Jump to content

Ovrha na plaću uz postojeći kredit


bakar

Preporučene objave

Osobni dohodak mi iznosi 3000 kuna. Od tog iznosa imam svoj kredit od cca. 1300 kuna. Jednoj osobi sam sudužnik u kreditu. Ta osoba nije otplatila svoj kredit i sada se meni kao sudužniku prijeti ovrhom na plaću.

Stoga me zanima, da li ovrha ima prednost u odnosu na moj kredit? Tj. da li treba prvo namiriti sredstva iz mog osobnog dohodka za ovrhu? Jer su meni u firmi u obračunu plaća rekli da ako dođe ovrha, da to ima prednost pred mojim kreditom.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bakar je napisao:

Osobni dohodak mi iznosi 3000 kuna. Od tog iznosa imam svoj kredit od cca. 1300 kuna. Jednoj osobi sam sudužnik u kreditu. Ta osoba nije otplatila svoj kredit i sada se meni kao sudužniku prijeti ovrhom na plaću.

Stoga me zanima, da li ovrha ima prednost u odnosu na moj kredit? Tj. da li treba prvo namiriti sredstva iz mog osobnog dohodka za ovrhu? Jer su meni u firmi u obračunu plaća rekli da ako dođe ovrha, da to ima prednost pred mojim kreditom.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

 

Ukoliko se naplata vašeg kredita vrši administrativnom zabranom na plaću, ovrha se stavlja u redoslijed naplate i tek kada otplatite svoj kredit naplačauje se ta ovrha.

S obzirom na iznos vaših primanja može vam se plijeniti 1/3 plače, a vama se obustavlja več i više od toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

bakar je napisao:

Osobni dohodak mi iznosi 3000 kuna. Od tog iznosa imam svoj kredit od cca. 1300 kuna. Jednoj osobi sam sudužnik u kreditu. Ta osoba nije otplatila svoj kredit i sada se meni kao sudužniku prijeti ovrhom na plaću.

Stoga me zanima, da li ovrha ima prednost u odnosu na moj kredit? Tj. da li treba prvo namiriti sredstva iz mog osobnog dohodka za ovrhu? Jer su meni u firmi u obračunu plaća rekli da ako dođe ovrha, da to ima prednost pred mojim kreditom.

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

 

Ukoliko se naplata vašeg kredita vrši administrativnom zabranom na plaću, ovrha se stavlja u redoslijed naplate i tek kada otplatite svoj kredit naplačauje se ta ovrha.

S obzirom na iznos vaših primanja može vam se plijeniti 1/3 plače, a vama se obustavlja več i više od toga.

 

Zahvaljujem Vam na odgovoru. Puno ste mi pomogli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija