Jump to content

hitno


lera

Preporučene objave

Moj problem počinje kada sam dobila odluku o prestanku ugovor. o radu s kojim nemam pravo na novčanu naknadu sa Zavoda za zapoš.(jer piše sporazumno ).Članak 2 te odluke glasi - Stranke potvrđuju da nemaju međusobnih potraživanja s bilo koje osnove.To nisam htjela potpisati (imam pravo na otpremninu)i naglasila sam da mi u novu odluku o otkazu zbog zatvaranja trgovine ne pišu taj članak. Sada bih trebala ići po tu novu odluku u otkazu s kojom bi imala pravo na novč. naknadu ali se bojim da će mi opet staviti taj članak 2, odluka mi treba jer je rok za prijavljivanje na Zavod do kraja mjeseca. Što mi je činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lera je napisao:

Moj problem počinje kada sam dobila odluku o prestanku ugovor. o radu s kojim nemam pravo na novčanu naknadu sa Zavoda za zapoš.(jer piše sporazumno ).Članak 2 te odluke glasi - Stranke potvrđuju da nemaju međusobnih potraživanja s bilo koje osnove.To nisam htjela potpisati (imam pravo na otpremninu)i naglasila sam da mi u novu odluku o otkazu zbog zatvaranja trgovine ne pišu taj članak. Sada bih trebala ići po tu novu odluku u otkazu s kojom bi imala pravo na novč. naknadu ali se bojim da će mi opet staviti taj članak 2, odluka mi treba jer je rok za prijavljivanje na Zavod do kraja mjeseca. Što mi je činiti?

 

Poštovana,

 

nije Vama samo problem u tom članku već u činjenici da Vam poslodavac nudi Sporazumni raskid ugovora o radu. Ako dokument s tim nazivom potpišete nemate pravo na novčanu naknadu, bez obzira što u njemu bilo navedeno. Poslodavac Vam mora uručiti Odluku o otkazu ugovora o radu (na njoj nije potreban Vaš potpis već eventualno potpisujete primitak). Nije jasno kako imate do kraja mjeseca za prijavljivanje na Zavod jer se nećete prijaviti ovaj mjesec ako ne dobijete otkaz. Dok ne dobijete odluku o otkazu ugovora o radu (a i onda do proteka otkaznog roka) Vi ste u radnom odnosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija