Jump to content

Izkljucenje iz nasljedstva


Ivica1303

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

nezelim ovdje protiv svoji roditelja niti protiv brata pricat kamoli suditi, moje pitanje je dali me moji roditelji tek tako mogu izkjuciti iz nasljedstva. Dali meni ipak nasljeduje neki nuzni dio??

Molim za savjete.

 

 

OPORUKA

 

Mi,( Moji roditelji ), sin XXXXXX, obadvoje iz XXXXX, suvlasnici smo nekretnina upisana u zk.ul.br XXXXXXX oznaceni kao XXXXXX br, XXXXXXXX oranica podkucnicau selu od 666 chv i XXXXXX kuca i dvoriste podkucnica u selu od 134 cvh, dok je oporucitelj ( moj otac ) samovlasnik nekretnina upisana u zk.ul.br. XXXX k.o. XXXXXX, oznacenih kao ck.br. XXXX/X oranica u maloj strani od 156 cvh.

Ovom oporukom svu svoju naprijed navedenu nepokretnu imovinu kao i svu pokretnu koja se nade u trenutku smrti svakog od nas, prije svega ostabljamo nadzivljelom supruzniku, te istog obavezujemo sa svu naslijedenu kao i imovinu koja mu pripada nakon svoje smrti ostavi nasem sinu XXXXXXX XXXX XXXXXX ( moj brat ).

Sto se tice naseg drugog djeteta, sina XXXXX XXXXX ( to sam ja ), istog ovom oporukom, zbog pokazane nezahvalnosti, iskljucujemo iz nasljedstva. Ova izjava se odnosi na XXXXX ( ta sam ja ) i dijelom iz razloga sto smo mu prigodom kupovine stana darivali iznos od 30.000,00 odanasnjih DEM-a, a prigodom vjencanja dali dar od 10.000,00 DEM-a te financijski pomagali u opremanju stana i na druge nacine, tako da je on dobio dar u vrijednosti od najmanje 60.000,00 DEM-a, tako da smatramo da prema njemu nemamo vise nikakvih obaveza.

Ova oporuka je izraz nase posljednje volje, da pozivamo sve oporucne i zakonske nasljednike da postuju ove oporuke i postupe po njoj.

Nakon sto je prednja oporuka procitana pred svjedocima oporuke: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tek tako ne mogu.

 

Raspolaganje ostavinom putem oporuke je ograničeno. Nužni nasljednik, a to je dijete ostavitelja, ima pravo na nužni dio koji je 1/2 zakonskog dijela.

 

Samo pod određenim posebnim uvjetima (npr. teže ogrješenje o ostavitelja) se nužni nasljednik može ostaviti bez nužnog dijela pri nasljeđivanju.

 

Postoje, međutim, drugi pravni poslovi (ugovor o doživotnom i dosmrtnom uzdržavanju) kojima se sva ili dio imovine prenose na drugu ugovornu stranu, a ne na nasljednike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija