Jump to content

ugovor na određeno i bolovanje


sante

Preporučene objave

radio 2g. i 10mj- u trg. centru pri dolasku na posao pao slomio rame 26.11.2009, otvorio svoje prvo bolovanje, poslodavac 31.12.2009. ne produžuje ugovor o radu, ugovori su bili na 1mj. s naznakom zbog povećanog opsega posla.

supruga na isti način izgubila posao , imamo petro djece, kome se obratiti za pomoć.molim odgovor .

 

sante

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je ovo bolovanje dio korištenja zdravstvene zaštite vezano uz ozljedu na radu tada bez obzira na prestanak radnog odnosa imaš pravo na nadoknadu plaće 100% sve dok takvo bolovanje traje.

 

Ukoliko se radi o "običnom" bolovanju, a ono traje i nakon prestanka tadnog odnosa onda ono može trajati samo 30 dana od dana prestanka radnog odnosa.

 

Oko daljnjih prava i pomoći eventualno dolazi u obzir naknada preko HZZZ, dječji doplatak preko HZMO i socijalna pomoć preko Centra za socijalnu skrb, pa za detalje za ostvarivanje tih prava vidjeti sa svakom od spomenutih firmi.

 

U svakom slučaju najbolja je varijanta pod hitno pronaći novi posao, što ti i osobno želim.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo da se ubacim na ovu temu, da ne otvaram novu.

Zanima me ovo "obično" bolovanje. Ističe mi ugovor i neće mi ga produžiti. Savjetovali su me da zadnji dan otvorim bolovanje. Pošto imam zdravstvenih problema, nije mi teško dobiti bolovanje. Zanima me koliku naknadu ću dobiti za taj mjesec dana? Ovisi li to o stažu, ili?

 

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija