Jump to content

da li se isplati ići u mirovinu


vs1

Preporučene objave

kako se vidi iz naslova malo sam neodlučan jer ne znam što me čeka.Evo moj slučaj: dragovoljac(kao maloljetnik preko 30 dana), status 30%HRVI za stalno (ranjavanje) DVO zap.desetine, čin nadnarednik, neto plaća oko 7800kn zadnju godinu, staža oko 14god. (onaj najmanji ).

Eto to su moji podatci pa ako netko može pomoći sa izračunom u najboljoj i najlošijoj varijanti.

I kakav bi bio početak postupka za pokretanje mirovine (što prvo učiniti).

Naslov je možda malo "nespretan" ali ono "isplati" je relativno pa me zasad samo zanimaju opcije.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi ovako ću ti reći u svakom slućaju neidi u mirovinu ako još uvjek možeš radit iz zdrastvenih razloga a ako ne onda se poćmi liječit a pošto si imao ranjavanje i poslje obnašao dužnost zapovjednika desetine a i čin ti nije velik ja da sam sposoban za rad nebih ni pomišljao na mirovinu radi i budi sretan da imaš radnu atmosferu a ni plaća ti nije loša a mirovina veća nebi ni bila pa kompa ti razmisli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grgurt je napisao:

dragi ovako ću ti reći u svakom slućaju neidi u mirovinu ako još uvjek možeš radit iz zdrastvenih razloga a ako ne onda se poćmi liječit a pošto si imao ranjavanje i poslje obnašao dužnost zapovjednika desetine a i čin ti nije velik ja da sam sposoban za rad nebih ni pomišljao na mirovinu radi i budi sretan da imaš radnu atmosferu a ni plaća ti nije loša a mirovina veća nebi ni bila pa kompa ti razmisli.

Ne da plaća nije loša, plaća je odlična kako je drugima. Svjestan sam ja da bi mirovina bila manja,ali zanima me koliko bi to bilo otprilike manja.

A što se tiče rada, pun k---c mi je više nekih preustroja i govorancija kao , ne mogu u NATO-u biti invalidi vas će umiroviti itd. Pa svako malo neki sistematski pregledi i išćekivanje rezultata, a da ne govorimo o bivšem JA kadru koji su nekad bili podoficiri a sad su časnici HV-a ,a da ne spominjem opet nepotizam itd.,itd.

Razmišljam koja je bolja opcija dali da sam odem ili da me oni potjeraju (nekakvim novim dekretom o invalidima i vojsci.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

davor1973 je napisao:

nastavi raditi! zašto? zato što je dobro za duh,tijelo i mentalno zdravlje.

svi savjetuju da ostanem raditi, masu ljudi ode su u mirovini sa 20-30% invaliditeta. Pa nije valjda da su i oni nesposobni za rad :o)

Ne bi ja doma sidija ili visija po kladionicama ili kafićima.

NHF ako sam nekog uvridija.

Ljudi, živili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vs1 je napisao:

davor1973 je napisao:

nastavi raditi! zašto? zato što je dobro za duh,tijelo i mentalno zdravlje.

svi savjetuju da ostanem raditi, masu ljudi ode su u mirovini sa 20-30% invaliditeta. Pa nije valjda da su i oni nesposobni za rad :o)

Ne bi ja doma sidija ili visija po kladionicama ili kafićima.

NHF ako sam nekog uvridija.

Ljudi, živili!

ponajprije,i 80%-m invalidu se može naći posao.neka te to ne buni.

čisto sumnjam da će ti mirovina biti jednaka plaći(!?)

osim toga,sam si svoj gazda!odluči za sebe onako kako misliš da je najbolje.

neću pisati kakav je osjećaj kada poslodavac čuje da sam hrvi, i na moje oči ustukne korak nazad.

problem pri zapošljavanju hrvi-a,ni s jedne strane, nije nimalo lak i povjerljiv.sretno. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

davor1973 je napisao:

vs1 je napisao:

davor1973 je napisao:

nastavi raditi! zašto? zato što je dobro za duh,tijelo i mentalno zdravlje.

svi savjetuju da ostanem raditi, masu ljudi ode su u mirovini sa 20-30% invaliditeta. Pa nije valjda da su i oni nesposobni za rad :o)

Ne bi ja doma sidija ili visija po kladionicama ili kafićima.

NHF ako sam nekog uvridija.

Ljudi, živili!

ponajprije,i 80%-m invalidu se može naći posao.neka te to ne buni.

čisto sumnjam da će ti mirovina biti jednaka plaći(!?)

osim toga,sam si svoj gazda!odluči za sebe onako kako misliš da je najbolje.

neću pisati kakav je osjećaj kada poslodavac čuje da sam hrvi, i na moje oči ustukne korak nazad.

problem pri zapošljavanju hrvi-a,ni s jedne strane, nije nimalo lak i povjerljiv.sretno. :-D

poprilično sam uvjeren da ću nakon države slijedeći put biti sam sebi poslodavac pa makar i na crno. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vs1 je napisao:

davor1973 je napisao:

vs1 je napisao:

davor1973 je napisao:

nastavi raditi! zašto? zato što je dobro za duh,tijelo i mentalno zdravlje.

svi savjetuju da ostanem raditi, masu ljudi ode su u mirovini sa 20-30% invaliditeta. Pa nije valjda da su i oni nesposobni za rad :o)

Ne bi ja doma sidija ili visija po kladionicama ili kafićima.

NHF ako sam nekog uvridija.

Ljudi, živili!

ponajprije,i 80%-m invalidu se može naći posao.neka te to ne buni.

čisto sumnjam da će ti mirovina biti jednaka plaći(!?)

osim toga,sam si svoj gazda!odluči za sebe onako kako misliš da je najbolje.

neću pisati kakav je osjećaj kada poslodavac čuje da sam hrvi, i na moje oči ustukne korak nazad.

problem pri zapošljavanju hrvi-a,ni s jedne strane, nije nimalo lak i povjerljiv.sretno. :-D

poprilično sam uvjeren da ću nakon države slijedeći put biti sam sebi poslodavac pa makar i na crno. :palac:

težak početak je ponajčešće deset puta korisniji od lakog početka.

jeremijas gotthelf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija