Jump to content

Otpremnina


apple

Preporučene objave

apple je napisao:

Zanima me imam li pravo na otpremninu. Radila sam kod istog poslodavca neprekidno skoro 4 godine, ali u 2 razlicite firme. Dakle, bila sam zaposlena u jednoj firmi cca 3 godine, a zatim je otvorio drugu firmu i prebacio me u nju i tu sam radila cca 1 godinu.

 

apple draga,

niste nam rekli u kojem ste statusu kod svog poslodavca? Kaj znaći :radila sam? Znaći da više ne radite. Kako je prestao Vaš ugovor o radu sa dotičnimposlodavcem? Kojim načinom?

-otkazom i kojim i od čije strane?

-sporazumnim prestankom ugovora o radu? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

apple je napisao:

Zanima me imam li pravo na otpremninu. Radila sam kod istog poslodavca neprekidno skoro 4 godine, ali u 2 razlicite firme. Dakle, bila sam zaposlena u jednoj firmi cca 3 godine, a zatim je otvorio drugu firmu i prebacio me u nju i tu sam radila cca 1 godinu.

 

apple draga,

niste nam rekli u kojem ste statusu kod svog poslodavca? Kaj znaći :radila sam? Znaći da više ne radite. Kako je prestao Vaš ugovor o radu sa dotičnimposlodavcem? Kojim načinom?

-otkazom i kojim i od čije strane?

-sporazumnim prestankom ugovora o radu? :misli:

 

 

Sorry, zaboravila sam napomenuti da mi je dao otkaz iz gospodarskih razloga, tj. krize.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apple,

dakle na otpremninu imate pravo ako ste kod istog poslodavca radili NEPREKIDNO dvije cijele godine. Ona se također računa na cijele godine staža kod istog poslodavca.

Pošto Vošto je poslodavac prebacio u svoju drugu firmu i ako je on vlasnilk i jedne i druge ti bi se staževi trebali zbrojiti po logici stvari. E sad Zakon baš ne govori nešto o rtakovom slučaju. Prelistat ću ja malo "sudsku praksu pa se javim.OK.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apple je napisao:

Hvala! :-)

Evo,nađoh. U slučaju da je Vaš poslodavac ćak prenio svoje poduzeće ili njegov dio pravnim poslom, na drugog poslodavca te pošto se nije radilo o prekidu radnig staža a vi imate kontinuitet radnog odnosa, a pošto se Vaša prava moraju prenjeti sa jednog poslodavca na drugog (u vašem slučaju istog) netaknutim,Vaša se dužina trajanja radnog staža kod oba poslodavca zbraja (isto vrijedi i za dužinu trajanja otkaznog roka).

Eto,jesmo brzi ha? ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija