Povući tužbu i ponovo predati zahtjev u listopadu???? :-?:place::panika:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

forester,po meni bi ti bilo naj pametnije povući tužbu i ponovo podnet zahtijev,ima se pravo svake 2 godine na ponovni zahtijev.I prije će ti se to riješit,puno ranije,i onako i ovako će ti biti pozitivno riješeno samo ovako puno puno prije.A KOMPA je dobro odgovorio,neki još ne shvaćaju da je u zakonu nažalost jako bitno onaj rok za predaju zahtijeva,to ne zastarijeva pa tako će neko ostvariti HRV-i i za par godina,dokle god to ne ostvari,svi će ga ostvariti koji su podneli zahtijev.A ovo za ministra osobno znam da nije tako,nema pomoći po tome pitanju,nemamo privilegije,i nakraju ne odlučuje on o tome.... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno nemam nikakav pametan savijet... da bar imam... Uglavnom tesko je bilo i prije ostvariti hrv-i à danas je to gotovo nemoguce pogotovo na temelju psihickog oboljenja i jos ako nije zahtjev predano sve u "roku" to je gotovo nemoguca misija. Zalosno da se mora covijek vucarati godinama s nekakvim tuzbama i vjerujem svima koji to prolaze da ih ti izluduje... mogu Vam samo zazeljeti svu srecu i dobre zivce à tko zna sta i nas ostale ceka koji smo u mirovinama blizi se vrijeme kada ce mo mozda opet svi morati prolaziti "sillne" komisije i opet dokazivati tko je tko... Ali ako to i dode bit ce mi cast i nece mi biti tesko ako se na taj nacin otkriju svi oni laznjaci od devedesetih na ovamo i daj Boze da onda to pomogne i svima Vama koji sada muku mucite s tom nasom sugavom birokracijom. Veliki pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ freed

forester,po meni bi ti bilo naj pametnije povući tužbu i ponovo podnet zahtijev,ima se pravo svake 2 godine na ponovni zahtijev

 

Zanimljiv savijet,samo što se izračun mirovine u tome slučaju ako se ostvari status HRVI priznaje od prvog dana sljedećeg mjeseca kao i osobna invalidnina....a ako bi eventualno tužba bila usvojena priznaju se zaostaci osobne invalidnine unatrag tj.od dana podnošenja zahtijeva, a i neki iz mirovinskog ...stoga oprezno sa takvim savijetima !!!

 

Odluku ipak prepuštam vama!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti ima nešto i u tome,mislim da si upravu,ali pitanje je kako da čovijek preživi financiski,i koliko zdravlja i živaca će ga to koštati,pošto nam je svima jasno da takve tužbe znaju potrajati od 5-7 godina pa i duže,a pitanje je i kakvi će novi zakoni danas sutra ponovo izaći,i nedaj bože da mu krene naopako.....Zato što ti kažeš,treba sam se odlućit i pomirit sa ishodom odluke,savijete neka traži a odlučujesam o sebi....Sretno... :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koske....Hvala brate, ovo sve što si napisao stoji..vi ste prošli svoj križ...nadam se da ga više nečete morati prolaziti...jel bilo bi žalosno....mi svoj prolazimo...nepredajemo se....htio bi samo pitati dali ima neko nekakva saznanja da je neko uspijo i poslje tog famoznog roka 31.12.2005...izganjati hrvi....mislim tužbom ustavnom sudu....unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav braniteljima ma gdje bili!

Moja iskustva su slijedeća.

- podnio zahtjev 30.11.2005.

- pozvan na prvostupanjsku u Os početkom 06.2006.

- rješenje dobio tek u 09.2006. 30% privremeno, nisam se žalio

- drugostupanjsko dobio krajem 01.2007. smanjeno na 20%, bez obrazloženja, privremeno

- ponovno pozvan na prvostupanjsku u OS 02.2008. potvrđeno 20% nastavno, drugi put privremeno

- ulažem žalbu, tražim da nazočim pregledu, čekam 8 mjeseci i bivam pozvan u ZG, Park stara trešnjevka 4

- tada mi ponovno drugostupanjsko povjerenstvo na osnovu med dok povećava na 30%, 10.2008., privremeno

- 09.2009. izlazim treći put na prvostupanjsko povjerenstvo u OS i oni mi potvrđuju 30% nastavno i opet privremeno, rješenje dobivam krajem 10.2009.

Kako je prošlo već 5 godina , a ja stalno dobivam privremena rješenja ulažem žalbu na okolnosti što nije trajno rješenje, a isto tako i na postotak invalidnosti.

Kažu da treba proći tri (3) godine od prvog rješenja drugostupanjskog povjerenstva, a na mom tom rješenju stoji 02.01.2007. godine.

Dobio sam poziv povodom žalbe da dođem u ZG Park stara trešnjevka dana 26.01.2010. i nadam se da će se moje muke napokon završiti što se tiče STALNOG statusa HRVI.

Neću pisati koliko sam puta bio na kontroli kod liječnika niti u dnevnim bolnicama niti na intenzivnim internim odjelima vezano za kardiološke probleme, a koji mi nisu priznati.

Javljam kako sam prošao na povjerenstvu nakon 26.01.2010.

Još jednom pozdrav, a muke su Tantalove ništa za ove naše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav braniteljima kolege mislim da sa ovakvim ministrom možemo teško šta ostvariti po mom mišljenju bi on kao ministar trbao pomagati braniteljima a šta on radi pleše kako kosorka svira mislim dok naše udruge šute niko se nebuni mislim da je šutnja znak odobravanja politike koja se vodi prema braniteljima, precjednici udruga,sigurno beru dobru lovu da se nebune, kolege ovako nečemo ja vjeruje puno postići.POZDRAV

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

@ freed

forester,po meni bi ti bilo naj pametnije povući tužbu i ponovo podnet zahtijev,ima se pravo svake 2 godine na ponovni zahtijev

 

Zanimljiv savijet,samo što se izračun mirovine u tome slučaju ako se ostvari status HRVI priznaje od prvog dana sljedećeg mjeseca kao i osobna invalidnina....a ako bi eventualno tužba bila usvojena priznaju se zaostaci osobne invalidnine unatrag tj.od dana podnošenja zahtijeva, a i neki iz mirovinskog ...stoga oprezno sa takvim savijetima !!!

 

Odluku ipak prepuštam vama!!

:palac::palac::palac:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maliperica je napisao:

Pozdrav braniteljima ma gdje bili!

Moja iskustva su slijedeća...

.

bok maliperica,

prema ovome kako si naveo datume kada si odlazio na plp i dlp i kako si dobivao rješenja izgleda da su kod tebe to poprilično dobro i odradili. Malo si dulje čekao (ali vjeruj i ne predugo, kako su pojedinci čekali) od predaje zahtjeva za priznavanje HRVI pa do prvog izlaska na plp (cca 10 mj.), zatim su odradili u zakonskom roku od plp do dlp („1.krug“ ) zatim malo promatranja stanja bolesti odnosno posljedica ranjavanja (ne znam radi čega si tražio priznavanje, nebitno) cca 13 mj. (pa i to je ok), zatim su malo razvukli „2.krug“ (10 mj. od plp do dlp, malo su fulali zakonski rok za reviziju dlp-a ali se oni na to uopće niti ne obaziru, nažalost), zatim opet 11 mj. promatranja(pa i to je ok) i na kraju plp (za „3. i zadnji krug“) pa između tog plp i dlp (koje ti predstoji 26. siječnja) cca 4mj. (ovo je opet u zakonskom okviru)...eh sada moje promišljanje: ma dobro je to sve i prošlo (mislim vremenski dobro) izuzevši „malo“ zadrška oko 2. kruga. Sve skupa bi trebalo trajati oko 3 godine ali to „oko“ se ponekad razvuče i na malo više od pet koliko je tvoj slučaj. Pa još da se nisi dva puta žalio i da nisi tražio da nazočiš, tko zna koliko bi to sve trajalo i kakvi bi bili % .

Čvrsto vjerujem da ti je ovo zadnji izlazak i da ćeš sada po trećoj posjeti dlp dobiti trajno rješenje i koji će % biti još veći od dosadašnja dva.

Što se tiče kardioloških problema koji su se pojavili da tako kažem „u hodu“ tj. u ovih pet godina (naravno da su se pojavili kao posljedica ove „bitke“) , ma to nema šanse da priznaju u postotak HRVI, ne priznaju niti ako se je bolest pojavila u onih deset godina po razvojačenju, apriori se odbija.

Eto, držim fige i javi kako je prošlo...poz

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok fruitcake!

Kao što sam napisao u temi drugostupanjsko rješenje htio sam iznijeti svoje iskustvo kolegama. Priče su svakojake, a stvarnost je nešto drugo. Hvala na analizi i utjehi da to ipak ne traje predugo i nadam se skorom svršetku. Javit ću se poslije 26.01.10.

Pozdrav svim braniteljima i želim da svi napokon riješe svoje statuse i napokon se posvete sebi i svojim obiteljima i budu na miru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zendra je napisao:

Dragi prijatelji i suborci..molio bi pomoč pogotovo od starih forumaša...Branitelj sam..sa 18 god otišao u 3gbr...od 93...do 2000g...naravno rat sve prva linija...skinuo se, otišao raditi sretan što sam ostao živ i zdrav...kroz godine gledajuči kakvi sve uljezi koriste povlastice mene i mojih prijatelja..i naravno promjenom mog ponašanja i opčenito mog zdravstvenog stanja...krenuo tek 2008 javiti se doktoru Nemogavši više ignorisati svoju bolest...naravno znao sam za famozni rok 31.12.2005...ali išao sam se samo lječiti...te 2008..dijagnoza f43,1.chr...i f 32,2...svaki mj kontrole...bolnica...priznato mi 100%bolovanje kao posljedica rata...u međuvremenu dobivam i šifre...f62,0.....i f..20..imam mišljenja od šest psihijatara zadnji koji je i napisao ovu 62.0...je Profesor Gruden....i sve to nije dovoljno da prođeš na prvo stupanjskoj komisiji....drugi puta se žalio....neznam što dalje...što očekivati...žalio sam se na ovo prvo stupanjsko rješenje....moja doktorica kaže da če me u petak skinuti sa bolovanja...dali je uopče moguče sa ovim šiframa i ovom bolesti izganjati tu običnu invalidsku mirovinu...koju bi dobio kao obični civil...Dali je upče više moguče biti na bolovanju sa ovim šiframa i ovom bolešču nakon ovog novog zakona o braniteljima...jel ono što su mi priznali kao posljedicu rata sad više nevrijedi...valjda su se šalili...prije godinu dana je od rata sad nije...ma smijeh......unaprijed zahvaljujem svima koji mi mogu pomoči sa bilo kakvim savjetom...

I ja sam bio u sličnoj situaciji, samo što sam ja ignorirao psihičke smetnje do 2005., a ne do 2008g. Rekao si da si imao priznato DR bolovanje 100%, ali nisam razumio, ili to nisi ni naveo; da li si bio koji put na procjeni preostale radne sposobnosti u HZMO-u? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zendra,ja koliko znam da ako ti je bolest priznana djelomično u svezi rata,i priznato ti je pravo na ostvarivanje 100% bolovanja po toj osnovi,i dobio si riješenje za to....to ti je pravo doživotno i svaki puta imaš pravo ostvarit takvo bolovanje puni iznos plaće,kada god se obratiš po pitanju bolesti vezane uz to riješenje...TRAJNO...A što se tiće da te skine sa bolovanja,doktor opće prakse te nemože skinut,niti komisija za bolovanje ako tvoj doc.psihijatar nije dao mišljenje da zatvori se bolovanje...,da se osiječaš sposobnim za posao.Traži od njih da ti daju napismeno da odgovaraju za tebe i tvoje postupke(na poslu,i ljudima oko tebe)da snose odgovornost ako se slučajno šta nepredviđeno desi...to ti nitko neće napravit i odgovarat za tebe.... :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zendra je napisao:

...Dali je upče više moguče biti na bolovanju sa ovim šiframa i ovom bolešču nakon ovog novog zakona o braniteljima...jel ono što su mi priznali kao posljedicu rata sad više nevrijedi...valjda su se šalili...prije godinu dana je od rata sad nije...ma smijeh......unaprijed zahvaljujem svima koji mi mogu pomoči sa bilo kakvim savjetom...

 

 

 

 

A što se tiće mogučnosti ostvarivanja prava na civilnu mirovinu(NESP.ZA RAD)moguće je kako da ne,samo to je jako jako mala mirovina i u tome slućaju imaš pravo tražiti naj nižu braniteljsku mirovinu,opću ili profesionalnu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

freed je napisao:

Zendra,ja koliko znam da ako ti je bolest priznana djelomično u svezi rata,i priznato ti je pravo na ostvarivanje 100% bolovanja po toj osnovi,i dobio si riješenje za to....to ti je pravo doživotno i svaki puta imaš pravo ostvarit takvo bolovanje puni iznos plaće,kada god se obratiš po pitanju bolesti vezane uz to riješenje...TRAJNO...:

 

Netočno.

 

To pravo vrijedi dok ti traje bolovanje po osnovi po kojoj je otvoreno.

 

U slučaju otvaranja novog bolovanja ponovo ideš na vještačenje (pa čak je po istoj osnovi bolesti) kod liječničkog povjerenstva HZZO, pa kaoko oni odluče. Budući da se njihovi naputci često mjenjaju nažalost na štetu branitelja sve je moguće.

 

pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Okan,nisi u pravu ,jedino ako to donosi ovaj novi zakon...U protivnom mislim da sam dao dobar odgovor na upit,govorim iz vlastitog iskustva,ja sam nakon 4 godine rada poslije bolovanja imao pravo na isto riješenje DOMOVINSKI RAT, i koristio pravo na bolovanje bez ikakvih novih odluka komisija,lječn.povijerenstava,HZZO, i ostaloga.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester....Jesam brate išao sam...dva puta na procjenu radne sposobnosti....tj...na komisiju.....oba puta....rješenje...nepostoji invalidnost......oba puta se žalio za Zagreb.....prva žalba isto u Zagrebu odbijena.....Drugu sad čekam....jel naravno to se oduži po 6mj....dali imaš možda saznanja dali ja mogu nadopunjavati na svoju žalbu koju pošaljem u Zagreb sa novim nalazima jel dok oni dobe moj predmet u ruke rekoh prođe 6mj....a ja u međuvremenu imam brdo novih nalaza.....kako se do nadopunjuje.....jel na prvu žalbu to nisam napravio....i u rješenju koje je stiglo iz Zagreba piše da nisam dostavio nikakve druge nalaze.....koje mi je vještak u Osijeku tražio ili napisao da su mi potrebni...kao naprimjer...retest...psiho testa i sl.......unaprijed hvala....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

freed je napisao:

Zendra,ja koliko znam da ako ti je bolest priznana djelomično u svezi rata,i priznato ti je pravo na ostvarivanje 100% bolovanja po toj osnovi,i dobio si riješenje za to....to ti je pravo doživotno i svaki puta imaš pravo ostvarit takvo bolovanje puni iznos plaće,kada god se obratiš po pitanju bolesti vezane uz to riješenje...TRAJNO...A što se tiće da te skine sa bolovanja,doktor opće prakse te nemože skinut,niti komisija za bolovanje ako tvoj doc.psihijatar nije dao mišljenje da zatvori se bolovanje...,da se osiječaš sposobnim za posao.Traži od njih da ti daju napismeno da odgovaraju za tebe i tvoje postupke(na poslu,i ljudima oko tebe)da snose odgovornost ako se slučajno šta nepredviđeno desi...to ti nitko neće napravit i odgovarat za tebe.... :misli:

 

 

Uh...tako me obradovala ova tvoja poruka...ali....primjenom ovog novog zakona bog dragi više nezna kakve ovlasti i naputke su dobili kontrolori bolovanja....Naravno dobio sam rješenje bolest je posljedica rata.....prije donošenja ovog novog zakona....Več sam pisao o tome da je smješno da sad pobijaju da nije bolest posljedica rata...jel po novom zakonu više se nemožeš razboljeti a da je to povezano sa ratom...jel prošlo je puno god....zamisli.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OKAN je napisao:

freed je napisao:

Zendra,ja koliko znam da ako ti je bolest priznana djelomično u svezi rata,i priznato ti je pravo na ostvarivanje 100% bolovanja po toj osnovi,i dobio si riješenje za to....to ti je pravo doživotno i svaki puta imaš pravo ostvarit takvo bolovanje puni iznos plaće,kada god se obratiš po pitanju bolesti vezane uz to riješenje...TRAJNO...:

 

Netočno.

 

To pravo vrijedi dok ti traje bolovanje po osnovi po kojoj je otvoreno.

 

U slučaju otvaranja novog bolovanja ponovo ideš na vještačenje (pa čak je po istoj osnovi bolesti) kod liječničkog povjerenstva HZZO, pa kaoko oni odluče. Budući da se njihovi naputci često mjenjaju nažalost na štetu branitelja sve je moguće.

 

pozdrav.

 

Ako je tako......kako kaže Okan.....više nikada nam neče priznati psihičko oboljenje kao posljedicu rata jel po novom zakonu to je nemoguče...Prošlo je puno godina.....ali opet ponavljam što je sa rješenjima koja su donesena prije novog zakona....dali smo mi ozdravili.....dali su se oni samo šalili kad su to donosili....za što meni služi taj papir samo za uspomenu i dugo sječanje.....kako sam nekada bio bolestan a ta bolest mi je bila povezana sa sudjelovanjem u domovinskom ratu....smijeh zar ne..:)))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

freed je napisao:

zendra je napisao:

...Dali je upče više moguče biti na bolovanju sa ovim šiframa i ovom bolešču nakon ovog novog zakona o braniteljima...jel ono što su mi priznali kao posljedicu rata sad više nevrijedi...valjda su se šalili...prije godinu dana je od rata sad nije...ma smijeh......unaprijed zahvaljujem svima koji mi mogu pomoči sa bilo kakvim savjetom...

 

 

 

 

A što se tiće mogučnosti ostvarivanja prava na civilnu mirovinu(NESP.ZA RAD)moguće je kako da ne,samo to je jako jako mala mirovina i u tome slućaju imaš pravo tražiti naj nižu braniteljsku mirovinu,opću ili profesionalnu..

 

Znam brate da je to jedino što je ostalo....hvala ti puno na tvojim savjetima....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se svima koji se uključuju i razglabaju na ovu moju temu.....samo bi volio da nastavimo u ovom smjeru i da nemješamo kruške i jabuke.....mislim da se nerazglaba o onome što nema veze sa ovom temom.....a to su....naša draga brača koja imaju hrvi....koji čekaju rješenja i ostalo....nadam se da se neče ljutiti....jel mislim da ovo što mi sad prolazimo je živi pakao.(naravno prošli su ga i oni znam jako dobro)....jel htio bi sa našim razmjenama iskustava pomoči svima onima koje ovo čeka, ili imaju istih problema kao i ja....da si približimo naše probleme da jedan drugome pomognemo....još jednom se zahvaljujem svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo meni je juče bilo povjerenstvo za bolovanje u ordinaciji kod doktorice...produžili su mi bolovanje 2mj....nadam se da ču uspjeti izdržati na bolovanju do početka 5mj.....da mogu izači i po treči puta na procjenu invalidnosti..tj...komisiju....a onda valjda treća sreća....Pozdrav svim braniteljima.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zendra je napisao:

Uh...tako me obradovala ova tvoja poruka...ali....primjenom ovog novog zakona bog dragi više nezna kakve ovlasti i naputke su dobili kontrolori bolovanja....Naravno dobio sam rješenje bolest je posljedica rata.....prije donošenja ovog novog zakona....Več sam pisao o tome da je smješno da sad pobijaju da nije bolest posljedica rata...jel po novom zakonu više se nemožeš razboljeti a da je to povezano sa ratom...jel prošlo je puno god....zamisli.....

 

Istina je da se po novom zakonu više ne priznaje bolest kao posljedica rata...dao dragi Bog da taj zakon izliječi sve sve nas koji se liječimo od tih posljedica...kad Oni mogu zakonom odrediti do kad se netko smije razboliti, valjda onda mogu i narediti svima koji su bolesni da moraju ozdraviti i vratiti se na posao...ovo je čisto vrijeđanje svih dragovoljaca DR...izjednačeni smo sada s onima...ma šta izjednačeni...gori smo od onih koji su bili "borci" 3 dana, ali su poslije imali vremena pratiti zakone i famozne rokove i ostvariti svoja prava...eto zašto ne pišem često...čim počnem knedla mi u grlu...što mi vrijedi što su mi priznali DR bolovanje...vjerojatno će i to ukinuti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelji moji,neče vam niko ukinuti DR bolovanje,riješenje vam je trajno izdato i nema potrebe da se plašite,niti neko može da vas skine sa bolovanja ako vaš doktor specijalist ne smatra da se bolje osiječate i da ste sposobni i spremni za posao,a on to procijenjuje na vašem zdravstvenom fizičkom i psihičkom izgledu i med.dokumentacijom... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

freed je napisao:

Prijatelji moji,neče vam niko ukinuti DR bolovanje,riješenje vam je trajno izdato i nema potrebe da se plašite,niti neko može da vas skine sa bolovanja ako vaš doktor specijalist ne smatra da se bolje osiječate i da ste sposobni i spremni za posao,a on to procijenjuje na vašem zdravstvenom fizičkom i psihičkom izgledu i med.dokumentacijom... :kavica:

 

Nadam se Freed da je tako....ali me smeta što nitko to neče službeno potvrditi...svi samo šute....pa zar je teško objasniti ljudima kakve su naputke u hzzo_dobili gore iz vrha.....opet se taji i skriva da ništa neznamo...bogu hvala da postoje ovakvi forumi i da mi mali ljudi možemo jedni drugima pomoči bar malo.....Pozdrav svim braniteljima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija