Jump to content

Odgoda ovrhe


fkocur

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć kako dalje.

Kao solidarnom jamcu došla je ovrha i žalio se, sud oslobađa ovrhe ali ovrhovoditelj preko odv,društvo tuži....., u međuvremenu saznajem da je glavni dužnik sklopio dogovor sa ovrhovoditeljom za odgodu plaćanja kredita za 3 mjeseca a mene tuže. Može li mene teretiti za dug ako je glavnog dužnika oslobodio???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fkocur je napisao:

Molim Vas za pomoć kako dalje.

Kao solidarnom jamcu došla je ovrha i žalio se, sud oslobađa ovrhe ali ovrhovoditelj preko odv,društvo tuži....., u međuvremenu saznajem da je glavni dužnik sklopio dogovor sa ovrhovoditeljom za odgodu plaćanja kredita za 3 mjeseca a mene tuže. Može li mene teretiti za dug ako je glavnog dužnika oslobodio???

 

 

Da li ste vi kao jamac primili prijedlog za ovrhu i na njega uložili prigovor? Totalno ste nejasno napisali post. Budite precizniji i detaljniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao jamac sam primio prijedlog za ovrhu kod mjesno nadležnog suda i žalio se na istu.Sud donosi riješenje kojim obustavlja ovršne radnje...... zvao sam odvjetnika ovrhovoditelja i on kaže da slijedi parnica protiv mene... nakon par dana uspijem doći telefonom do glavnog dužnika koji živi na drugom kraju lijepe naše i kod njega se vodio postupak ovrhe (sud u BM) po istom kreditu, međutim tamo banka s njime sklapa dogovor i daje suglasnost na odgodu njemu na 6 mjeseci svih radnji protiv njega.

Nije mi jasno ako glavnom dužniku daje odgodu zašto mene progoni?? i šta mi je činiti da se to izbjegne??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fkocur je napisao:

Kao jamac sam primio prijedlog za ovrhu kod mjesno nadležnog suda i žalio se na istu.Sud donosi riješenje kojim obustavlja ovršne radnje...... zvao sam odvjetnika ovrhovoditelja i on kaže da slijedi parnica protiv mene... nakon par dana uspijem doći telefonom do glavnog dužnika koji živi na drugom kraju lijepe naše i kod njega se vodio postupak ovrhe (sud u BM) po istom kreditu, međutim tamo banka s njime sklapa dogovor i daje suglasnost na odgodu njemu na 6 mjeseci svih radnji protiv njega.

Nije mi jasno ako glavnom dužniku daje odgodu zašto mene progoni?? i šta mi je činiti da se to izbjegne??

 

Ovo što ste ovdje napisali iznosite kao svoju obranu na sudu da je dužnik sklopio nagodbu sa bankom te da se ni vas stoga nemože teretiti.

No ima još rješenja. Javite se na PM.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija